The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Маховик на дизелов двигател

#11
Баси маховика и чудото ! :evil: :twisted:
Няма ли начин да се възстанови това в него което се е изхабило ? Да се рециклира един вид ?
А , иначе и аз съм съм убеден , че не винаги трябва да се сменя заедно със съединителя ...само при нужда . Какви са симптомите в момента при теб , Ванка - "буксува" ли съединителя ? Чуват ли се някакви шумове ? Като превключваш скоростите при натискане и отпускане на педала на съединителя - има ли някакво тресене , дрънчене, виене ... ?
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#12
Двама механика, на които им вярвам(приятел и познат) ми казаха, че усещат маховика като "заминал" . Днес и аз успях да го чуя как дрънчи на празен ход и студен двигател, то и като загря пак се чуваше Smile . Определено приплъзва при потегляне и като изкачвам баир. Даже не може да ускори бързо като се изнасям от някоя пресечка. Та трябва да сменя всичко. Относно дали комплекта е менте не ме притеснява особено, най-ниската цена ме устройва най-много.
STAY TOP GEAR! Membership # 00399
Reply

#13
А дали си заслужава да се сменя ?
Reply

#14
<!-- m --><a class="postlink" href="http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11379354805954874&f1=details&slink=4upuuw">http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=4upuuw</a><!-- m -->

Примерно
Reply

#15
На моята кола маховикат ми трака ужасно и така вече и съм и врътнал над 50 000км и мисля да го карам докато се скапе мое мнение е да си сложиш един съединител и газ....Smile
d5-евтин пушек....
Най-скъпите ми снимки са от камерите на КАТ!
Reply

#16
Видях го линка , не знам и аз какво да те посъветвам. Наистина е по евтин твоя вариант , но да не стане така , че след месец - два , нещо да се прецака и да ти се налага пак да търсиш я маховик я съединител.
Много ми е интересно какво се изхабява на маховика ? Ако някой има свален маховик да свирка , може да го занесем тук-там и да поразпитаме дали не може да се рециклира.
От японска стомана за мечове да беше, пак щеше да е по евтин ...
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#17
Ванка , сетих се и друг вариант- в момента има едно D5252T на части . Слагаш втора употреба съединител и маховик и газ - колкото изкарат. Все пак някой трябва да ги погледне преди това дали имат още живот ...
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#18
Mihov Wrote:Видях го линка , не знам и аз какво да те посъветвам. Наистина е по евтин твоя вариант , но да не стане така , че след месец - два , нещо да се прецака и да ти се налага пак да търсиш я маховик я съединител.
Много ми е интересно какво се изхабява на маховика ? Ако някой има свален маховик да свирка , може да го занесем тук-там и да поразпитаме дали не може да се рециклира.
От японска стомана за мечове да беше, пак щеше да е по евтин ...
От моят монтьор съм чувал, че в Перник рециклирани маховици, НО карали много малко (10-тина хиляди) => не си заслужава. По добре наистина втора ръка...
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#19
Тъпото желязо трябва да обира вибрациите на дизела и по-меко да предава въртящия момент. Когато моя маховик беше свален се почувствах длъжен да го разгледам. Неслучайно го водят двумасов. Основната маса е точно с функция на маховик. Между нея и другата, по-малка маса, за която се зацепва феродовият диск има пружини /не съм го отварял и не знам как точно са фиксирани/. Триещата част има възможността да се усуква спрямо основната и така поема неравномерно отпускане на съединителя. Бях изненадан, че позволява и минимално несъвпадение на плоскостта на двете части на маховика. Въпреки че моят маховик си е жив, продължих да чета и питам. В други форуми предлагат да се сложи маховик от бензинов двигател. Изобщо не вярвам да съвпаднат като отвори за захващане и размери. Не искам сам да си произвеждам маховик. Попитах механиците не може ли да се заварят двете повърхности, да се загладят на струг и да се балансират. Казаха, че са го правили, но резултатът бил ужасен. При потегляне ти падало ченето от вибрации. Това са чужди думи, може всички да послъгват.
Reply

#20
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=YnaXB8q3uzQ">http://www.youtube.com/watch?v=YnaXB8q3uzQ</a><!-- m -->

По-добре вземи майстор и намери 2ра ръка,има доста 70ки морги ,също и от 850 дизел търси.Разбира се,като чуят Волво и им светкат очичките и може да искат доста пара,но мисля,че за 200-250 лв може да се споразумееш.
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)