The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo S40/V50 vs. Ford Fokus след 2005г.

#11
NASKO1973 Wrote:Здравейте колеги, нещо ми е влязла една муха в главата и ми се ще да чуя вашето мнение. Казуса е следния загледал съм се във Волво S40/V50 след 2005 година, защото ми се ще да карам малко по-икономична кола (дизел). Интересува ме какви са разликите с Фокуса от същите години, защото двигателите са еднакви, мисля и шаситата, също. Защото ако разликите са само в дизайна, за мое съжаление Фокуса печели убедително, пък ми се кара Волво. Ама разлика от 3-4000лв. е в състояние да ме разубеди напълно. Отворен съм и за мнения за други модели (бензин също), само да са на Волво, нещо на другите марки гледам или само като на превозно средство, или не мога да си ги позволя.
Само едно ще ти кажа колега - Форд и циганин зимата не работят. Big Grin
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#12
Здравейте,

EEEE Wrote:Даже и всичко под капака да им беше напълно еднакво (а то не е), аз пак бих избрал S40 дори и само заради дизайна - външен и вътрешен! Сигурно няма по-красива кола от S40 след 2004 г. (лично мое мнение) Успех!

Не знаеш колко си прав Wink


Сега към NASKO1973 с питането Volvo vs Ford

1) Двигателите: И двата двигателя идват от едно място, но отиват при Волво и при Форд там свършват приликите и започват разликите!
Волво си пипат нещата по тяхният си начин и от фабриките излизат супер-надежни коли, на които под капака пише Волво. Реално Волво преработват двигателите (Дизеловите), така че те не са вече в първоначален вид. Форд незнам, какво правят с тяхните, всеки който кара Форд се оплаква от множество повреди.

2) Платформата на която S40/50 и Фокус са стъпили е една, но се повтаря пак горният абзац. Волво я доразвива по тяхен си начин, и Форд така, но резултатите при Форда са страшно не задоволителни, докато при Волвото е ясно, какво се случва.

3) Безопастност- при Волво всичкото оборудване за безопастност е стандартно във всяка една кола без значение дали е XC90 ili C30. При Форд си плащаш допълнително, както и при всички останали марки коли ( Това е една от основните причини да харесвам Волво толкова много)
4) Дизайн - най горе съм цитирал колегата, защото хуаво го е казал. Наистина е трудно да намериш по-добре изглеждата кола тия дни (затова аз карам 2007 V50 2.0D).
5)Функционалност- При S40/V50 центаралната конзола и останалите прибори са невероятно достъпни и лесни за използване. При
Focus-a всичко е както при Опел Астра и други. От тук се сещам и за още нещо оригиналното мислене при правенето на нещата при Волво, за разлика от останалите.

А ето и един лаф от мен също: Опел е измислен, за да няма по лоша кола от Форд!

Мисля че това е достатъчно мотивиращо в коя посока да изхарчиш парите си.
Volvo For life!
Reply

#13
Tisho Wrote:И един въпрос от мен:
Какъв е този мазохизъм който проявяваш? Според мен щом един път си се качил на Волво и да слезеш на Форд - ами няма да ти е приятно сигурен съм.
Абе аз от осмицата като се качих на примерата (поради ред причини, които не мисля да изброявам, осмицата трябваше да я продам), имах чувството че съм се качил на авто-имитация, лагерна количка. А примерката я взех, защото ми направиха предложение на което нямаше как да откажа, но тя напълно отговаря на израза-върши работа, ама не прави кеф!
Поста ми е свързан с това, че искам да се убедя, че трябва да си купя Волво, а Фокуса е много близък до модела, който гледам в момента. Аз като си се знам, съм почти сигурен, че ще си взема V70 или S60, ама питам, предполагам, че и на други ще им е интересно да прочетат сравнението.
Ето и две снимки за приликите и разликите:        
Не бих казал, че на фокуса и дизайна отвърте е лош и отново ви напомням, говорим за моделите след 2005 година.

There is no place like 127.0.0.1
Reply

#14
NASKO1973 Wrote:
Tisho Wrote:И един въпрос от мен:
Какъв е този мазохизъм който проявяваш? Според мен щом един път си се качил на Волво и да слезеш на Форд - ами няма да ти е приятно сигурен съм.
Абе аз от осмицата като се качих на примерата (поради ред причини, които не мисля да изброявам, осмицата трябваше да я продам), имах чувството че съм се качил на авто-имитация, лагерна количка.
Поста ми е свързан с това, че искам да се убедя, че трябва да си купя Волво, а Фокуса е много близък до модела, който гледам в момента. Аз като си се знам, съм почти сигурен, че ще си взема V70 или S60, ама питам, предполагам, че и на други ще им е интересно да прочетат сравнението.
Ето и две снимки за приликите и разликите:[ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND]
Не бих казал, че на фокуса и дизайна отвърте е лош и отново ви напомням, говорим за моделите след 2005 година.

колкото повече чета,толкова повече се обеждавам,че имаш температура.Какви прилики видя-то не бива да ги сръвняваш дори.
Reply

#15
Здравей отново,

това че трябва да се убедиш коя кола по ти ляга като дизайн повече си е лично твой избор, но аз лично 1000 от 1000 пъти бих вземал V50 ката!
Врярно че не е фейс-лифта ама пак си изглежда чудно. Виж на Фокуса колко му е безлична предницата и задницата му е супер недодялано направена. А стоповете са качени на майната му и реално, там където трябва да има стопове е празно- изключителна липса на вкус!
Volvo For life!
Reply

#16
EEEE Wrote:... Сигурно няма по-красива кола от S40 след 2004 г. (лично мое мнение) Успех!
Съгласен съм с твоето мнение, колега, а също бих добавил и последното S80 Tongue На него сякаш малко му куца интериора, но отвън е супееер!Новата генерация S/V60 са много красиви по отношение на интериора, както и екстериора отзад.
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#17
Здравейте,

какво стана с дилемата V50 или Focus? Купи ли вече Volvo-то?

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#18
Нямах време да пиша, та сега да доложа!
Отговора ми дойде от съвсем друго място-Нисан, по-точно Нисан Микра!!! Видях, ама съвсем на живо, как кола на 6 месеца поскръцва и потропва отвсякъде, което напълно ми отговори на въпроса за т.нар. бюджетни автомобили, с две думи-бегай надалече!
Определено ще взимам Волво, остава само въпроса кой модел, ама това ще го решавам по-нататък! Ако може V70 ще е най-добре!

There is no place like 127.0.0.1
Reply

#19
Здрасти колега,
кой каквото иска да говори (затова са форумите), но - двигателите 2.0D при волно и 2.0TDCi при форд са АБСОЛЮТНО едно към едно. Единствената разлика е в пластмасовите капаци върху самия мотор и разликата е в надписа!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://2.bp.blogspot.com/_xhLwvqyE7os/S-LuxWi0-AI/AAAAAAAAAao/18v4B8wVflg/s1600/2009_ford-focus_tdci_11.jpg">http://2.bp.blogspot.com/_xhLwvqyE7os/S ... dci_11.jpg</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://images.georgerhodes.co.uk/vehicles/volvo-c30-coupe-2-0d-r-design-3dr-1821922305-640x480.jpg">http://images.georgerhodes.co.uk/vehicl ... 40x480.jpg</a><!-- m -->

Шаситата не знам дали са същите, но това на S40 е като на mazda 3.
Колегите преди мен са обяснили за всичките пластмаси вътре в купето и аз съм на същото мнение. Успех!
Reply

#20
Мда....и Фокуса предназначен за европейския пазар е на същото шаси!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)