The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Загуба на мощност - кофти бензин?

#11
С всяка верига съм имал различни впечатления от различните бензиностанции Smile

Аз съм много доволен от ЕКО, баща ми няма да стъпне там ако ще и колата да бута.
За да отида в Лукойл трябва да ме офертират с 80% намаление, в същото време доста хора покрай мен са доволни.
До преди 2 месеца зареждах само в Шел, но просто цените им не съответстват на качеството, а и самите горива им стават все по-зле. Преди да взема Волвото карах Опел чист дизел и 90% съм го зареждал на Шел. В началото беше супер и имаше разлика с другите бензиностанции, но накрая.... всичко беше еднакво.
В ОМВ така се случва че зареждам много, ама много рядко и нямам особени впечатления, когато и да съм зарежал там нито съм имал проблеми, нито някаква особена разлика.
В Петрол зареждам като се наложи....става, уж добавки, уж по-добри, уж чудеса...ташаци, същото като на другите само дето е по-скъпо с няколко стотинки.
И в ЕКО, и в ШЕЛ, и в Петрол съм попадал на лошо гориво (независимо газ, бензин, дизел)... всичко е късмет.
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#12
Значи се оказва че в милата ни татковина няма нито една свестна бензиностанция със свестни горива за колите ни .. ?

ПП:Аз зареждам само от ОМВ и ''Мартимор'' и съм нямал проблеми досега..
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#13
Явно ще наливам 100 октана за да усеща шведката реални 95 и да не се е...ва с батко си Wink))))
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#14
Ясно е, че и с газта ще е същата простотия. Затова няма да слагам газ. За пълнолунието и новолунието съм чувал какво ли не....при пълнолуние, газта ставала като керосин, а при нооволуние като мазут.
А за добавките, сложиш ли веднъж, виждаш разликата и се зарибяваш. и ако веднъж сложиш без добавка - а тя колата не върви, прекъсва.
Свикнеш ли двигателя, става капризен Smile)
ВОЛВО S40 1999
1.8I 85KW
Reply

#15
Аз от добавки разлика не съм усетил и затова като налетя на скапан бензин добавям Shell V-power Racing. Голяма простотия, аз обичам да пълня догоре и сега се налага първо да слагам 30 лв за проба и ако ми хареса тогава доливам. Ненормална работа.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#16
nightwish Wrote:Ясно е, че и с газта ще е същата простотия. Затова няма да слагам газ.
Е, тогава не карай нито на газ, нито на бензин, нито на дизел Smile Най-добре с педали нещо Wink

С дизела преди добавката се усещаше супер много. Особено по-скъпите (~20лв за резервоар) буквално качваха коне.
joro74, завиждам ти за нервите. Имал съм няколко случая, при които зареждам в една и съща бензиностанция в рамките на 24ч и разликата е....впечатляваща Smile. Най-вероятно точно тогава е дошла новото гориво, не знам.
Затова ако засека некачествено гориво просто не зареждам на същата бензиностанция поне месец за да знам че са заредили поне веднъж.
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#17
Ми да. На педали най-добре. Слагам добавки, какво да се прави. Резервоара стои пълен, и само допълвам, за да засека разхода. Около 8-9 градско с добавката и около 10 без. А в Балчик сме баирища и дупки. И аз така, заредя ли веднъж некачествен, повече не повтарям.
Ламя, ама поне с изкл. на стабилизираща щанга, друго не съм сменял.
ВОЛВО S40 1999
1.8I 85KW
Reply

#18
Не е ламя, просто не знам защо хората обичат да лъжат надолу за разхода на колите си. Сменил съм 6 различни бензинови коли и разликата с Волвото е под 1 литър на 100 км във всички режими, а предишните ми коли бяха 1.4 и 1.6 двигатели.

За справка - София - Созопол - София
Форд Сиера 1.6, 90 кс, без климатик - 7.5/100
Волво В40, 2.0 140 кс с климатик - 7.8/100

Градско:
Форд Сиера 1.6, 90 кс, без климатик - 10.2/100
Волво В40, 2.0 140 кс с климатик - 11.3/100
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#19
Незнам. Всеки различно ми казва. И само аз си знам - резервоара до горе и след 100км допълвам. Повечето пъти смесен разход засичам - 10-11/100км.
А и зависи колко настъпваш. Гледам, че си с автоматик. Имал ли си проблеми, как ускорява със 140-те коня?
ВОЛВО S40 1999
1.8I 85KW
Reply

#20
joro74 Wrote:Не е ламя, просто не знам защо хората обичат да лъжат надолу за разхода на колите си...
А де, то производителите лъжат за новите си коли или по-точно не че лъжат а че условията са им идаелни +1.
Аз пък завишавам нарочно.Ако ми гори 12 казвам че гори 14, ако ми гори 8 то викам че е 10/100 и че хич не ми пука.И хората млъкват замислени над темата "Бааго у баровеца с тоа разход, тц-тц-тц..." :lol: Същото важи и за пред жената като така си скатавам някой лев от гориво по отделно перо освен фонда "И аз съм човек" :mrgreen:
Впрочем братя, нека не сме чааак толкова недоволни.Преди 5-6-7 години наистина имаше много кофти горива по бензиностанциите но нека благодарим на батковците с S-класите, седмиците, файтоните и на всички които си накупиха нови коли че покрай тях малко от малко не е толкова трагично положението.Помните ли преди време как на комън-рейлите им се цакаха яко дюзи и как нови Мерцедеси БМВ-та бензинджийки се смахваха от смотан бензин.Така че лош бензин лош ама не е като оня лош.Има какво да се желае но то ще си дойде само.
V40 B4204S '97
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)