This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VOLVO Tune Line service
И аз също съм много доволен от колегата nik_dob мога смело да кажа,че работи доста съвестно и професионално и си разбира от работата.Вчера ме спаси от купуването на нов ключ за къси и габарити и ми монтира реле да не се нагрява ключа. Още веднъж Благодаря Ники и Успех с начинанието!!!!
Thanks given by:
Още един ДОВОЛЕН с големи букви от Ники. Много професионално и коректно отношение. Препоръчвам го с две ръце!
Thanks given by:
Благодаря за множеството положителна реклама,нека да не си мълчат и тези с отрицателните отзиви!
Нещо което съм пропуснал,а и мисля би било полезно,както за мен така и за бъдещите собственици на Volvo - преди закупуване на автомобил задължително оглед! Механика и диагностика - спестява нерви и финанси.При оглед на място диагностиката на електрониката е пълна,механиката - доколкото е възможно в полеви условия,затова ако интереса към автомобила е сериозен,а той има налични документи и номера - директно в сервиз,а ако не може да се движи - платформа.Поздрави,колеги и добре дошли в клуба на волво Wink
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Thanks given by:
Късно през нощта сядам пред компютъра,но така се стекоха обстоятелствата Smile .Искам да благодаря на всички колеги от форума и не само,които днес ми звъняха и пращаха невероятни пожелания,докато не ми падна батерията на телефона.С ръка на сърцето признавам,че съм удивен и "слисан" от толкова много хора,които се сетиха за моят празник,ни най-малко го очаквах 8-) .Това за мен означава,че не съм заобиколен просто от клиенти,а от прекрасни хора,които показват,че човешкото не е само мит в днешно време.Показва също така,че вие цените моята работа и повечето от вас сте доволни от мен и моята услуга.В отговор от моя страна,ще се потрудя да повиша качеството на работата и оборудването,за да може да има още повече доволни клиенти и приятели.Благодаря ви Smile
Thanks given by:
Здравейте,колеги.Все по-често се случва да се обаждат хора от провинцията за съвети и някакъв вид помощ за проблем,който ги е наплашил или наистина е наложителен ремонт. До колкото е възможно по обяснените от тях симптоми ги напътствам в намирането на проблема,но това в повечето пъти се оказва недостатъчно.Необходимо е да се сканира колата за грешки,да се визуализират реални стойности и параметри от датчиците и прочие.При въпроса „ходихте ли в сервиз на диагностика?”,някои от отговорите звучат така: „В нашия край (градче) няма сервиз,който да има компютър (диагностична апаратура) за волво” – което за мен е чудно (едва ли в Бургас или Стара загора няма)?!Други отговори твърдят,че няма майстори,които да разбират от марката Volvo и хората имат опасения да се доверят.Реални доводи или не,ме накара да се замисля и да предложа да пусна една Vida DICE да „обикаля” страната и да могат хората самостоятелно да диагностицират колата си,като в същото време аз съм насреща чрез телефонната линия или интернет.Бих могъл да помгам с идеи,знания и опит в областта на марката.При тази идея аз съм първият,който ще се възрази „против” ,защото намирането и отстраняването на проблем,както и диагностицирането много често е работа свързана с опит и знания,които фактори са свързани с максимата „око да види,ръка да пипне”.Въпреки всичко,смятам че тази идея би била в полза на колегите в провинцията.Държа да отбележа,че ефективността й зависи на първо място от собственика на автомобила (доколко има познания по автомобилите и желание да се занимава със собствения такъв) и на второ място от моите познания по марката,а на последно - стабилна телефонна връзка.Засега възнамерявам да пусна една Vida DICE „в обръщение” в страната,която ще бъде едва ли не постоянен клиент на куриерска фирма (за съжаление това са излишни разходи и риск от повреда).За начало за да бъде защитено от злоупотреба начинанието ми(колкото и да не искам да го казвам по този начин),ще изпращам апаратурата само на хора,редовни членове на форума и обосновали гласуваното им доверие.Другият метод,който за момента мога да използвам е изпращане срещу гаранця,изразена финансово,макар и да не предпочитам този начин.Най-добре е в отделните региони ако има желаещи клубни членове да се ангажират.
Държа отново да отбележа,че хора които не се чувстват сигурни в себе си,е по-добре да посетят сервиз на място,освен ако нямат доверие на съществуващите такива в даденото населено място или пък смятат,че в сервиза би им струвало много повече.Важно е да се знае,че не всеки проблем би могъл да бъде разрешен дистанционно.Не рядко има така наречените от мен „заплетени случаи”,където без физически конткат с колата е почти невъзможно да се намери проблема.
Още една точка,която е подходяща да й обърна внимание е отремонтирането на познати проблеми по някои електронни модули – ABS module,Siren Control Module (сирена),Engine Control Module (ECM),ултразвуково почистване на дюзи (само бензинови) и други.Както и в горния случай тук отново се работи с куриерска служба.
Всеки желаещ да се възползва от по-горе изложеното ще помоля да направи публично обявяване на проблема (във форума,в тази тема),заявление за ползване на диагностиката и какъв е крайният резултат.
Пожелавам на всички хубав остатък от неделята и успешна нова седмица. Wink
Thanks given by:
Още едно голямо благодаря на колегата nik_dob.
Реши проблема, който ми създаваше Волвина и сега си е здрава като шведски лос.
Много добра комуникация по телефона, изпратих му частта с Еконт и своевременно отстрани болежките. Как се е борил не зная, но в Русе никой не успя да се справи с гатанките.
Продължавай само в този дух. Не са много коректните "майстори", малко останаха такива.
Още веднъж благодаря!
Поздрави!
volvo for life
Волво В70 '98 2,0 10V
И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки!
Thanks given by:
Днес дойде едно момче за оглед на XC70 за закупуване.Когато решихме да погледнем как надува турбината,той ме попита: Това ЕКГ-то на колата ли е? Хареса ми изказването му и ви уверявам,че все по-често ще превключвам на режим "доктор" Smile Весели празници,колеги!
Thanks given by:
nik_dob написа:Днес дойде едно момче за оглед на XC70 за закупуване.Когато решихме да погледнем как надува турбината,той ме попита: Това ЕКГ-то на колата ли е? Хареса ми изказването му и ви уверявам,че все по-често ще превключвам на режим "доктор" Smile Весели празници,колеги!
Ники, то с тази VIDA не е само ЕКГ, а ЕЕГ, ЕМГ, ЯМР и т.н. :mrgreen:
Сложи "Doctor" пред "nik_dob" :lol:
Надявам се поне колата да е била читава и скоро да се появи в ХС раздела Wink
Поздрави и весели празници и на теб! Smile
BG VOLVO Member #00409
Thanks given by:
Щом съм обявен доктор,сега е задължително да си намеря поне две медицински сестри.Май за топлите летни месеци и автомивка ще подготвяме,но каква да бъде..... тук оставям въображението ви да работи Big Grin
Thanks given by:
И предпразнично да ви представя един прекрасен екземпляр Smile
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.facebook.com/autoadviceservice/posts/744657368896904">https://www.facebook.com/autoadviceserv ... 7368896904</a><!-- m -->
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)