The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
покупка на v70R AWD 2.3 Т5

#21
Darkstorm Wrote:Кога има среща на клуба?

Срещите в София се правят всяка последна Неделя от настоящия месец. Този месец се пада да е 25.03. Мястото е НИМ часът 12:00

Ето тук излиза и тема няколко дни преди това за да е сигурно че ще има: <!-- m --><a class="postlink" href="http://volvoclub-bg.com/forum/viewforum.php?f=20">http://volvoclub-bg.com/forum/viewforum.php?f=20</a><!-- m -->

Поздрави!! Wink
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#22
Darkstorm Wrote:Благодаря за пожеланията. Странно е как когато попиташ за информация едва ли не всички казват недей, скъпо е, ПРАВИШ РЕКЛАМА....., а сега вече има пожелания Smile. Малко по български го даваме ми се струва!
Кога има среща на клуба?


Колега ти питаш, аз казвам (говоря от свое име) и ти казвам неща които виждам и предполагам, че или няма да видиш или няма да ти ги кажат.
Защо като се чустваш толкова убиден членуваш(участваш) в този форум, че чак и ще ходиш да се срещаш със хората от него?

Честито и от мен !
V70 T5/99-B5234T3, V70 T5/01-B5244T2, V70 R/04-B5254T, 940 SW/94-B230FT, V70 TDI/98-D5252T - беше, и не беше зле...
-...click
V70 2.4D/08-D5244T5
[Image: redvolvo.jpg]
Reply

#23
peci2000 Wrote:
Darkstorm Wrote:Благодаря за пожеланията. Странно е как когато попиташ за информация едва ли не всички казват недей, скъпо е, ПРАВИШ РЕКЛАМА....., а сега вече има пожелания Smile. Малко по български го даваме ми се струва!
Кога има среща на клуба?


Колега ти питаш, аз казвам (говоря от свое име) и ти казвам неща които виждам и предполагам, че или няма да видиш или няма да ти ги кажат.
Защо като се чустваш толкова убиден членуваш(участваш) в този форум, че чак и ще ходиш да се срещаш със хората от него?

Честито и от мен !

Ами не се чувствам обиден, няма за какво, просто когато попитах за колата в началото за инфо получих едва ли не обвинения, че правя реклама и ми стана кофти за човека които мисли така. От теб(Вас) получих само полезна информация за което много благодаря. Незная все още какво и има или няма на колата ще видим тази седмица..... единствената по бърза кола която съм карал е Х6!(говорим за поне 500км каране).
Изминах 400км от петък досега и смея да кажа, че колата е чудесна.
Искам да дойда на срещата и се надявам да се запозная с позитивни хора, не завиждащи или "хейтещи".
Не, че е супер скъпата кола, но си е авантюра която не малко хора биха определили като безрасъдна.....дълга тема.
Сега да помоля и за малко инфо, откъде да видя колко масло събират скоростите? С какво масло е добре да го сменя ...... Зная, че е японска кутията и това е всичко. Дали аутодата ще има нещо? Някакъв друг софтуер? имам ЕТКА но тя вършеше работа за старото волво 2.5tdi
Ще съм благодарен ако ме ориентира някой!
V70R AWD UPGRADED
Reply

#24
Инсталирай си Vadis, има го в замунда. От там ще получиш цялата информация която ти е нужна.

Успех!
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#25
momk0 Wrote:Инсталирай си Vadis, има го в замунда. От там ще получиш цялата информация която ти е нужна.

Успех!
Благодаря!
V70R AWD UPGRADED
Reply

#26
Mойто Волво е с японски автоматик,предполагам че е 1:1 с твоя.Събира ти 7.6л. но повече от 3л. не изтича,като отвиеш пробката.Има начин да се източи почти цялото,като се отвива маркуча на радиатора(който служи да се охлажда маслото в скоростите),пали се колата,слагаш въпросния маркуч в подходящ съд и от там почва да излиза маслото,като излезе около 2л. веднага се доливат пак 2л.през отвора за пръчката на маслото.Всичко това се прави,като позицията на скоростите са на "D"и се долива колкото излиза от въпросния маркуч,докато не почне да ти излиза бистро масло. За тази процедура(вид промивка)може да ти отидат и над 10 л.ново масло,абе въобще цяло приключение.Моят съвет е ако маслото не ти е толкова черно и трагично(трябва да е бистро-червено на цвят и да не мирише на изгоряло)смени го през пробката,карай така около 5-8хил.км,после пак го смени и така поне още два пъти и в един момент маслото мешаики се със старото си подобрява качествата и примерно след 4-5смени вече имаш ново масло.След това е препоръчително маслото да се сменя на около 35000км.(изръсваш се 3л. за тези км.),за да може да му се запазват бистротата и качеството.Аз лично така постъпих с моето Волво.А и щях да забравя,че повечето избягват процедурата по цялостната смяна,защото все пак колата е на годинки и при откачането на маркуча от радиатора има риск от счупвания на някой елементи,след това течове и т.н.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#27
В "Джемини 04" имат машина за смяна на маслото в автомата.Сигурно го има и на други места, но аз съм ползвал услугата само там.
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Reply

#28
armagedon Wrote:Mойто Волво е с японски автоматик,предполагам че е 1:1 с твоя.Събира ти 7.6л. но повече от 3л. не изтича,като отвиеш пробката.Има начин да се източи почти цялото,като се отвива маркуча на радиатора(който служи да се охлажда маслото в скоростите),пали се колата,слагаш въпросния маркуч в подходящ съд и от там почва да излиза маслото,като излезе около 2л. веднага се доливат пак 2л.през отвора за пръчката на маслото.Всичко това се прави,като позицията на скоростите са на "D"и се долива колкото излиза от въпросния маркуч,докато не почне да ти излиза бистро масло. За тази процедура(вид промивка)може да ти отидат и над 10 л.ново масло,абе въобще цяло приключение.Моят съвет е ако маслото не ти е толкова черно и трагично(трябва да е бистро-червено на цвят и да не мирише на изгоряло)смени го през пробката,карай така около 5-8хил.км,после пак го смени и така поне още два пъти и в един момент маслото мешаики се със старото си подобрява качествата и примерно след 4-5смени вече имаш ново масло.След това е препоръчително маслото да се сменя на около 35000км.(изръсваш се 3л. за тези км.),за да може да му се запазват бистротата и качеството.Аз лично така постъпих с моето Волво.А и щях да забравя,че повечето избягват процедурата по цялостната смяна,защото все пак колата е на годинки и при откачането на маркуча от радиатора има риск от счупвания на някой елементи,след това течове и т.н.

Мерси за изчерпателната информация. Все пак незная какво е на цвят така, че е наложително поне да мина да го видят накъде където разбират от такива коли. Твоята схема ми звучи добре Smile ако се получи! в края на седмицата ще се тества.
V70R AWD UPGRADED
Reply

#29
armagedon Wrote:Mойто Волво е с японски автоматик,предполагам че е 1:1 с твоя.Събира ти 7.6л. но повече от 3л. не изтича,като отвиеш пробката.Има начин да се източи почти цялото,като се отвива маркуча на радиатора(който служи да се охлажда маслото в скоростите),пали се колата,слагаш въпросния маркуч в подходящ съд и от там почва да излиза маслото,като излезе около 2л. веднага се доливат пак 2л.през отвора за пръчката на маслото.Всичко това се прави,като позицията на скоростите са на "D"и се долива колкото излиза от въпросния маркуч,докато не почне да ти излиза бистро масло. За тази процедура(вид промивка)може да ти отидат и над 10 л.ново масло,абе въобще цяло приключение.Моят съвет е ако маслото не ти е толкова черно и трагично(трябва да е бистро-червено на цвят и да не мирише на изгоряло)смени го през пробката,карай така около 5-8хил.км,после пак го смени и така поне още два пъти и в един момент маслото мешаики се със старото си подобрява качествата и примерно след 4-5смени вече имаш ново масло.След това е препоръчително маслото да се сменя на около 35000км.(изръсваш се 3л. за тези км.),за да може да му се запазват бистротата и качеството.Аз лично така постъпих с моето Волво.А и щях да забравя,че повечето избягват процедурата по цялостната смяна,защото все пак колата е на годинки и при откачането на маркуча от радиатора има риск от счупвания на някой елементи,след това течове и т.н.
ГРЕШКА!!! Защо съм написал,че позицията на скоростите трябва да е на "D" незнам?! :o Confusedhock: :? :x За тази процедура трябва единствено и задължително да си на "Р"
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#30
Най-искренно ти пожелавам стотици хиляди километри безаварийни.
Човека който ти написа за бронята е абсолютно прав. Аз ходих да гледам тази кола есента с един приятел който разбира много. Не ме разбирай погрешно но отпред стойките на радиатора бяха изкъртени, за да се стигне до там с волво удара е силничък. Не казвам нищо за колата като модел или поддръжка, просто прецених че трябва да е по-запазена като салон (никога не съм си купувал кола в която е пушено). За това не я запалихме да я разтъпчем, както продавача предложи, въпреки че бяхме минали 150км.
Иначе я видях преди 10-на дни да минава през Дружба, беше още с временни номера, бях сигурен че е монтанското Smile
Отделно да знаеш че бяха сипвали присадка за течове и като се заговорихме си призна че радиатора на парното е протекъл. Казвам ти го за да имаш едно наум, самия радиатор не е скъп, но трябва добър майстор да пипа защото се сваля цялото табло.
Не искам никой да приема поста ми погрешно, предполагам че си го взел за 3500-3700лв. за тези пари всички тези дреболии са калкулирани, в Западна Европа запазено Р-ово е 4000 евра. Освен това четох, че това 4х4 е най-доброто и безотказано на Волво. Следя обявата от както го внесоха, първо го бяха обявили на 6500 и постепенно паднаха на 4090.
И да спомена продавача беше много некоректен, обадихме му се по тел. да ни каже има ли пребоядисвани елементи и той излъга че само единия заден калник.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)