The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Запали ми се компютъра,не мога да намеря същия

#21
Колега, ако това ще Ви помогне пробвайте:
-влете в гугъл, търсете "injection correction uk" на началната страница "parts catalogue".В таблицата ще видите няколко възможности заb18u, възможно е да са по откриваеми и евтини.Разбира се че консултация със специалист е необходима.
Reply

#22
Колега, ако това ще Ви помогне пробвайте:
-влете в гугъл, търсете "injection correction uk" на началната страница "parts catalogue".В таблицата ще видите няколко възможности заb18u, възможно е да са по откриваеми и евтини.Разбира се че консултация със специалист е необходима.
Reply

#23
Объркал съм се за грешката,не е 1-1-2 а 1-1-3 Smile
Това май е по-малкото зло,само дето не знам какво означава и тя???
Свалих си таблицата с грешките(на руски език),но нещо немога да вдяна за какво става въпрос.
Някой може ли да ми каже какво точно означава тази грешка и как да се отстранява проблема?? Благодаря ви предварително.
Reply

#24
Объркал съм се за грешката,не е 1-1-2 а 1-1-3 Smile
Това май е по-малкото зло,само дето не знам какво означава и тя???
Свалих си таблицата с грешките(на руски език),но нещо немога да вдяна за какво става въпрос.
Някой може ли да ми каже какво точно означава тази грешка и как да се отстранява проблема?? Благодаря ви предварително.
Reply

#25
g_nenchev Wrote:Объркал съм се за грешката,не е 1-1-2 а 1-1-3 Smile
Това май е по-малкото зло,само дето не знам какво означава и тя???
Свалих си таблицата с грешките(на руски език),но нещо немога да вдяна за какво става въпрос.
Някой може ли да ми каже какво точно означава тази грешка и как да се отстранява проблема?? Благодаря ви предварително.

Ето информация какво значат тези грешки (директно копирано):

1.1.2. Двигателя не работи или работи неравномерно. Неизправен контролер
Двигателя работи нормално. Случайно повторно включване на контролера
1.1.3. Двигателя не работи. Прекъсване в проводниците, към инжекторите
Двигателя работи неравномерно. Охлабени куплунзи
Двигателя не работи (виж също код "3.4.3") Неизправни - реле за захранване
на контролера или веригата му за управление
Reply

#26
g_nenchev Wrote:Объркал съм се за грешката,не е 1-1-2 а 1-1-3 Smile
Това май е по-малкото зло,само дето не знам какво означава и тя???
Свалих си таблицата с грешките(на руски език),но нещо немога да вдяна за какво става въпрос.
Някой може ли да ми каже какво точно означава тази грешка и как да се отстранява проблема?? Благодаря ви предварително.

Ето информация какво значат тези грешки (директно копирано):

1.1.2. Двигателя не работи или работи неравномерно. Неизправен контролер
Двигателя работи нормално. Случайно повторно включване на контролера
1.1.3. Двигателя не работи. Прекъсване в проводниците, към инжекторите
Двигателя работи неравномерно. Охлабени куплунзи
Двигателя не работи (виж също код "3.4.3") Неизправни - реле за захранване
на контролера или веригата му за управление
Reply

#27
Хе хе, на Ненчев сега му се отвори работа Smile трябва да извади всички куплунги, да ги зачисти с каквото там зачистват преди запояване гсм-мите и след това непременно да почисти с клечки за уши и любимият ми спирт 95% от аптеката, а и контактен спрей след това разбира се.
Аз си бях чистил набързо така свръзката на температурния датчик с преобразувател за ръжда и естественно след 2 дена пак патина, ама доста повече ...
Непременно да ме извикаш като сваляш ЕКУ-то че искам да гледам ...
Всеки ден, започващ с над 300 коня под капака е добър Smile
Reply

#28
Хе хе, на Ненчев сега му се отвори работа Smile трябва да извади всички куплунги, да ги зачисти с каквото там зачистват преди запояване гсм-мите и след това непременно да почисти с клечки за уши и любимият ми спирт 95% от аптеката, а и контактен спрей след това разбира се.
Аз си бях чистил набързо така свръзката на температурния датчик с преобразувател за ръжда и естественно след 2 дена пак патина, ама доста повече ...
Непременно да ме извикаш като сваляш ЕКУ-то че искам да гледам ...
Всеки ден, започващ с над 300 коня под капака е добър Smile
Reply

#29
Платката на компа на тези Волва е двустранно опроводена, за разлика от тези на по-новите коли, които са със 6 или 8 слоя. Което означава че има голям шанс да се ремонтира (както написах и по-горе). Тази или другата седмица ще съм в софия, така че ще ти драсна едно лично преди да тръгна. И ако искаш ще го погледнем.
------------------------------------------------------
Volvo 460 GLE 1,7i 105HP 1991
Reply

#30
Платката на компа на тези Волва е двустранно опроводена, за разлика от тези на по-новите коли, които са със 6 или 8 слоя. Което означава че има голям шанс да се ремонтира (както написах и по-горе). Тази или другата седмица ще съм в софия, така че ще ти драсна едно лично преди да тръгна. И ако искаш ще го погледнем.
------------------------------------------------------
Volvo 460 GLE 1,7i 105HP 1991
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)