The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo XC90 4.4i

#61
Carburettor Wrote:
JMI Wrote:Това са тези, които са меко казано фантастика, защото са недоказуеми! Още повече, аз ти споменах за личния ми разход на RAV-4 2.0 бензин. При нормално каране под 10/100 не падаше, а това е 2 пъти и отгоре по-малък двигател на поне 3 пъти по-малка кола. То ако това xc90 беше толкова икономично, сигурно повече от половината свят нямаше да кара D5! Wink А то, какво излиза, че V8 бензин по икономичен от D5. :lol:

През 2006 година, когато излезе фейслифта, бях взел за тест едно ХС90 V8 и ходих с него до Варна и обратно. Та разхода ми на отиване (от Фото Мое до влизането във Върна) бе 59 литра за 520 км (или 11,3 л/100 км). И не е да съм го жалил, по магистралата 130-140, по останалите пътища 100-110 км/ч.

На връщане бяхме 4 човека в колата и бързахме, ама зверски бързахме и изпреварвах всичко, което ми се изпречеше на пътя - 68 литра за същото разстояние (или 13 л/100 км). (да не се чудите, резервоара на V8 е 80 литра, не 68 като на наште дизеляци).

Освен това колата беше почти чисто нова, под 2000 км.

При сходни условия и стил на каране (100-110 по междуградските и 130-140 по магистрала) моето D5 харчи около 8,5-9 л/100 км (ако няма магистрала и карам в Гърция и дори около 7,0 - 7,5 л/100 км), при агресивно магистрално каране D5 може да качи и до 11-12 л/100 км.

Просто колкото е по-мощен един двигател, толкова е по-икономичен. Факт. Особено на тежка кола. Но не само при тежка кола.

В момента в редакцията сме взели две нови турбобензинови Минита (едно трицилиндрово 136 к.с. и едно Cooper S 192 к.с.) Та след агресивното каране уикенда (междуградско, Винкелщрасе в двете посоки със 140-150 и планински пътища със завойчета) бордния компютър на малкото показва 9,2, на по-мощния Cooper S - 8,4 л/100 км. Факт, който не вярва, да дойде да ги види, в гаража под НДК са.

За това съм съгласен, аз имам същия пример с 1.4 tdi и 1.9tdi на Фолксваген, където големия мотор направи по-добър разход комбинирано. Нещата обаче, които вие описвате и давате като цифри са леко нереални! При мен на XC70 D5 с ръчни скорости и Рика 2 на 240коня.....правеше 7/100 ако галех с перо педала на газта. С нормално каране отивах без проблем на 8-8.5, а с малко по агресивно на 9-10! Колата е много по лека и динамична за каране от което и да е xc90. Smile
Сега при V60ката D3 163 коня сток, средния ми разход е 6,5/100 , но ако карам така както ми харесва на мен под 8 едва ли ще падна. Wink
Като гледах клипчето на колегата, в чиято тема пишем дори и с неговото каране пак тази цифра 11 ми се вижда леко оптимистична, но всичко е възможно..... Smile
Volvo For life!
Reply

#62
Аз съм чувал за V8 че хем бръмчи хем не върви
Reply

#63
Ела на някоя среща да те повозя Smile

Днес минах обслужване в МП - масло автоматик, раздатка, халдекс + филтър на Халдекс, ето малко актуални цени:

[Image: TZsK1G.jpg]
Reply

#64
matanasov Wrote:Ела на някоя среща да те повозя Smile

Днес минах обслужване в МП - масло автоматик, раздатка, халдекс + филтър на Халдекс, ето малко актуални цени:

[Image: TZsK1G.jpg]

Колеги,случвало ли му се е на някой да влезе в сервиза на МП и да я няма тази 10% отстъпка?Защо ми се струва,че ни цакат някак си?Аз първата година отидох без клубна членска карта и пак ми дадоха тези 10%.От тогава доста пъти съм ходил с различни коли и все си ги има отстъпките,независимо с карта или без!Последния път само като ми казаха,че ми правят 10% отстъпка им показах и картата,та ми увеличиха на 20% отстъпката САМО за труд! :lol:
Reply

#65
Колегата е нов във форума. Предполагам не знае че има членство, карти,отстъпки и тн.
Reply

#66
Maxijaz Wrote:Колегата е нов във форума. Предполагам не знае че има членство, карти,отстъпки и тн.
А да,сега забелязах,че не са му дали отстъпка за частите!Но на мен ми правеха отстъпки и преди да бях клубен член! :lol:
Reply

#67
Колеги, ще ви помоля да се придържате към темата ... МП правят отстъпки на членове на ВКБ, редовни клиенти и бизнес клиенти.
Няма да споменавам имена, но има собственици на ВОЛВО, които не са членове на ВКБ, а взимат по-високи ... но са клиенти на МП над 10 години, така че това са търговски условия, които се договарят.
Относно разходът - това е много оотносителна величина, която зависи от много фактори, така че това не е толкова голям белег за проблем или надценяване от страна на собственика.
Колега си купи колата, доволен е, да си я кара още дълго време без проблеми, така че заключвам темата временно да се успокоят страстите ...
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)