The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как се сменя спирачната течност на V40 с ABS?

#21
Аз си купих спирачна течност на ATE SL6 DOT4 с по-нисък вискозитет. Специално разработена за ABS, ESP с-ми. цената е 20лв за литър. Днес мисля да сменя течността, ще пиша по-късно какво е станало.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ipdusa.com/products/4682/706402-ate-sl6-brake-fluid">http://www.ipdusa.com/products/4682/706 ... rake-fluid</a><!-- m -->
Reply

#22
Аз съм с такава в момента - работи, както и всички останали, който се продават по магазините :-).
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#23
Днес смених спирачната течност и съм доволен от свършеното.
Оказа се не много трудна работа. Бяхме с баща ми, единият помпаше на педала, а другия на пробката на колелата.
Започнах от задно дясно, след това задно ляво, съединител, предно дясно и най-накрая предно ляво. В друг форум бях чел, че за коли с ABS това става по обратния ред, но аз не мисля така. Няма значение дали колата е със или без ABS, правилният ред, според мен, е както го направих.Не излязоха никакви мръсотии от течността, само цветът и беше леко променен от новата .
Благодаря на всички колеги, които споделиха опита си и ми помогнаха да сменя спирачната течност.Smile
Надявам се темата, която сътворихме да е в помощ и на останалите колеги, на които им предстои подобна смяна.
Успех и много безаварийни километри на всички!
Reply

#24
choki Wrote:...Не излязоха никакви мръсотии от течността, само цветът и беше леко променен от новата...
Значи скоро е сменяна.Или си попаднал на подържана от предния собственик кола или е правен някакъв голям ремонт по спирачната уредба.И в двата случая си късметлия.
V40 B4204S '97
Reply

#25
choki Wrote:Днес смених спирачната течност и съм доволен от свършеното.

Започнах от задно дясно, след това задно ляво, съединител, предно дясно и най-накрая предно ляво.

Значи и съединителя влиза в схемата все пак. При него къде се намира пробката? Някаква разлика с начина по който се прави на колелата? :?
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#26
Благодаря много за съветите.Произнесоха се едни от най-печените Smile.Със сигурност ще сложа предписаното.И доста добра излезна темата.Особено с намесата на съединителя.Разбрах как става.Между предна и задна ос правим на съединителя.По същия начин както го правим на колелата.Браво Smile още веднъж.Каквито интервенции и аз направя ще споделя.Понеже съм насъбрал няколко манипулации да правя.И чакам да се съберат няколко дни,за да го направя.
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#27
momk0 Wrote:
choki Wrote:Днес смених спирачната течност и съм доволен от свършеното.

Започнах от задно дясно, след това задно ляво, съединител, предно дясно и най-накрая предно ляво.

Значи и съединителя влиза в схемата все пак. При него къде се намира пробката? Някаква разлика с начина по който се прави на колелата? :?

Пробката е на видимо място, като отвориш предния капак и погледнеш към скоростната кутия, ще я видиш.
Разликата е, че при съединителя натискаш веднъж и задържаш, докато другия отвърта пробката. Не е нужно да се помпа, като при спирачките. И така докато протече новата течност. Между другото, пробката на съединителя е с кюлюч 9, а на спирачните апарати 8.
Reply

#28
@ choki - Сега ако кажеш и каква ти е точно колата ще е супер Big Grin
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#29
Няма да е зле колегата choki да си сложи подпис с описание на автомобила си, но явно има друго виждане...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#30
Колата ми е V40 1.9TD 2003г., а другата е VOLVO 440 GL 1.7 Smile)) Подпис на профила си имам и в момента виждам по-долу, че не е чекнато в настройкитеSmile))
Готово, имам си подписSmile)))
VOLVO 440 GL 1.7 90PH 1991г. минало
VOLVO V40 1,9TD 115PH  2003г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)