The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Трудно влиза ... първа скорост - решението е тук :)

Аз имам малко по различен проблем ...На трета скорост при рязко включване на предавка се чува едно много гадно стържене.
Сервизния техник ми каза ,че е от синхронизатор .Чудех се дали с добавки или нещо друго мога да реша проблема...Странното е че ако е студена всичко е ОК.Ако някой има съвет ,ще съм радостен да го чуяSmile
Reply

manatarka Wrote:И аз имам подобен проблем със сутрешното вкарване на скорост. Прави го докато е студена. По прочетеното от тук реших да се обадя в МФ и като им казах, че искам да сменя втулките реагираха много интересно... Казаха ми, че на V70 втулки до сега не им се е случвало да сменят и трябвало да се погледне дали причината е в тях. Общо взето за тази кола като им кажа да сменят разни неща започват да се чудят защо искам да се сменя, оставам с впечатлението, че съм си купил много добра кола след като почти нищо не и се налага да се сменя. Така ли е колеги? Също така отново ме заляха със ледена вода с цената за час работа от 60лв Confusedhock:

Обобщение:

Проблема не е голям, просто малко трудно тръгва да влизана първа, но все пак влиза. Това го прави само при първо палене за деня.

Има вероятност проблема ти да е и от маслото в скоростите .
Така или иначе е хубаво и то да се сменя започни първо с него.
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

dilana Wrote:
manatarka Wrote:И аз имам подобен проблем със сутрешното вкарване на скорост. Прави го докато е студена. По прочетеното от тук реших да се обадя в МФ и като им казах, че искам да сменя втулките реагираха много интересно... Казаха ми, че на V70 втулки до сега не им се е случвало да сменят и трябвало да се погледне дали причината е в тях. Общо взето за тази кола като им кажа да сменят разни неща започват да се чудят защо искам да се сменя, оставам с впечатлението, че съм си купил много добра кола след като почти нищо не и се налага да се сменя. Така ли е колеги? Също така отново ме заляха със ледена вода с цената за час работа от 60лв Confusedhock:

Обобщение:

Проблема не е голям, просто малко трудно тръгва да влизана първа, но все пак влиза. Това го прави само при първо палене за деня.

Има вероятност проблема ти да е и от маслото в скоростите .
Така или иначе е хубаво и то да се сменя започни първо с него.


Тъпото е, че когато ходих да ми сменят всички видове масла на колата ми казаха, че маслото на скоростите се сменяло в краен случай. Това ми го каза, човек от МФ. Иначе си бях занесъл всичките масла, сега бутилките седят ей така. Също така ми каза, че ако го сменя има вероятност да започнат да се чуват шумове от кутията, тъй като старото масло се било смесило хубаво и уплътнило добре събните колела. Усъмних се бая, защото на старата кола си сменях маслото, а ме учуди като ми каза това.

Какво да правя, да го сменям ли или ? :?
Reply

Аз като сменях моето изтече някаква кал но не и масло.
Сменяй смело , само Лили Иванова е вечна.
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

dilana Wrote:Аз като сменях моето изтече някаква кал но не и масло.
Сменяй смело , само Лили Иванова е вечна.
Ще го сменя тогава Smile Трябва ли да се промива от старото?
Reply

Не е задължително но е желателно.
Зависи и какво ще източиш, ако не е чак кал сипваи направо новото.
Хубаво е да загрееш колата преди да източиш маслото.
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

dilana Wrote:Не е задължително но е желателно.
Зависи и какво ще източиш, ако не е чак кал сипваи направо новото.
Хубаво е да загрееш колата преди да източиш маслото.


Благодаря за цялата информация Smile
Reply

Колега,

Смених маслото (Fuchs Titan Sintoil 70W-80 май беше) и сега е екстра. Като гледам тези от МФ се оказаха прави, че не трябва да сменям втулки Smile Странното беше, че като го смених, пуснах колата да работи малко на място за да разхвърля маслото и тръгнах, след 2-3км ми направи изненада, светна лампата за маслото и след 10сек. изгасна. Не ми излезнаха никакви съобщения от компютъра. Запалих на ново и лампата си угасна обаче ситуацията беше много гадна. За щастие сега няма проблем. Има ли вероятност това светване да се дължи на факта, че маслото го наливаха рязко със шприц и да е направило много въздушни балони и временно да е застанал такъв на сензора? От колата също така се чуваше звук все едно ти прикъркорва корема :lol: Като видях маслото колко е течливо малко ме съмнява да е било въздух ама знам ли?

Между другото, маслото което излезе беше бистро като сълза Smile
Reply

Лампата следи маслото на мотора.
Няма логика да светне за скоростната.
Или има и там датчик (нека колеги с 70-ки да кажат)на в40 няма.
Провери си маслото на двигателя дали е в нормите.
А това за прикъркорването съм го чувал и на моята и на други коли, и доколкото съм го заслушвал е от въздуха в смукателния колектор.
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

Ще погледна и маслото на двигателя, съмнява ме да е паднало нивото ама знае ли се Smile Преди два дни гледах дали няма течове от някъде и нямаше. Ще погледна после пръчката Smile Що се отнася за въздуха, не знам какво го причинява да идва от там, но преди не съм го чувал.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)