The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S60 163hp D5 върви повече от S40 D5 185hp??

Няма нужда да вдигаш 210км/ч за да проверяваш, изменението е линейно и може да се сметне. На тези коли по каталог при 120км/ч с гуми 195/55/R15 им дават двигателя да е на 3150rpm.
S80 2.0 D3
Reply

Omikron Wrote:Има нещо странно в дясната снимка!
210 км/ч при 5000 об/1 мин за 1,8 мотор на S40 ?! Или колата не е с 1.8, или скоростната кутия не е стандартна, или има някакъв проблем с моята кола?!
Доколкото си спомням аз при 5000 об/1 мин съм с около 170 км/ч. Не съм сигурен в точната скорост, но определено е доста под 210 км/ч!
Нямам намерения да проверявам лично и то с моята кола, но ще потърся клипчета за сверка Smile

... говорим за петта скорост - това не съм обяснил в предния пост :lol:
гумите са 185/65/14!
На GPS ми даде около 203 - 204 км.ч.
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

bell Wrote:... говорим за петта скорост - това не съм обяснил в предния пост :lol:
гумите са 185/65/14!
На GPS ми даде около 203 - 204 км.ч.

И аз имам предвид пета скорост.
Reply

Persizi Wrote:Няма нужда да вдигаш 210км/ч за да проверяваш, изменението е линейно и може да се сметне. На тези коли по каталог при 120км/ч с гуми 195/55/R15 им дават двигателя да е на 3150rpm.

Бих го сметнал, но не знам как. Иначе и при мен 120 км/ч отговарят на тези обороти. За по-голяма скорост не съм сигурен, не съм вдигал толкова често та да запомня, а и тогава не гледам много в таблото.
Всъщност, не са ли предавателните числа на различните скоростни кутии тези, които определят разликите?
Имам и друг въпрос, какво влияние оказва размерът на гумите върху показанията на скоростомера?
Доколкото знам той (скоростомерът) отчита оборотите, които правят колелата. Ако колелата са с по-големи гуми, то при показание от 100 км/ч, колата ще се движи реално с повече (измерени с радар или GPS навигация), а ако са по-малки от предписания размер, реално ще се движи по-бавно.

P.S. Май успях да го сметна - разделих оборотите на скоростта и полученото число умножавам по избрана скорост, така получавам оборотите при които се постига тази скорост. Веднага, разбира се, сметнах за 210 км/ч и получих 5513 оборота!
Reply

Omikron Wrote:Бих го сметнал, но не знам как.
3150/120*210=5512,5 оборота на коляновия вал при 210км/ч.
Omikron Wrote:Имам и друг въпрос, какво влияние оказва размерът на гумите върху показанията на скоростомера?
Доколкото знам той (скоростомерът) отчита оборотите, които правят колелата. Ако колелата са с по-големи гуми, то при показание от 100 км/ч, колата ще се движи реално с повече (измерени с радар или GPS навигация), а ако са по-малки от предписания размер, реално ще се движи по-бавно.
Така е, различния размер гуми не изменят показанията на скоростомера а реалната скорост.
S80 2.0 D3
Reply

gustav Wrote:Аре малко да ви сваля на земята, че нещо тръгнахте да летите из космоса....

Като работех в България в една фирма имахме 50тина служебни коли всичките еднакви - Дачия 1.5 ДЦи. Сигорно съм карал поне 30 от тях и нямаше една с друга да вървят еднакво, а уж бяха новички от магазина. Даже някои на 150000км вече вървяха повече от други на по 50000.

Сега работя в немска фирма и положението е съвсем същото, само дето колите ни са Ауди А4 1.9ТДи помпя-дюза.

Начи първо приемете че колите по Света се правят от хора, а хората правим грешки. Така че понеделнишки и петъшки коли има от всички марки.

А за конкретния случай моето мнение е че твоя италианец за 800000км пробег е сменил веднъж маслото, а на тоя със 180+к.с. италианецът е карал 1200000км но забравил да го смени. Та това е причината да си чипнат с чип за Пършинг и да фърчиш така. Само глей да не отлепиш....
Здрасти, не разбрах, това за моята кола ли се отнася със смяната на маслото...И като цяло..Голяма каша стана в тази тема.
Мисля,че съм качил клип с ускорението 60-100, което както и да го броя е под 5 секунди...Скоро гледах в официалните данни,че го дават 7 секунди мисля. Иначе не,че има голямо значение (при мен специално) съм и със K&N филтър, но май-при мен просто респонса ми е по-добър, ускорението е същото.

П.П. Това,че повечето коли от Италия, са карани като за последно,не значи,че в цяла Италия е така,и че всички са такива, ако ти си си купувал кола от джамбазите "Нов внос" от Италия, която в последствие се е оказала със изравнени разпределителни валове от НЕсмяна на масло, това е друг въпрос.
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

П.П. 2- Човешката намеса при производството на автомобили е сведена до минимум и се извършва от програмирани роботи и това не е от вчера. (да не говорим за голяма компания като Волво, която не произвежда само автомобили ами и товарни и строителни машини)
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

Quote:Човешката намеса при производството на автомобили е сведена до минимум и се извършва от програмирани роботи
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Кое се прави от роботи? Двигателите и ел. инсталацията ли? И тея спидометри ако пък си мислите че са точни, като почнете като децата - аз вдигнах 210....!! Апа оня пък дигна 220! Ама моята кола пък е по-хубава! А мойта е най!
Вдигай си и 510 ако искаш. А като те глобят някой ден не забравяй да направиш снимка на радара, тогава може и да ти повярвам. Или викаш ти фърчиш по-бързо от радиовълните...

Странното е че точно тази тема стана една от най-дългите във форума. Не очаквах че точно там ви стяга чепикът.
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

gustav Wrote:
Quote:Човешката намеса при производството на автомобили е сведена до минимум и се извършва от програмирани роботи
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Кое се прави от роботи? .
Хубав въпрос.Ама който се интересува от автомобили ще поназнайва нещо - е ще ти кажа.Всичко по купето се прави от роботи - заварки , спойки , и прочие.Боядисване и тем-подобни неща.Не за друго , а защото роботизираната намеса е най-съвършената , или поне така казват, незнам.
Quote:Странното е че точно тази тема стана една от най-дългите във форума. Не очаквах че точно там ви стяга чепикът.
Ако си забелязал колега , в който и да е форум , в България , всяка тема за вървеж на коли се обръща в тема '' кога и колко вдигнах на колата ми ''.Поразгледай и ще се убедиш.Айде със здраве и с ограничение на скоростта..
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

gustav Wrote:И тея спидометри ако пък си мислите че са точни, като почнете като децата - аз вдигнах 210....!! Апа оня пък дигна 220! Ама моята кола пък е по-хубава! А мойта е най!
Тук ще те подкрепя със следното: Преди няколко дни изпробвах, на път към Елада, новата отсечка на магистралата, т.е. изпробвах колата по нея, на хасвалта няма какво да му пробвам - български е :mrgreen:
Та, нагласих DIM-ът да показва скорост и GPS-a на навигацията ... после газ до лимитера и колата на Х км/ч спря да набира:
1. 210 км/ч по стрелката.
2. 196 км/ч по GPS.
3. 195 км/ч на DIM-a.

Та, считам, че реално съм бил с 195 км/ч, защото DIM-ът чете скоростта от датчика на КВ, доколкото знам - ако греша ме поправете и не го интересуват размери на гуми, а скоростомерът взима сигнал от колелото. GPS-ът пък си комуникира с Космоса :mrgreen:
Тъй като лимитерът на СЕМ-а е на 195 км/ч, следователно се задейства тогава и спира да набира повече. Разликата на GPS-a е много малка и я приемам в рамките на статистическата грешка, т.к. е GARMIN, а не е специализиран уред.
btw ... доста стабилно седи на тази скорост и увлича, а близо 200 км/ч е сериозно придвижване ... особено е усещането когато намалих на 130 после и включих на круиз - имах чувството, че се влача :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
3 Guest(s)