The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S60 163hp D5 върви повече от S40 D5 185hp??

колеги, като сме започнали тази тема едно въпросче и от мен.Имама В40 , 1.8 , 115 к.с. Колко трябва да може да вдига, като макс. скорост?Моята повече от 180 немое.Възможно ли да е от километража нещо? Щото ми направи впечатление, че на около 200 изминати километра ме лъже с около 10-15.
Reply

Blagov40 Wrote:колеги, като сме започнали тази тема едно въпросче и от мен.Имама В40 , 1.8 , 115 к.с. Колко трябва да може да вдига, като макс. скорост?Моята повече от 180 немое.Възможно ли да е от километража нещо? Щото ми направи впечатление, че на около 200 изминати километра ме лъже с около 10-15.

Требе да мое и повече колега ... да не си на газ?
Аз съм правил 215 км/ч по километраж със 185/65/14 летни гуми точно с твоя двигател. На GPS ми показа 203 км/ч... повече не мое Big Grin
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

И моята повече от 190 не може - на газ (S40, 1,8, 115 к.с., 195/60/15 летни гуми, двама човека и малко багаж)
Reply

Omikron Wrote:И моята повече от 190 не може - на газ (S40, 1,8, 115 к.с., 195/60/15 летни гуми, двама човека и малко багаж)
Не ги мъчете тези коли ... повечето имат лимитери :mrgreen: :lol:
Важното е да возят удобно, което си го могат и да са сигурни Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

Да, на газ.Гуми 185 , 65, 15. газов инжекцион, но предполагам на бензин да вдигне 5км. отгоре
Reply

Моят скоростомер показва с около 3% по-ниска скорост от истинската. При скорост по километраж 100км/ч, GPS-а показва 103км/ч.. При 140км/ч на скоростомера, GPS-а вече е към 145км/ч. Карам с гуми 185/65/R15, които са с 4% по-високи от оригиналния размер за модела 195/55/R15.
Blagov40 Wrote:Възможно ли да е от километража нещо? Щото ми направи впечатление, че на около 200 изминати километра ме лъже с около 10-15.
Заради гумите те лъже, но при изминати 200км разликата трябва да е 8, а не 10-15км.
S80 2.0 D3
Reply

толкова е, та даже и повече.
Reply

Аре малко да ви сваля на земята, че нещо тръгнахте да летите из космоса....

Като работех в България в една фирма имахме 50тина служебни коли всичките еднакви - Дачия 1.5 ДЦи. Сигорно съм карал поне 30 от тях и нямаше една с друга да вървят еднакво, а уж бяха новички от магазина. Даже някои на 150000км вече вървяха повече от други на по 50000.

Сега работя в немска фирма и положението е съвсем същото, само дето колите ни са Ауди А4 1.9ТДи помпя-дюза.

Начи първо приемете че колите по Света се правят от хора, а хората правим грешки. Така че понеделнишки и петъшки коли има от всички марки.

А за конкретния случай моето мнение е че твоя италианец за 800000км пробег е сменил веднъж маслото, а на тоя със 180+к.с. италианецът е карал 1200000км но забравил да го смени. Та това е причината да си чипнат с чип за Пършинг и да фърчиш така. Само глей да не отлепиш....
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

Извинявам се, че спамя във темата на колегата In Flames, нo с моята въшка 460та и знам колко са й възможностите, а и е с възможно най-ниско "калоричния" двигател 90 коня, че на всичкото отгоре и моно - B18U, съм дърпал Киа Сarens 1.6i 16v 105 коня, на 1ва сме равни , 2ра и 3та съм до задната му броня на 4та го изравнявам, на 5та го бия с броня преднина, това е на драг на летището в моя град Сливен от начало до край. Даже в друга тема съм обещал да кача и клип, но чакам да си оправи скоростната кутия човека. Това ми е втората дръпка, имаше още една в началото като купих колата с един пасатор пак 90 коня, той пък умря още на старта. Просто Волво не са бегачки, а коли за умерени хора. Така, че е напълно възможно S60 163 коня да върви повече от S40 185 коня. А и както каза колегата gustav, има разлика в кола правена в понеделник и кола правена в петък - факт.
Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vsgvision.com">http://www.vsgvision.com</a><!-- m -->
Reply

gustav Wrote:Аре малко да ви сваля на земята, че нещо тръгнахте да летите из космоса....

Като работех в България в една фирма имахме 50тина служебни коли всичките еднакви - Дачия 1.5 ДЦи. Сигорно съм карал поне 30 от тях и нямаше една с друга да вървят еднакво, а уж бяха новички от магазина. Даже някои на 150000км вече вървяха повече от други на по 50000.

Сега работя в немска фирма и положението е съвсем същото, само дето колите ни са Ауди А4 1.9ТДи помпя-дюза.

Начи първо приемете че колите по Света се правят от хора, а хората правим грешки. Така че понеделнишки и петъшки коли има от всички марки.

А за конкретния случай моето мнение е че твоя италианец за 800000км пробег е сменил веднъж маслото, а на тоя със 180+к.с. италианецът е карал 1200000км но забравил да го смени. Та това е причината да си чипнат с чип за Пършинг и да фърчиш така. Само глей да не отлепиш....


Хайде недей така!!!

Първо колите по-света много отдавна не се првят предимно от хора. Второ причините да не вървят колите във вашата фирма по един начин не са в производителя. И накрая ако на 40-ката с 180те коня всдичко и е наред, просто няма да има смисъл да си говорим за сравнение. Тя 2ву литровата 40-ка с 136 коня ще го мъчи пък камоли тази с Д5 и 180 коня.
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)