The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Пътуване до Полша с Волвото

#21
Аз винаги си плащам с картата и грижа нямам. Иначе не ми искат Паундовете като им ги предлагам само на Евро се радват! Smile
Volvo For life!
Reply

#22
То проблема беше че тия няколко дни точно, тук бяха променили нещо в условията по картите ни и не можахме за цялата си отпуска да ги ползваме в чужбина, като се върнахме тук разбрахме за някакво ново малоумно изискване, ако искаш да ползваш картата в чужбина да обявиш предварително в банката, но пък миналото лято не беше така и нямахме никакви проблеми нито по пътя нито в бг, особено имаики предвид, че картите ни са от банка имаща клонове и тук, и в бг - смисъл банкова група, и тегленето и плащането са без такси където и да е на техен терминал - проверено. Та цяла отпуска и пътувания - в брои.
Reply

#23
И аз съм за маршрута през Сърбия. Много по-спокойно е от Румъния, по-бързо, караш предимно по магистрала. Колкото до Румъния-пътищата мога да кажа че са доста по-поддържани от нашенските. Незнам колегите кога последно са минавали от там, но аз лично нямам такива наблюдения за липсващ път и т.н. От Велико Търново до Унгария - През Румъния (В. Търново-Дунав мост 2-Дробета Турну Северин-Карансебеш-Лугож-Арад-Надлаг(граница)) около 11 часа ако спазваш всички ограничения в Румъния, а аз те съветвам да ги спазваш, защото Биг Брадър е навсякъде.
-През Сърбия (В.Търново-Калотина-Ниш-Белград-Нови Сад-Суботица-Рьозке(граница)) около 8 часа. От Калотина до Ниш имаш около 90км мисля че бяха двупосочно движение и след това се качваш само по магистрала. Таксите за магистралата мисля че излизаха около 20 евро, но скоро не съм минавал, така че може и да те лъжа. Иначе за контрола по границите-ако решат ще те проверяват обстойно, ако не им се занимава само проверяват документи и те пускат, зависи в какво настроение са. Както са казали колегите по-горе ако не пренасяш оръжие, наркотици, както и големи количества алкохол и цигари няма проблем, дори ако искат и в ауспуха да се наврат да търсят. Леко и безаварийно пътуване ти пожелавам.
[Image: Photo0199.jpg]
[Image: ab209937.gif]
раскрутка сайтов
ВОЛВО V 40 1.8 115к.с 1998год. B4184S, ГИ REG O.M.V.L
Reply

#24
Пътувам всяка година до Будапеща и околностите,Братислава, Бърно.
Винаги минавам през Сърбия, и винаги плащам с кредитната карта, така се избягва трънския курс, сипвам на ОМВ, имат пос. По границите до сега не съм имал проблеми, последният път даже и багажника на комбито не искаха да отварям, ако отговарях на някакви техни критерии почват да те проверяват, мен с жена та изобщо никой не ни отразяваше.
Спазвам ограниченията на пътя, и на влизане в Унгария има винетки, един път я платих с евро и ме удариха какво винаги и от тогава само с кредитна карта. До Будапеща е около 8-9 часа зависи от много неща.
Последния път се наложи да посета сервиза на волво в Будапеща, много са точни и коректни хората. Пожелавам ти да не ти се налага да разбираш къде е. Wink
Volvo V50 2.0D, D4204T 2006 година
Reply

#25
Е благодаря за мненията колеги, бяхте ми безценни. За границата питам, че с мен ще нося мостри от препарати които са на разрешителен режим в ЕС и се питах дали няма да ми правят проблем на границите където ще мина-Сърбия или Унгария. Надявам се че не ще има и фактура за тях така че.. Живот и здраве да се върна ще пиша пътеписи.
Reply

#26
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.putevi-srbije.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=1035&Itemid=453&lang=rs">http://www.putevi-srbije.rs/index.php?o ... 53&lang=rs</a><!-- m --> във този сайт може да провериш таксите за Сърбия иначе ако пътуването продължи малко по дълго по добре взимай месечнни винетки в Унгария според мен въопще не слизай от магистралата освен за някоя разходка
Завой на пътя не е края на пътя... освен ако не завиеш навреме.
Volvo V40 1.6 16V 1999 80kw(109hp)
Reply

#27
tony_RZ Wrote:Здравейте колеги,
Предстои ми пътуване до Варшава с колата в края на месеца и се нуждая от съвет от къде да мина. Маршрутите от гугъл са няколко като съм се спрял на два варианта. През Сърбия-Унгария-Словакия-Полша или Румъния/през Дунав мост 2/ Унгария- Словакия-Полша. От къде ще ми препоръчате да мина и къде какво се плаща по пътя? За Румъния чух че има нов двупосочен път през Видин Калафат и нагоре без да се минават Карпатите до Унгария. За сръбската граница чувам само митове и легенди за митничари и полиция.

Колега, Тони, добре си дошъл във Варшава. :lol:
От известно време живея там и ако имаш нужда от помощ или търсиш компания, драсни като тръгнеш да идваш.
Иначе за пътя, препоръчителните варианти са два. Изпробвани са лично и двата, както и много други неудачни.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://goo.gl/maps/jN0Ab">http://goo.gl/maps/jN0Ab</a><!-- m --> - Сърбия(тол такси), Унгария(винетка), Словакия(винетка), Чехия(винетка), Полша(нито винетка, нито тол такси).
Този маршрут е по-дълъг, но е по-бърз и е само по високоскоростни пътища. Най-малко съм изморен, когато минавам по него.


<!-- m --><a class="postlink" href="http://goo.gl/maps/NI1Mr">http://goo.gl/maps/NI1Mr</a><!-- m --> - Сърбия(тол такси), Унгария(винетка), Словакия(винетка), Полша (две тол такси след Краков - общо 9 лв.).
Този е с над 100 км по-къс, но е по-бавен и изморителен. В Словакия и в Полша до Краков е с по една лента в посока в по-голямата си част. А камиони колкото искаш по него.....

В Полша не прави грешката да минаваш по друг път, освен по Ченстохова-Варшава (и двата по-горе са по него). Този е най-бърз и удобен. Води се скоростен с по две ленти в посока, а на доста места е и магистрала. Правил съм опити за по-къси маршрути през Словакия и Полша, но винаги съм съжалявал. В Полша няма много магистрали и ако хванеш обикновен натоварен път можеш да си пътуваш 300 километра над 5 часа. От село в село и във всяко село радар :mrgreen:
По пътищата имат в пъти повече стационарни камери от нас. Но теб това не те касае щом си с БГ номер. Хубавите вериги бензиностанции са BP, Statoil, Shell и Orlen.
Във Варшава се приготви за много натоварен трафик и тапи на изходите на града, поради огромния брой светофари, които не знаят какво е зелена вълна. То и на високоскоростните пътища ще имаш много срещи със светофари.
С приятелката ми от София до Варшава сме за около 19-20 часа със спиранията, като се сменяме през 3-4 часа. Тръгваме към 4-5 сутрина и в полунощ на същия ден сме си вкъщи. Ти ако ще шофираш сам, по-добре преспи някъде около Будапеща.
Това се сещам засега.
Бая пописах като за първи пост, но Волвото идва другата седмица и трябва да се отчетем във форума :lol:
Reply

#28
Абсолютно перфектен си! Така трябва и добре дошъл сред нас! Smile
Volvo For life!
Reply

#29
JMI Wrote:Абсолютно перфектен си! Така трябва и добре дошъл сред нас! Smile

Наистина е така за което много се радвам и аз. Ами на мен пък ми хрумна една друга идея - колегата е писал че ще пътува в края на месеца,защо не се опитате да намерите още един мераклия за клубар? Ако това стане мисля че не е невъзможно за това време и знаме да се направи и да го турите флага на клуба в центъра на Варшава. Wink
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#30
dannybo Wrote:
tony_RZ Wrote:Здравейте колеги,
Предстои ми пътуване до Варшава с колата в края на месеца и се нуждая от съвет от къде да мина. Маршрутите от гугъл са няколко като съм се спрял на два варианта. През Сърбия-Унгария-Словакия-Полша или Румъния/през Дунав мост 2/ Унгария- Словакия-Полша. От къде ще ми препоръчате да мина и къде какво се плаща по пътя? За Румъния чух че има нов двупосочен път през Видин Калафат и нагоре без да се минават Карпатите до Унгария. За сръбската граница чувам само митове и легенди за митничари и полиция.

Колега, Тони, добре си дошъл във Варшава. :lol:
От известно време живея там и ако имаш нужда от помощ или търсиш компания, драсни като тръгнеш да идваш.
Иначе за пътя, препоръчителните варианти са два. Изпробвани са лично и двата, както и много други неудачни.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://goo.gl/maps/jN0Ab">http://goo.gl/maps/jN0Ab</a><!-- m --> - Сърбия(тол такси), Унгария(винетка), Словакия(винетка), Чехия(винетка), Полша(нито винетка, нито тол такси).
Този маршрут е по-дълъг, но е по-бърз и е само по високоскоростни пътища. Най-малко съм изморен, когато минавам по него.


<!-- m --><a class="postlink" href="http://goo.gl/maps/NI1Mr">http://goo.gl/maps/NI1Mr</a><!-- m --> - Сърбия(тол такси), Унгария(винетка), Словакия(винетка), Полша (две тол такси след Краков - общо 9 лв.).
Този е с над 100 км по-къс, но е по-бавен и изморителен. В Словакия и в Полша до Краков е с по една лента в посока в по-голямата си част. А камиони колкото искаш по него.....

В Полша не прави грешката да минаваш по друг път, освен по Ченстохова-Варшава (и двата по-горе са по него). Този е най-бърз и удобен. Води се скоростен с по две ленти в посока, а на доста места е и магистрала. Правил съм опити за по-къси маршрути през Словакия и Полша, но винаги съм съжалявал. В Полша няма много магистрали и ако хванеш обикновен натоварен път можеш да си пътуваш 300 километра над 5 часа. От село в село и във всяко село радар :mrgreen:
По пътищата имат в пъти повече стационарни камери от нас. Но теб това не те касае щом си с БГ номер. Хубавите вериги бензиностанции са BP, Statoil, Shell и Orlen.
Във Варшава се приготви за много натоварен трафик и тапи на изходите на града, поради огромния брой светофари, които не знаят какво е зелена вълна. То и на високоскоростните пътища ще имаш много срещи със светофари.
С приятелката ми от София до Варшава сме за около 19-20 часа със спиранията, като се сменяме през 3-4 часа. Тръгваме към 4-5 сутрина и в полунощ на същия ден сме си вкъщи. Ти ако ще шофираш сам, по-добре преспи някъде около Будапеща.
Това се сещам засега.
Бая пописах като за първи пост, но Волвото идва другата седмица и трябва да се отчетем във форума :lol:

Благодаря колега, още съм тук и съм се спрял а и заредил в навигацията първия ти маршрут с малки изключения. Няма да минавам през Чехия, а от Братислава поемам по Е75, което също е магистрала-видях на стрийт вюто, през Тренчин и Зилина и от там влизам в Полша. По нататък като цяло има известно разминаване но на Катовце пак се качвам по пътя който си описал за Варшава. Няма да пътувам сам а ще сме 2 или трима човека. Отивам по бизнес и имам няколко срещи но ти благодаря за поканата. Ще го имам предвид.
Поздрави
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)