The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ОХЛАЖДАНЕ НА СКОРОСТИ

#11
Има голяма разлика в температурите на автоматика и двигателя. На таблото показват температурата на двигателното масло. Аз си следях маслото в автоматика през мултицет защото имах едни съмнения заради закъсняваща смяна на предавки (оказа се проблем в двигателя, не в кутията). Кутията ми е 4 скоростната версия на твоята, като механика нямат голяма разлика.

Статистиката ми от София - Виена и обратно при външна температура около 30 градуса е следната:

Двигателно масло - 90-100 градуса без особена промяна, масло в автоматика - на магистрала 50-60 градуса, в градовете - 80-100 градуса. При предавки над 3та кутията включва 'lock up' и го няма голямото загряване в хидротрансформатора, в града рядко стига до 'lock up' и загрява, в моментите на по-дълго каране между светофарите пада.

За да следя температурата използвах евтин мултицет със сонда за температура, залепих датчика с алуминиева лепенка до датчика на кутията, удължих кабелите и ги вкарах в колата, докато карах гледах мултицета.

Слагането на по голям охладител ще е проблем зимата, ако кутията не загрее поне до 50 градуса няма да включва 'lock up', а загубата на мощност в хидротрансформатора може да достигне до 10%. Когато кутията не е загряла превключва по-късно и разхода е по-висок. Допълнителен охладител ще си е сезонно решение.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#12
Тук се озадачих? При мен много трудно можеш да си премериш нивото на маслото.В града ми показва на мах. на cold ако ще и един час да се тътря.Преди да отида тази година на море само веднъж съм излизал извънградско и ми показа на max. на hot на щеката.Сега Август месец,като ходих и на отиване и на връщане мерих всичко о.к.От няколко места ми казаха(след притесненията ми,че в градът ми показва по малко),че маслото в скоростите загрява единствено извънградско,като се кара поне половин час и чак тогава се мери.Ха сега къде е истината?!
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#13
Истината е, че трябва да си премериш температурата на кутията с мултицет с термосонда преди проверка. След първата смяна на масло се борих 6 месеца да докарам нивото.


Attached Files Thumbnail(s)
   
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)