The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
проблем със волво с80 2.4 бензин 2000г

#21
това което си ми написал нищо не ми говори, аз неразбирам от тез работи, обясни ми го по попростия начин или какво да кажа в сервиза за да ми оправят колата!
Reply

#22
Проблема е, че материята там е такава, че няма как да се изразя с думи прости.
По това което четох , качил съм pdf-а да можете да го прочетете с този който ще търси проблема е следното:
Грешка Е000 - е грешка, която модула записва когато комуникацията на въпросния модул с CEM е нарушена физически, най често тази грешка се предизвиква от грешно CRC на пакет.
Грешка Е003 - грешка в конфигурацията. тоест CEM прочита неправилно ID модула и/или го адресира по неправилен начин.
Грешка 0093 - Проблем с комуникацията на CEM с ABS модула.
Грешка 0095 - Проблем с комуникацията на CEM с ABS модула.


Според мен най вероятно се е скапал ABS модула, и съсипва комуникацията през CAN-a . Wink А и най много грешки записва този модул, грешките в останалите модули са предизвикани от кофти комуникация а не от това, че имат проблем. Докато в ABS модула грешките са друг тип, които подсказват проблем точно там. Като вземем в предвид и факта, че тези модули (ABS-а) имат склонност към дефектиране кантара се накланя убедително в посока ABS модула. Wink

Другия вариант е кабели, куплонзи и/или някоя тапа - резистори по 120 ома обикновенно са по платките на крайните устройства за CAN шината.

В pdf-а е описано как и какви проверки да се извършат, като внимателно, човека който го прави това трябва да е доста наясно какво е това комуникационна шина, за да не влоши положението като гръмне някой PHY чип. Wink


.pdf   Can_bus_fault_trace.pdf (Size: 358.93 KB / Downloads: 192)

Тва е от мен засега.
Reply

#23
Можеш ли да го оправиш тоз проблем, ако дойда в София?
Reply

#24
Звънни ми ще измислим нещо. Wink
Reply

#25
Добър Ви ден господа! Бъдете здрави и много богати Smile
Днес ми светна на таблото SRS-AIRBAG. След като го закачихме показа грешката- " 00D5 srs-light. Signal missing "
Изчистиха ги пичовете и до там. Вече всичко е 6, но какво е било довело до това да ми изпише тази грешка ?
Благодаря Ви предварително за отделеното време.
Reply

#26
А сега лампичката за контрол на SRS светва ли при даване на контакт за няколко секунди и след това да угасва? Да не би да е изгоряла или да прекъсва? В този случай SRS си е търсил контролната лампичка и е регистрирал липсата и.
Reply

#27
Като дам на контакт светва и след 2,3 секунди си гасне.
Reply

#28
Vagit Wrote:Като дам на контакт светва и след 2,3 секунди си гасне.
Да, така трябва, ако всичко е наред.
Reply

#29
Vagit Wrote:Добър Ви ден господа! Бъдете здрави и много богати Smile
Днес ми светна на таблото SRS-AIRBAG. След като го закачихме показа грешката- " 00D5 srs-light. Signal missing "
Изчистиха ги пичовете и до там. Вече всичко е 6, но какво е било довело до това да ми изпише тази грешка ?
Благодаря Ви предварително за отделеното време.

Ранни признаци на скапващо се табло. :roll:
Оправимо е. Wink
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)