The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпроси за 850

#11
joro the driver 17 Wrote:... каквото и да е, съм учуден - меко казано от това което си...

Механичния блокаж никак не е за подценяване. Виж, на 7ца, разчитаща само на електроника сме се смели доста по заснежен баир, с все зимните гуми Smile

Понеже съм новобранец тук и мненията ми чакат одобрение, се получава забавяне, но да попитам пак:
Конкретно за гореизложените условия и за конкретния модел, кое е за предпочитане? Автомат или ръчни скорости? Аз лично клоня към автоматика (съзнавайки риска предишния собственик да е бил идиот и опасността да се вкарам в нежелани приключения), но съм склонен да се вслушам в разумен съвет.

Поздрави!

П.П. Сменил съм доста автомобили и последните 10 години за лична употреба се придържам стриктно към японските марки, а последните 6 - твърдо с 4х4. Волво и конкретно 850, е единственото, което ме съблазнява да отстъпя от проверената пътека. Така съм се "наскачал", че нямам търпение да приключа с командировките и да се метна на някой "кораб" Smile
Reply

#12
Koлега, нека не обсъждаме качествата на 1/10 част, като брой автомобили от даден модел на дадена марка притежаващи механичен блокаж на диференциала, което като екстра ги прави малко по-малко ненадеждни в зимни условия от другите им събратя със конвенционално или с ел.управляем блокаж задно предаване, но в никакъв случай не може да се сравнява с автомобил с предно предаване, особено пък тежък, стабилен, мощен, бавнооборотен и от висок клас автомобил, какъвто е 850, но стига за колите за пичлигари. Относно въпроса ти за скоростната кутия личния ми съвет за зимни условия и баири е ръчна - нищо не може да замени усета ти върху сняг и лед и контрола върху приплъзването на колелата, които автоматика просто ще окопае преди да си се усетил и няма да имаш варианта за т.нар. лашка на автомобила, с бързо превключване напред-назад, чрез който прийом можеш го извади почти от всякакви преспи и наклони при дълбок сняг. Другото предимство е възможността да убиваш скоростта чрез низходящо превключване от твоя страна на скоростите, което на хлъзгава настилка е незаменимо за управляемостта и сигурността, автоматика не ти го предлага като работещ вариант в реални условия, а само на теория и то не винаги. Освен това, както освен мен би казал и Кангалов автоматиците са издевателство над автомобилите и шофирането, като умение. :mrgreen:
Reply

#13
Да, имам в предвид че комшията има копче за тракшън контрол а аз не. До колкото разбирам блокажа е нещо друго.
1.Тоест аз имам ли блокаж?
2.Блокажа не е ли само при коли 4х4?
3.Ако имам, то той автоматичен ли е?
4. В какви ситуации се включва и аз как разбирам че е включен? ( светва ли нещо ?)
5. Щом нямам копче за тракшън контрол, значи нямам такъв или е автоматичен ?
Благодаря Ви за отговорите.
Колата е 850 GLE комби 1994, 2.0 10 V
Reply

#14
След няколко проби установих, че това не е "моят" автомобил. Признавам си, изненадан съм, но...

Благодаря на всички, които се включиха! Желая много безаварийни километри с любимите возила!
Reply

#15
tef4o Wrote:След няколко проби установих, че това не е "моят" автомобил. Признавам си, изненадан съм, но...

Благодаря на всички, които се включиха! Желая много безаварийни километри с любимите возила!
Така си и знаех ... само по постовете го разконспирирах, а ти обяснявай и разяснявай, ако си нямаш работа, такъв никога няма да кара истинска кола, без значение каква..
Reply

#16
joro the driver 17 Wrote:
tef4o Wrote:След няколко проби установих, че това не е "моят" автомобил. Признавам си, изненадан съм, но...

Благодаря на всички, които се включиха! Желая много безаварийни километри с любимите возила!
Така си и знаех ... само по постовете го разконспирирах, а ти обяснявай и разяснявай, ако си нямаш работа, такъв никога няма да кара истинска кола, без значение каква..

Не знам какво точно значи "разконспирирах" в случая Smile
Както и да е, търсенето ще продължи напролет, по финансови причини. Най-накрая, на цената на 4 дневно обикаляне из страната и пробване на поне 30 коли, се убедих окончателно, че за моя акъл и начин на живот (а и така наречените ни пътища) си трябва джип. Колкото и да е добра една лека кола ... си е лека кола.
та ако това си имал предвид - да, разконспирира ме Smile
В никакъв случай не съм искал да "разлайвам кучетата" обаче! Имах нужда от информация, попитах, беше ми отговорено - в края на краищата не са ли и за това форумите?
Поздрави!
Reply

#17
tef4o Wrote:
joro the driver 17 Wrote:
tef4o Wrote:След няколко проби установих, че това не е "моят" автомобил. Признавам си, изненадан съм, но...

Благодаря на всички, които се включиха! Желая много безаварийни километри с любимите возила!
Така си и знаех ... само по постовете го разконспирирах, а ти обяснявай и разяснявай, ако си нямаш работа, такъв никога няма да кара истинска кола, без значение каква..

Не знам какво точно значи "разконспирирах" в случая Smile
Както и да е, търсенето ще продължи напролет, по финансови причини. Най-накрая, на цената на 4 дневно обикаляне из страната и пробване на поне 30 коли, се убедих окончателно, че за моя акъл и начин на живот (а и така наречените ни пътища) си трябва джип. Колкото и да е добра една лека кола ... си е лека кола.
та ако това си имал предвид - да, разконспирира ме Smile
В никакъв случай не съм искал да "разлайвам кучетата" обаче! Имах нужда от информация, попитах, беше ми отговорено - в края на краищата не са ли и за това форумите?
Поздрави!
Много точно съм разбран, особено в часта за леката кола и джипа, пък и частично за втората част от мнението ти за ,,лаикучка“ - та, но както и да е, успех в търсенето на джип, макар че примерно аз никога не бих си купил такова нещо, защото е всичко друго, но не и моята представа за автомобил, както и разни ванове, комбита и т.н., но не ангажирам никого и не искам да обидя никого с тези си писания, това са си мой разсъждения, а в твоя случай може би джип е подходящ избор с оглед терена, както разбирам. Поздрави.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)