The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Избор на летни гуми

#11
И аз давам своите симпатии за Hankook - за мен е оптималната гума като цена-качество-поведение.
Също съм доволен от DUnlop.
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#12
Здравейте! Аз лично не препоръчвам на никой да кара с лятна гума през зимата, дори и отзад. Надали има лятна гума, която при температура около нулата да е по-мека от пластмаса. Пък била тя и най-марковата.
За всесезонките не съм сигурен - по-добри са от летните през зимата, но колко... Както спомена Йордан от UK може би са по подходящи за някои страни с мека зима и по-малко сняг - точно като Англия например...
Volvo S60 2.4 D5 - 2003 г.
Reply

#13
nightwish Wrote:Летните ми гуми са Michelin Exalto 205/55/15. Много е стабилна.

Не знам какво им е стабилното, но аз съм разочарован от Мишелин. Летните са ми такива - Michelin Primacy HP 215/55/16. Общите ми впечатления са: Шумна(повече от зимните ми гуми) и неустойчива при мокро гума.
Reply

#14
EEEE Wrote:Здравейте! Аз лично не препоръчвам на никой да кара с лятна гума през зимата, дори и отзад. Надали има лятна гума, която при температура около нулата да е по-мека от пластмаса. Пък била тя и най-марковата.
За всесезонките не съм сигурен - по-добри са от летните през зимата, но колко... Както спомена Йордан от UK може би са по подходящи за някои страни с мека зима и по-малко сняг - точно като Англия например...
Аз съм съгласен с колегата, че е неразумно да се кара с летни гуми отзад през зимата. Няма да спестиш нищо с това, освен да имаш повече ядове и разходи от още две зимни гуми отзад, но това си е твой избор. Аз карам с четири нови Ласи ера 3 и за сега съм много доволен, чакам първият сняг да видя как се държат и на по- хлъзгаво. Летните ми гуми са Биджстоун туранза и съм много доволен. Според мен слагай още две зимни отзад, а за летните мисли, като му дойде времето Smile Успех!
VOLVO 440 GL 1.7 90PH 1991г. минало
VOLVO V40 1,9TD 115PH  2003г.
Reply

#15
аз карам само в софия и не ми се налага да карам в снегове а когато излизам извън града си имам Тойота Хилукс Виго която е с 4 зимни GoodYear Wrangler Smile така че ако мойе не ме поучавайте от 7 години карам автомобил всеки ден само с летни гуми даже и зимата с 4 летни съм си карал до преди 2 години когато реших да си купувам за отпред зимни Smile ако се кара по изчистени пътища и разумно нито задницара се върти нито предницата поднася Smile между другото и още едни гуми се намесиха в дилемата Vredestein Quatrac 3 тези са всесезони и според мен са чудесен компромис Smile
Reply

#16
Всесезонните гуми са по-шумни от другите. Ако караш с хубави гуми отпред ще чуваш шума от задните и е дразнещо на извънградско. Аз бях сложил нови летни отпред и оставих стари отзад - след първите 100 км си взех нови и отзад заради шума на задните. На брат ми колата беше с Vredstein - странна гума е, много слабо се износва, добре се държи, но има много странен шум когато остарее, едно идиотско жужене.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#17
Sasch Wrote:аз карам само в софия и не ми се налага да карам в снегове а когато излизам извън града си имам Тойота Хилукс Виго която е с 4 зимни GoodYear Wrangler Smile така че ако мойе не ме поучавайте от 7 години карам автомобил всеки ден само с летни гуми даже и зимата с 4 летни съм си карал до преди 2 години когато реших да си купувам за отпред зимни Smile ако се кара по изчистени пътища и разумно нито задницара се върти нито предницата поднася Smile между другото и още едни гуми се намесиха в дилемата Vredestein Quatrac 3 тези са всесезони и според мен са чудесен компромис Smile
Надявам се да не прозвучи много поучително Sasch, но какво мислиш за спирачния път при температури под 7 градуса и използване на летни гуми? :roll:
Volvo S60 2.4 D5 - 2003 г.
Reply

#18
Tisho Wrote:
nightwish Wrote:Летните ми гуми са Michelin Exalto 205/55/15. Много е стабилна.

Не знам какво им е стабилното, но аз съм разочарован от Мишелин. Летните са ми такива - Michelin Primacy HP 215/55/16. Общите ми впечатления са: Шумна(повече от зимните ми гуми) и неустойчива при мокро гума.

Така е. Шумна е. На сухо е стабилна, но на мокър асфалт не.
ВОЛВО S40 1999
1.8I 85KW
Reply

#19
Sasch Wrote:аз карам само в софия и не ми се налага да карам в снегове а когато излизам извън града си имам Тойота Хилукс Виго която е с 4 зимни GoodYear Wrangler Smile така че ако мойе не ме поучавайте от 7 години карам автомобил всеки ден само с летни гуми даже и зимата с 4 летни съм си карал до преди 2 години когато реших да си купувам за отпред зимни Smile ако се кара по изчистени пътища и разумно нито задницара се върти нито предницата поднася Smile между другото и още едни гуми се намесиха в дилемата Vredestein Quatrac 3 тези са всесезони и според мен са чудесен компромис Smile
Ако така беше написал и въпросът си в началото, никой нямаше да те поучава. Тук всеки се опитва да помогне, а не да поучава.
VOLVO 440 GL 1.7 90PH 1991г. минало
VOLVO V40 1,9TD 115PH  2003г.
Reply

#20
Аз небих карал зимния сезон с летни гуми дори и отзад пък каквито и ще да са.И честно казано ме е страх от такива като теб защото аз давам една камара пари за 4 зимни гуми за да пазя мен.семейството ми и околните участници в движението,защото на лятната гума каучукът става твърд през зимата и чакай ти спиране и завъртане.Изпробвал съм го :mrgreen:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)