The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с охлаждането на VOLVO 440

#11
kraevski Wrote:
EMETO1 Wrote:Колега, мисля, че нямаш проблем.
А защо перката не охлажда при включен двигател?!

Извинявай, ама много наивно питаш тук във форума!
Я ми кажи, ти като караш в града и попаднеш в трафик, колата ти непрекъснато ли прегрява
и стрелката винаги ли отива в червеното, а?
Темата ти е от миналата година и ако досега перката (вентилатора) не включваше, да си хвърлил поне 100 пъти двигателя за ремонт. :!:

Онзи датчик на радиатора, дето си го сменил без нужда, с трите крачета (в редица или на триъгълник) - познава се по буксата му, та този датчик - термошалтера, той включва вентилатора на първа или втора степен, според температурата на охлаждащата течност, когато двигателя работи и/или колата се движи.

Моля малко по-сериозно, ако обичате! 8-)
Учредител на Волво клуб България.
Притежател на  клубна карта № 0014.

VOLVO 460  1.7  '91
За помощ: 089 66 42 887
[Image: 362784.gif]

Няма по-голяма сила от усмивката и добрата дума!
Reply

#12
Стрелката стои почти постоянно на 2-3мм под червеният сектор.Като навлезе в него явно се включва някакъв "авариен режим" и може би перката се включва (но не съм я виждал да работи) и стрелката пада малко. След това пак стига до червеното и така. След като изключа двигателя, обаче перката задължително се включва на втора скорост.
Reply

#13
kraevski Wrote:Стрелката стои почти постоянно на 2-3мм под червеният сектор.Като навлезе в него явно се включва някакъв "авариен режим" и може би перката се включва (но не съм я виждал да работи) и стрелката пада малко. След това пак стига до червеното и така. След като изключа двигателя, обаче перката задължително се включва на втора скорост.


Ако стрелката стои там , тогава перката трябва да работи на втора степен и докато колата работи. Първо провери дали се включва перката. Обезвъздуши системата, прегледай дали не губи антифриз , изпръскай радиаторите отпред.
460 B18EP+
Reply

#14
Датчика е сменян 2 пъти, термостата - също. Системата е обезвъздушена, парното е ок. Възможно ли е проблема да е в някой бушон?
Reply

#15
kraevski Wrote:Датчика е сменян 2 пъти, термостата - също. Системата е обезвъздушена, парното е ок. Възможно ли е проблема да е в някой бушон?

Колега,
за ВТОРИ ПЪТ ТЕ ПИТАМ - КОЕ НАРИЧАШ ПРОБЛЕМ???

Защото констатации от рода на:
- явно се включва някакъв "авариен режим"...
- може би перката се включва (но не съм я виждал да работи) ...
- перката не охлажда при включен двигател?!
- разбрах,че имало още един датчик...,
:| не ни помагат.
ТИ НЕ знаеш дали вентилатора ти се включва на първа и втора степен при работеща кола! Нали? Ами провери го!
Ако не можеш сам да се справиш, потърси помощ от специалист.

Изгасяш колата и вентилатора ти се включва - това ли е ПРОБЛЕМА?
Прочети отново първия ми пост!

Повтарям: това е "опция", която имат по-старите модели Волво440/460, заложена от производителя за подобряване охлаждането на радиатора и двигателя след спирането на колата....
ПАК те питам - махаш ли клемата на акумулатора за да изключиш перката?
Не, нали?
Значи тя спира сама след минута-две.
Тогава Кое, Къде и Какъв е ПРОБЛЕМА? :?:
Учредител на Волво клуб България.
Притежател на  клубна карта № 0014.

VOLVO 460  1.7  '91
За помощ: 089 66 42 887
[Image: 362784.gif]

Няма по-голяма сила от усмивката и добрата дума!
Reply

#16
.. ей това му е проблема Wink

kraevski Wrote:Стрелката стои почти постоянно на 2-3мм под червеният сектор...

Колега при мен стрелката да си призная не е стигала до сега до червения сектор. Оптималната температура която се държи при мен е точно в средата (положението на стрелката е точно по средата ..). Ако стрелката тръгне нагоре се включва перката като подробности за дискутираните скорости не мога да ти дам. Нормално е след като си шофирал и паркираш да ти се включи перката - от това не се шашкай :lol:

И за да разберем имаш ли проблем с перката или проблема с прекомерното загряване идва от другаде ... следващия път като запалиш си следи стрелката. Щом стигне средата отбий и си отвори капака. Форсирай мотора и се ослушвай за перката - принципно вие силно. Ако стрелката тръгне нагоре (а перката не се включва ..) значи проблема ти е там. Дано съм ти помогнал ще чакаме да споделиш резултат след пробата :!: Smile Smile Smile
Reply

#17
Чакайте и аз да се изокам.
Според мен ти "липсва" първа скорост на вентилатора. Включва се втора малко преди да прегрее, и за това не ти е прегряла още. А за това че перката работи след като си изгасил колата е нормално. Дори си имаш и втора електрическа водна помпа точно заради този режим.
Провери си вентилатора или жиците към него!
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#18
Това,че винтелатора работи след изключен двигател ми е известно. Странното при моя случай е,че той не се включва при запален двигател на температура, при която обичайно се включва, а се включва при същата температура в момента, в който изключа двигателя.
Reply

#19
Martin Petrovich Wrote:.. ей това му е проблема Wink

kraevski Wrote:Стрелката стои почти постоянно на 2-3мм под червеният сектор...

Колега при мен стрелката да си призная не е стигала до сега до червения сектор. Оптималната температура която се държи при мен е точно в средата (положението на стрелката е точно по средата ..). Ако стрелката тръгне нагоре се включва перката като подробности за дискутираните скорости не мога да ти дам. Нормално е след като си шофирал и паркираш да ти се включи перката - от това не се шашкай :lol:

И за да разберем имаш ли проблем с перката или проблема с прекомерното загряване идва от другаде ... следващия път като запалиш си следи стрелката. Щом стигне средата отбий и си отвори капака. Форсирай мотора и се ослушвай за перката - принципно вие силно. Ако стрелката тръгне нагоре (а перката не се включва ..) значи проблема ти е там. Дано съм ти помогнал ще чакаме да споделиш резултат след пробата :!: Smile Smile Smile

... ти направи това което съм ти писал :!: (при работещ двигател и стрелка на температурата сочеща малко над средата Arrow включва ли ти се перката или не :?: )

... ако не се включва то сподели кога става това като засечеш положението на стрелката. Моля ти се бъди малко по сериозен и дай твърда информация относно какво точно се случва с автомобила ти
Reply

#20
kraevski Wrote:...Странното при моя случай е,че той не се включва при запален двигател на температура, при която обичайно се включва, а се включва при същата температура в момента, в който изключа двигателя.

Какво значи за теб "обичайно" :?:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)