The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как се сменя спирачната течност на V40 с ABS?

#11
metallista Wrote:Погледни дали в казанчето има отлагания....


онзи ден с 300 зора успях да отворя казанчето на мойта и забелязъх черни отлагания. Течноста изглеждаше бистра обаче...

май и аз ще я сменям скоро..... :roll:
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#12
И аз доста трудно развих капачката.
Reply

#13
Трудно е..ама не е като запекла капачка на охлаждащата течност.. Smile) Спирачната ми боза е Sobol Ultra DOT-4. 5лв за половин литър ако не се лъжа...
Reply

#14
пст.... в МП Русе услугата Смяна на спирачна течност е 14,40 без ДДС. До колкото знам изсмукват "старата" и "набиват" новата, при което няма смесване стара/нова + всички гумени и не само боклуци "плуващи" в старата течност си заминават с нея. То това е основната причина да се сменя течността - боклуците, тя сама по себе си не губи свойствата си както маслото на ДВГ примерно. Реално чист спирт да налееш (екстремно при авария на пътя говорим) пак ще ти свърши работа, защото там изискванията са да НЕ кипи при работната температура на спирачките и да не променя обема си от температурата.
УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#15
При смяната на спирачната течност, трябва ли да се обезвъздуши и съединителя?
От форума прочетох, че и той ползва течност от казанчето на спирачките и за това трябва и от там да се изпусне течност. Порбката се е намирала някъде на скоростната кутия.
Reply

#16
те това сефте го чувам
Reply

#17
Eдин въпрос относно типа на спирачна течност.Понеже наистина го дават дот 4.Ако сложиш дот 5.0 или 5.1 мисля,че имаше.Ще има ли някакъв проблем.Доколкото знам тези с по-висок дот издържат на по-големи амплитуди или по-точно запазват константен визкузитет.Направих преглед на мойта има цвят и бистрота на коняк при мен дори леко по тъмно.Не видях отлагания.Но може и аз да я сменя.
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#18
Внимавай с 5.0 май че беше, може и да те лъжа.На друга марка коли ако налееш 5.1 вместо 5.0 и става сакатлък.
Мисля че с 4.0 е съвместима 5.1 а не 5.0.Слагай си 4 и пердаши.Цвета на коняк е в казанчето, в апаратите ти е тъмна бира :lol:

Към колегата choki.Вземи си Приста ДОТ4 и се небой, до сега веднъж не ме е подвела спирачната им течност а до сега общо пет пъти съм подменял на мои коли и четири пъти на служебни и на роднини.
За съединителя си на прав път, от там какви л@йн@ ще изскочат не е истина.Пробката на помпата отгоре и е на удобно място, ще я видиш над скоростната кутия.Там мисля е пробката беше с ключ 10 ама не помня.Захранват се и двете хидравлични системи-спирачки и съединител от общото казанче.
Предвид цената на Приста която е доста ниска си вземи две шишета, едно ще ти стигне принципно но все ще си на тръни дали няма да свърши по никое време а и с две шишета ще си промиеш хубаво системата.Както каза Жорето тегли докато не излезе само бистра.От чистота никоя спирачка не е спряла да работи така че давай смело.

yuckuJackD Wrote:...То това е основната причина да се сменя течността - боклуците, тя сама по себе си не губи свойствата си ...
Тук не съм съгласен с теб, основното кофти на спирачната течност е че е силно хигроскопична и поема влагата от въздуха точно от отвора за изравняване на налягането в капачката и се влошава качеството.Жоро подметна в друга тема за този ефект само че беше за въздуха, влагата тук спомага да се получи и въздух.За това се подменя цялата през определен период и следва да се направи цялостна промивка като се подмени хубаво защото още по-зле е да се подмени само част от нея понеже частта от казанчето или това което вече е успяло да навлезе навътре прави поразии.Точно при сваляне на апарат или смяна на накладки когато се връщат и след това събират при напомпване става този ефект.
За 8-9лв за литър спирачна течност мисля че въобще не следва да се коментира дали си струва или не.

choki, като стягаш пробките го направи леко със звездата с един пръст, конуса е голям и уплътнява перфектно.По време на обезвъздушаването просто едва го стягай колкото да опре понеже ако постоянно напъваш не е хубаво.Вече накрая сам прецени но не се престаравай, това престараване води после до скъсани пробки а не че е клеясало.
V40 B4204S '97
Reply

#19
DOT 5 в никакъв случай - напълно несъвместима с ДОТ 4 е. За да се премине на ДОТ5 трябва да се промие системата със спирт, но това на кола с АБС не знам какъв ще е ефекта. Правил съм го на Москвич от скука - много труд, резултата беше отвратителни спирачки - всички гумички се разпаднаха. Не знам дали от ДОТ 5 или от спирта или защото беше Москвич, но научих, че ДОТ 5 се слага само ако пише ДОТ 5 на капачката на казанчето.

ДОТ 5.1 става, но тя освен по добри температурни характериски няма други предимства - пак трябва да се сменя на 2 години.

ДОТ 5 е разработка на 3М за американската армия на основата на силиции (силикон някакъв такъв) - искали 'вечна' спирачна течност. Течността е 'вечна', но скъпа и затова производителите на автомобили рядко я използват. При смесване с ДОТ4,3 или 5.1 се пресича дори и от 1 капка.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#20
MatZo Wrote:Eдин въпрос относно типа на спирачна течност.Понеже наистина го дават дот 4.Ако сложиш дот 5.0 или 5.1 мисля,че имаше.Ще има ли някакъв проблем.Доколкото знам тези с по-висок дот издържат на по-големи амплитуди или по-точно запазват константен визкузитет.Направих преглед на мойта има цвят и бистрота на коняк при мен дори леко по тъмно.Не видях отлагания.Но може и аз да я сменя.

А какъв е смисъла щом като производителя си го е написал - Дот 4? Иначе на въпроса ти - да може,но трябва да смениш и всички маркучи и гумички по спирачната система понеже течноста ще ги разяде. Мисля че ефекта нито ще е положителен нито по-евтин. Каквото пише на капачката на казанчето - това е.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)