The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Драма със съединителя

#31
как да разбера дали притескателят е SAC/self adjusting clutch/? а пищенето съм на 99% сигурен че идва от съединителят или тази област . със старото феродо - гадно с наличие на метални нишки в него колата се държеше много по добре и с новият маховик имаше много добър старт. след смяната на феродото с оригинално лук - уж по качествено и може би по меко нещата се влушиха. и двато пъри един и същи маистор монтира и демонтира всичко по стандартният начин и разликата е осезаема. та аз за моомента залагам на феродото + още нещо което е голямата неизвестна. по моя притескател няма номера. изрити са с метална четка - личи си , има само гравюра лук . незнам как да разбера какъв е
Reply

#32
kurdamon Wrote:как да разбера дали притескателят е SAC/self adjusting clutch/? а пищенето съм на 99% сигурен че идва от съединителят или тази област .
Приятелю,а ти с какво се занимаваш?
С доставка на части,търговец на такива или просто потребител,който иска да се научи ?
След като "майсторът" ти не е отговорил на въпросите,то и той знае колто теб.
Сменяй майсторът и концепцията ти за губене на време и харчене на пари.За тези пари,които си дал до момента,аз си сложих още една бърза кутия,напълно обслужена,с рейсингови лагери и избирачи.Съединител с керамични вложки и нов маховик с керамично покритие.
Същите операции бяха направени при правилните хора и с нужните познания.
В крайна сметка,парите са си твои и Ти решаваш как да си ги харчиш.
Wink
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#33
kurdamon Wrote:...до тук сам дал 600 лв за труд на маистори , около 280 за лагер помпа , 530 за маховик и около 120 за коване на феродо и 35 за рециклиране на притескатела. резултатае от плачевен по плачевен . за момента и парите свършиха ........

Да я бяхте закарали в Мото-Пфое за тези пари щяха да ви я оправят, че и гаранция за ремонта имате... Confusedhock: :roll:
С това коване на феродо, и т.н. Извинявайте ама това не е Москвич...

Както и да е. Колата в Пловдив ли е?
Reply

#34
колата е в асеновград. да приемем че е в пловдив.и само за справка 1300 лв е само маховика в мото пфое. 600 за съединител.80 за болтове за маховика . 300 лагер помпа и това всичкото е без труда. че то колата е 3000 лв в момента. за мен мп е неоправдано скъпо .
говорих с маистора които я отваряше последните 3 пъти , съесинителят ми е оникновен а не напрегнат
ами нито съм маистор нито доставям части ама от зор все се уча. при които и маистор да се иди все нещо не е наред. като смяна гумички на клапаните за 800 лева преди 5 години . яко а??? е как пък да не чета по нета като повечето маистори са ...... по некадърни от мен самият . и ако само имам канал и инструменти и време на дали ще ида на маистор някога. почти всичко си правя сам с инфо от нета. ама ккато казахте не съм маистор ....
Reply

#35
kurdamon Wrote:колата е в асеновград. да приемем че е в пловдив.и само за справка 1300 лв е само маховика в мото пфое. 600 за съединител.80 за болтове за маховика . 300 лагер помпа и това всичкото е без труда. че то колата е 3000 лв в момента. за мен мп е неоправдано скъпо .
говорих с маистора които я отваряше последните 3 пъти , съесинителят ми е оникновен а не напрегнат
ами нито съм маистор нито доставям части ама от зор все се уча. при които и маистор да се иди все нещо не е наред. като смяна гумички на клапаните за 800 лева преди 5 години . яко а??? е как пък да не чета по нета като повечето маистори са ...... по некадърни от мен самият . и ако само имам канал и инструменти и време на дали ще ида на маистор някога. почти всичко си правя сам с инфо от нета. ама ккато казахте не съм маистор ....

Съгласен съм, че е скъпо, ама като гледам сте напът да ги стигнете тези цифри с тази разлика, че колата продължава да не върви. :roll:
Като се чува свирене съединителя преплъзва ли?
Reply

#36
мисля че когато свири и приплъзва. ако задържа педала без да го отпускам още може да си звили по цял ден така. ако продължа да отпускам съединителят спира да цвили . сега ако купя два комплекта съединители на стоиност около 800 лева ще си събера от двата един за моята кола, НО няма никаква гаранция цхе няма да цвили пак . еи тва ме убива .
Reply

#37
kurdamon Wrote:.... ако задържа педала без да го отпускам още може да си звили по цял ден така. ако продължа да отпускам съединителят спира да цвили ..... .

Да разбираме ли, че си държиш левия крак подпрян на съединителя ? :o
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#38
това с левият крак е само при пробите. естествено че не седи там постоянно .
Reply

#39
Добре де, когато си на скорост и педала на съединителя е тотално отпуснат , сиреч колата се движи с подаване на газ има ли този звук за който говориш ?
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#40
не не е при подаване на газ . звука се появява само при потегляне и на задна също. принципно е много по силен от това което успях да запиша . при смяна на предавките има леко притрисане вече .
от цялото ровене по нета и разговори с колег стигам до извода че целият проблем идва от феродовият диск . ще се опитам да обясня логиката си . маховика е същият като старият и по шаси излиза този . от маистора си азбрах че на този маховик оже да се монтира само нашият притескатл , което ми говори че е правилният притескател. при търсене по каталозите комплекта съединител излиза с феродов диск на 215 мм но с 20 зъба . това което ми е качено на колата е на същият диамедър но на 26 зъба . тази промяна се е наложила заради смяната на скоростната кутия. друго обяснение нямам . набутали са феродов диск които е ставал по диаметър и брои зъби и са ни я продали . да ама не . ако беше само това с мед да ги намажеш ..... остава да намеря каква е другата конструктивна разлика между двата феродови диска и да се види какда се деиства в моят случаи . напълно съм убеден че зфука идва от феродото . сегашното е по качествено (оригинално феродо на лук ) и колата цвили и се държи много по зле от варианта със старото феродо което беше много по долно качество със видими метални нишки в него и наи вероятно по твърдо . никои не знае обаче каква е била дебелината на накованото феродо а и на сегашното за да се види как влияе промяната на размера или мекотата на феродото как влияе . ...
та нещтата до които свеждам проблема ми са :
1 . по твърдото феродо по бързо ли зацепва при потегляне или обратното . но с по тбърдото феродо колата е по добре с осезаемо по добра динамика на старта .
да разбера какви са контруктивнте разлики освен броя на зъбите на двата феродови диска . този които е сега на колата е luk 322 0342 10
<!-- m --><a class="postlink" href="http://toc.luk-as.de/toc/bg/1A0636E2E8C987B51A71D7FA1A785F74.srv;jsessionid=1A0636E2E8C987B51A71D7FA1A785F74?view=VIndexFramesetJsp">http://toc.luk-as.de/toc/bg/1A0636E2E8C ... ramesetJsp</a><!-- m -->

а този които трябва да е е : лук 322 0351 10
<!-- m --><a class="postlink" href="http://toc.luk-as.de/toc/bg/1A0636E2E8C987B51A71D7FA1A785F74.srv;jsessionid=1A0636E2E8C987B51A71D7FA1A785F74?view=VIndexFramesetJsp">http://toc.luk-as.de/toc/bg/1A0636E2E8C ... ramesetJsp</a><!-- m -->

ще говоря пак с лук относно чертежите на двата диска
п.с. дори и в МП да ида с този мелез които е на моята кола няма как да ми свършат работа на разумна цена или маи никък даже.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)