The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Светеща жълта лампа на таблото на VOLVO 460 1.8i - 95г.

#11
Благодаря ви още веднъж за бързите отговори !

Значи тая лампа я "оставяме на спокойствие" - важното е че вече знам защо свети и гасне , па дали е само за стоповете или за цялата осветителна система - времето ще покаже. :ugeek:
И понеже обещах да досаждам с подобни въпроси :mrgreen: - до бутона за аварийните има друга лампа - за коланите. По принцип знам , че тя трябва да свети , дори на някои коли се активира и звуков зумер , когато шоф.-я колан не е поставен , но при мен - "ни вопъл ни стон" ... Та мисълта ми е дали това ще повлияе при работата на ербека (не дай си Боже да се наложи !) или той се задейства директно от напъна на колана върху пиропатрона (ако е сложен !) , или и тука е играла съвременната "инжинерна мисъл" и е на шоков-и датчик-ци нейде в преднаната част на колата ?
п.п. Между другото Волво се слави , като най-сигурния европейски автомобил , за пример мога да ви кажа , че преди години синът на мой приятел претърпя ПТП с едно Волво , не знам какъв модел беше , но ЕВАЛА на конструкторите - три пъти през таван плюс два яки удара в стълб и кола ... Колата беше смяна до неузнаваемост , но тримата младежи вътре се отърваха само с уплах ! От вътре целия салон беше заслан с гръмнали ербеци - от тавана , от волана , от жабката , от страничните колонки и пр.
Карам семейна четиривратка на алтернативни горива - с малко газ и на висока предавка ! Стриктно спазвам ограниченията и правилата задължително слагам предпазен колан , тръгвам само на зелен светофар...Мамка му - остарявам !
Reply

#12
Честито за придобивката колега и много безаварийни и попътен вятър! Относно лампичката за коланите която е до аварийните, тя сигнализира както светлинно така и със звуков сигнал. От закопчалката на коланите с пиропатрона излиза двужилен кабел мисля, че беше, който има контакт с кабел който е под седалките, под шофьорската седалка и под седалката на навигатора. Ето за този кабел става въпрос. Има го както за шофьора така и за навигатора, ама често го разкачат. Аз лично съм го разкачил на навигаторското място, от как съм без приятелка да не ми пука постоянно от навигаторското място. Под тапицерията (мукета) под шофьорското място и навигаторското трябва да намериш извод (букса) където да го закачиш и ще почне да ти мига като бързи аварийни и с червена светлина. И това не оказва влияние върху работата на еърбека. Успех и честита придобивка!
[Image: 419276.jpg]
Reply

#13
Благодаря ти за инфото колега !

Намерих въпросните букси , свързах ги и вече всичко е О.К. - релето щрака , лампата мига без колан и гасне като се вържа ! При мен има кабели само под шоф. седалка , а под навигатора няма.
До тук добре , ама заедно с буксата за индикацията на колана има още една букса , която няма къде да включа ?! Излиза от долната част на седалката и остава свободна ... Предполагам че седалката е с подгряване , но в задачата се пита : "Къде се включва свободната (черна) букса ? Ето няколко снимки :


Attached Files Thumbnail(s)
           
Карам семейна четиривратка на алтернативни горива - с малко газ и на висока предавка ! Стриктно спазвам ограниченията и правилата задължително слагам предпазен колан , тръгвам само на зелен светофар...Мамка му - остарявам !
Reply

#14
"Да, да ама не" ..Най-вероятно седалката е без подгряване, а просто има окабеляване за такова. Не се учудвай, доста колеги имаме такива несвързани кабели. Хората от Волво са си направили труда, ако поискаш такава екстричка да им е лесно да ти я монтират. Ако нямаш бутон за подгрев, значи най-вероятно си имаш само кабели, капиш? :lol: :lol: Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#15
Капиши ! :lol: Друг бутон с изрисуван реотан нямам , освен този в ляво на таблото (зад лостмето за мигачите) , но той си е за нагревателите на стъклото и предполагам на страничните огледала.
Между другото в долния ред лампи на контр. табло - до лампата за ABS-a има една зелена лампа с обозначение подобно на буквата Л , която светва когато другите лампи угаснат. За какво е тази лампа и нормално ли е да свети постоянно ? :roll:


Attached Files Thumbnail(s)
   
Карам семейна четиривратка на алтернативни горива - с малко газ и на висока предавка ! Стриктно спазвам ограниченията и правилата задължително слагам предпазен колан , тръгвам само на зелен светофар...Мамка му - остарявам !
Reply

#16
ай,ай,ай... Свети защото най-вероятно си с газова, не трябва по принцип да свети, но не е болка за умиране. Лампата е за ламбда сонда, ки :lol:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#17
Така е Тигре - с газова съм. И на мен за момент ми прищрака , че може да е свързано с ламбдата - еУментарно Уотсън ! :lol: , защото паля винаги на бензин и не свети , а когато изфорсирам и мина на газ след малко светне , но зеления цвят ме заблуди - по принцип на немските машини които съм карал досега лампата е жълта или оранжева и с друга картинка , но човек се учи докато е жив - C'est la vie !
Надявам се , че в компа не се трупат грешки , за това че съм без вариатор , симулатори и пр. барбулатори ? :ugeek:
Карам семейна четиривратка на алтернативни горива - с малко газ и на висока предавка ! Стриктно спазвам ограниченията и правилата задължително слагам предпазен колан , тръгвам само на зелен светофар...Мамка му - остарявам !
Reply

#18
Специално за лампата за светлини,при мен си работеше нормално и си гаснеше,но при един дълъг път светна постоянно и не ще да гасне,а всички крушки са си здрави.Помощ.А някой да знае как се сваля кората на предна лява врата за 460 бодигард?Благодаря предварително.
Reply

#19
paco8102 Wrote:Специално за лампата за светлини,при мен си работеше нормално и си гаснеше,но при един дълъг път светна постоянно и не ще да гасне,а всички крушки са си здрави.Помощ.А някой да знае как се сваля кората на предна лява врата за 460 бодигард?Благодаря предварително.
Има болче в долян ляв ъгъл има една капчка, при тонколоната има болче, извади копчетата за ел стъклата и внимателно махни пластмасата на дръжката за отваряне, разви и дръжката за затваря и после всичко останало е на щипки но дърпаи внимателно понеже се чупят
Reply

#20
Колега къде са винтовете на дръжката за затваряне,при тонколоната сигурно имаш предвит 4 винта на самата колона.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)