The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Трудно влиза ... първа скорост - решението е тук :)

Ясно, то така е и показано по снимките...главата на болта е отгоре. А какъв им е размера на тия гумените о-пръстени? Дай на ЛС да се разбереме нещо за тези втулки. Smile



Поздрави,
Иван
Volvo V50 2.0D '08 - Now
Volvo V40 2.0T '01 - Ex
Reply

Вътрешния диаметър на пръстена е 10 мм .
Ама нали виждаш на снимката моите са си здравии не съм ги сменял

ако решиш да ти изпратя втулки телефона ми е 0885 519 177 на вивател е .
понякога не го чувам заради шума но като видя че някои е звънял му се обаждам
Или ми прати SMS къде да ти ги пратя
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

Колеги и аз днес си смених втулките на скоростния лост. Нормално ли е да ми се движи трудно лоста? Иначе ми влизат перфектно. Дали ще се раздвижат?
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

snedkov Wrote:Колеги и аз днес си смених втулките на скоростния лост. Нормално ли е да ми се движи трудно лоста? Иначе ми влизат перфектно. Дали ще се раздвижат?


А преди това движеше ли се трудно или това се появи след смяната на втулките ?



Поздрави,
Иван
Volvo V50 2.0D '08 - Now
Volvo V40 2.0T '01 - Ex
Reply

hamak Wrote:
snedkov Wrote:Колеги и аз днес си смених втулките на скоростния лост. Нормално ли е да ми се движи трудно лоста? Иначе ми влизат перфектно. Дали ще се раздвижат?


А преди това движеше ли се трудно или това се появи след смяната на втулките ?



Поздрави,
Иван

След смяната.
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

Като за начало разхлаби гаиката с половин оборот, а след месец до два я притегни наново.
Или периферията на втулките ти е леко по голяма или при стягане си успял да смачкаш втулката.
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

dilana Wrote:Като за начало разхлаби гаиката с половин оборот, а след месец до два я притегни наново.
Или периферията на втулките ти е леко по голяма или при стягане си успял да смачкаш втулката.


Аз смених абсолщтно целия комплект и на скоростния лост целия го свалих целия. Някаде към 12 втулки . ще ги разхлабя малко и може малко със спрей да ги пръсна?
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

Ето тук мисля, че е решението на многократно споменаваният и описван проблем при мен. Не съм правил описаната процедура. Какво мислите по въпроса и кой евентуално би могъл да направи това. Ето и това, което открих:

Volvo S80 S40 V40 Gearbox Problems

This affects:
S80 models 1999 on
S40/V40 models 1998 on


Some of these cars require greater force to select 1st or reverse gear. If 1st or reverse gear is stiff, but the other gears operate normally or are less stiff, the clutch is slipping. This is caused by excessive friction between the input shaft and the clutch hub. A new procedure of cleaning and lubricating the gearbox input shaft is now used by Volvo.

If your car has this problem then contact a Volvo dealership.

1. Remove the gearbox.
2. Place a sheet of paper with a small hole in it over the input shaft to protect the concentric slave cylider. This MUST be done as the cleaning oil can damage the seal in the throwout bearing.
3. Spray cleaning oil, part number 1161398 on the splines and brush with a brass wire brush, then wipe clean.
4. Repeat above process.
5. Spray lubricant, part number 1161614 on to the input shaft. Spray from side to side whilst turning the shaft. Wipe off any excess
6. Reinstall gearbox.





Източник: http://www.volvoclub.org.uk/gearbox.shtml



Поздрави,
Иван
Volvo V50 2.0D '08 - Now
Volvo V40 2.0T '01 - Ex
Reply

Колеги, аз имам проблем с влизането само на 3 скорост. Дали имате някакви идеи? Дали е синхронизатор или втулка? Смяната на маслото бе първото нещо което направих, но проблемът остана..
Благодаря предварително.
Reply

anzahariev Wrote:Колеги, аз имам проблем с влизането само на 3 скорост. Дали имате някакви идеи? Дали е синхронизатор или втулка? Смяната на маслото бе първото нещо което направих, но проблемът остана..
Благодаря предварително.

Ще е хубаво да кажеш какво ти е Volvo-то. Wink



Поздрави,
Иван
Volvo V50 2.0D '08 - Now
Volvo V40 2.0T '01 - Ex
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)