The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мнения за Volvo V50, V70 или Audi A4 avant ?

#11
Здравей колега,
наистина V50 изглежда страхотно и вероятно е много функционална кола, особено за София. Преди време и аз поради твоята причина си взех комби - V70, 2001. Доста четох предварително и смятам, че очакванията ми се изпълняват над 90% във времето. С малко дете големите пространства стават ежедневно използваеми и аз съм много доволен, че мога да разчитам на огромния багажник (по-голям от на A6 Avant). За V50 тук може да прочетеш някакво описание на платформата, шасито след 2004-та е на Ford, което за мен лично е минус. По отношение на надеждност бих разчитал повече на шведите. Не знам дали изброените недостатъци в статията са верни, но категорично всички липсват във V70. Смятам, че съпоставката между посочените от теб коли до някъде не може да бъде много обективна, защото са различни класове, в сегментация на автомобилите в България можеш да видиш разпределението. За V70 накратко бих казал, че е много надеждна, има огромен инженерен потенциал и пословично здрава (това вече го изпитах при страничен удар от насрещно движещ се джедай, аз се разминах с незабележимо одраскана задна врата и счупено стъкло на страничното огледало, списъка на Рено Канго-то беше 2 листа). Вози като SUV, окачването е направено да издържа почти 2.2 тона, купето може да тегли и до 3.5 тона без допълнителни спирачки, това е достатъчна заявка за ресурса, здравината и конструкцията. Ускорението е изключително за толкова голям автомобил, но за сметка на това спирачките са невероятни и винаги ме карат да гледам зад мен какво има.. Не на последно място, разхода е 7-8.5/100 градско, а това е непостижимо дори за някои 2012-та г. автомобили от този клас. До сега съм сменил доста коли и очакването ми за почти всяка е било да я карам 1-2 години, все нещо не ми харесваше, но към момента тази не смятам да я сменям.. ако не се налага.
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#12
Здравейте,

това че нещо е взаимствано от някъде, не означава че е минус пък било то от Форд. Преди нещо да се сложи на Волво, взето от Форд или Пежо е минало през ръцете на Шведите, така че аз лично не чувствам че карам по- малко Шведко Волво от теб Zahariev.
Давам и пример, миналата седмица карах Волво v50 със 220000 мили/350000км на километража. На колата не и е сменяно нищо освен, един лагер на предното колело, дискове (след такъв пробег мисля е нормално) и консумативи (масло,накладки и так. нат.). Все още е с оригиналният си съединител и работи перфектно. Колата не се усеща да е минала такива километри, а напротив ако незнех, на колко е не бих и дал повече от 50000км.

Моето V50 е Юли 2007 година, първото от facelift-а, тъй като гледам скоро ще застигна колегата, за чието Волво давах пример с моите 50000км на година. Аз също нямам какво да кажа за качеството на колата. Не съм пипал почти нищо като изключим нещата, които се сменят на пробег или време.
Аз лично не бих подценявал качеството на V50 то, даже ще се осмеля да кажа, че направията му е еквивалентна на V70 ,без да се притеснявам, но просто двете коли са в различен сегмент, както ти сам споменаваш в поста си!
Въпросната статия е copy-paste от големите сайтове за ревюта на коли, просто е преведена на български! А тук на запад ревютата се пишат от парите, както между впрочем и на изток. Те диктуват модата при внушаване на хората, че нещо е така или не!
Неща от сорта на "това е много често срещан проблем при дадена кола" понякога е вярно, но моят личен опит е показал обратното. Същото ми обясняваше някакъв монтьор в сервиз тук за лагерите на V50, били им невероятно проблемна част. Аз карам V50 повече от 2 години и споменах че въртя около 50000 км, не съм сменял лагери, нито и познатите ми, които карат същия модел, така че изводите си ги направете и решете сами за себе си.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#13
От септември карам Volvo V50 2.0D, доста време си търсих кола, вече съм семеен и исках нещо малко по голямо от предишните коли които имах. За сега съм доволен от колата, не мога да каже че не ми е правила проблеми.
Двигателя на V50 e DW10 BTED4 136 PS (134 hp/100 kW) common rail turbo-Diesel 16-valve вгражда се в Focus, C-Max и Volvo C30/S40/V50 също и Citroën , Peugeot, до колкото съм чел се произвежда се от Ford. Това според мен може да се счита за малък плюс защото е разпространен и има повече части и съответно на по достъпни чети.
Возията е прилична но аз съм с 17-цолови джанти, разхода в София и около 9-10, извън градско е 6-7 на 100км. Комфорта при каране е много добър, сравнение с други коли които съм карал. Багажника е приличен събирам доста неща, не е като на V70 де Smile
Относно проблемите които могат да възникнат си е въпрос на късмет. Купих колата и след 2 месеца ми изгоря едната крушка, с оригинален ксенон съм – 230 лева да сменя и двете. След още един месец алтернатива ми направи проблем - 150 лева ремонт.
Като цяло съм доволен от автомобила. Успех
Volvo V50 2.0D, D4204T 2006 година
Reply

#14
Колеги на искам да убиждам никои от моделите на волво.Преди време се качих на с40 2008 ако не се лъжа беше модела.Като влязах вътре първото чуство което имах е, че не съм много защитен.Вратата беше някак си лека.После като погледнеш таблото конзолата и всичко отвътре на колата беше хубаво, но не е това което се вижда при s/v/xc 60. v/xc70 s80 и xc 90 дори.Някак си си личи, че има намеса от други места и не е 100% волво.Това си е мое лично мнение все пак.Карал съм и форд фокус 2009.Мога да кажа, че фокуса по го усещам като с40.

Другото което колегата dviktor сподели с неговата кола.Разхода на неговия мотор 9-10 градско с 17.Моето в70 д5 с 17 джанти харчи под 9 с моето каране.
Имам пежо 206 2.0 HDI.Градско ми прави 6.0-6.5/100 като него го карам като състезателна кола поради наличието на спортния пакет Big Grin

Според мен ако имате дете си вземете по-големия багажник.Разхода на колата е идентичен с по-малките двигатели.Поддръжката няма да е фрапантна.Единствено по гадно за смяна е прословутия маховик на д5.
Volvo V70 2002 D5

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.demirev.net">http://www.demirev.net</a><!-- m -->
web designer & developer
Reply

#15
shadow88 Wrote:Колеги на искам да убиждам никои от моделите на волво.Преди време се качих на с40 2008 ако не се лъжа беше модела.Като влязах вътре първото чуство което имах е, че не съм много защитен.Вратата беше някак си лека.После като погледнеш таблото конзолата и всичко отвътре на колата беше хубаво, но не е това което се вижда при s/v/xc 60. v/xc70 s80 и xc 90 дори.Някак си си личи, че има намеса от други места и не е 100% волво.Това си е мое лично мнение все пак.Карал съм и форд фокус 2009.Мога да кажа, че фокуса по го усещам като с40.

Здравейте отново,

вратата ти се е сторила лека? Ти сигурно се шегуваш Smile сравнена с вратата на V70, което ти караш, може и да е по-лека, но не мисля че разликата е огромна. Брат ми кара V70 вратите му не са по тежки от моите!
Аз се чувствам защитен във s40/v50 достатъчно- кръстосаните метални греди са във всяка врата и вратата е достатъчно масивна!
Сега за тъблото и централната конзола в този си вид влизат за първи път 2004 при V50/S40. От там всяко от моделите, които си изброил изглежда по-подобен начин, като отбележим факта, че S/V60 e 2010/2011 година модел, XC60 e 2008, 4-6 години си е сериозна разлика във времето, когато говорим за автомобили в настоящия момент . Също така да не пропускаме например факта, че XC60 ново струва тук £30000, a V50 е около £20000 - за 10000 хиляди паунда, които плащаш отгоре очакваш нещо повече нали?
За сравнението със Форд фокус няма да коментирам. Правили сме го и преди - звучи като виц да се сравнява с V50.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#16
JMI Wrote:
shadow88 Wrote:Колеги на искам да убиждам никои от моделите на волво.Преди време се качих на с40 2008 ако не се лъжа беше модела.Като влязах вътре първото чуство което имах е, че не съм много защитен.Вратата беше някак си лека.После като погледнеш таблото конзолата и всичко отвътре на колата беше хубаво, но не е това което се вижда при s/v/xc 60. v/xc70 s80 и xc 90 дори.Някак си си личи, че има намеса от други места и не е 100% волво.Това си е мое лично мнение все пак.Карал съм и форд фокус 2009.Мога да кажа, че фокуса по го усещам като с40.

Здравейте отново,

вратата ти се е сторила лека? Ти сигурно се шегуваш Smile сравнена с вратата на V70, което ти караш, може и да е по-лека, но не мисля че разликата е огромна. Брат ми кара V70 вратите му не са по тежки от моите!
Аз се чувствам защитен във s40/v50 достатъчно- кръстосаните метални греди са във всяка врата и вратата е достатъчно масивна!
Сега за тъблото и централната конзола в този си вид влизат за първи път 2004 при V50/S40. От там всяко от моделите, които си изброил изглежда по-подобен начин, като отбележим факта, че S/V60 e 2010/2011 година модел, XC60 e 2008, 4-6 години си е сериозна разлика във времето, когато говорим за автомобили в настоящия момент . Също така да не пропускаме например факта, че XC60 ново струва тук £30000, a V50 е около £20000 - за 10000 хиляди паунда, които плащаш отгоре очакваш нещо повече нали?
За сравнението със Форд фокус няма да коментирам. Правили сме го и преди - звучи като виц да се сравнява с V50.

Поздрави

Все едно да сравняваме C Classe и E Classe, или BMW 3 с BMW 5.. въпрос на личен избор.
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#17
Така е!
Наистина големия брат е доста по-вношителен, затова е в друг клас, затова и цента му е друга ако ги сравняваме по-този показател на еднаква възраст!

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#18
Дали съм прав в разсъжденията си ?
V70 е 5 цилиндров, a V50 4, предполагам че първоначалното обслужване е по-скъпо? Ремъци с ролки, масла, филтри. Колко са на брой ролките при двата вида ?
Маховика на V50 пак ли е демпферен ?
Не ми казахте за DPF филтъра и на двете коли.

Карам 90 % градско. V70 ми изглежда като катафалка, а и нещо четох че не дозавива ?!

Забравих да напиша, че задължително ще сложа ЧИП на колата - та как са им турбините ?
Сега на голфа ми съм с чип и по-големи дюзи и вече 4-5 години съм изключително доволен. Турбината държи !
Reply

#19
Здравей,
за първоначалното обслужване на D5 ще каже някой колега, при мен - 5 цилиндъра, старият TDI мотор на Audi (ремъци, ролки, филтри и масла) е малко под 600 лв. За маневреността - да това е слаба черта на V70, обратен завой може да е проблем, но се свиква след месец и не прави впечатление. Чувал съм, че това е решение на Volvo за повишаване здравината на каретата (и също така не съм чувал на някой да е имал проблем с тях). Иначе по отношение на тракшъна, не съм усещал недозавиване, даже смятам, че е като залепена за асфалта, независимо от скоростта и ъгъла на завоя и въпреки теглото си. На V70 съединителите изкарват над 150 000 км и са на цена около 600 лв комплект двата диска и помпа, или 1 300 с демпферния (сменя се само при нужда, изкарват по над 500 000 км обикновено). Моята няма DPF филтър. За мен V50 има по-добър дизайн, но V70 чак катафалка .. Smile виж Ford Mondeo комби може :lol:
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#20
Еднакви са като обслужване. DPF филтрите са въпрос на местно законодателство, за някой държави има, за други не. Можеш да си намериш с филтър и без филтър.

Не знам за какво ти е тоя чип?! Ако ще се занимаваш с голфаджииски работи вземи си Голф комби. Волво са направени за каране, не за светодиоди по чистачките.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)