The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с паленето на V50,2,0d, 2004 година

#11
Ако е бобината на стартера не би работило след релето,нали?А когато ръчно свързваме релето си пали.По-скоро очаквам да е преди релето проблема.Утре ще ходя при един препоръчан майстор(работи в сервиз на "Рено" към момента, но ми го препоръчаха,че бил работил преди това в МП) и ще видим какво ще каже. За капак спря да ми се отваря и багажника...
Reply

#12
mlad_ej Wrote:Ако е бобината на стартера не би работило след релето,нали?А когато ръчно свързваме релето си пали.По-скоро очаквам да е преди релето проблема.Утре ще ходя при един препоръчан майстор(работи в сервиз на "Рено" към момента, но ми го препоръчаха,че бил работил преди това в МП) и ще видим какво ще каже. За капак спря да ми се отваря и багажника...


Късметлия си ти!!! Big Grin

Багажника има един скапан механизъм и мисля електроника някаква. Това е редовен проблем на 50ките. Проблема се решава с многократни и търпеливи опити за отваряне, чрез натискане на самата врата на багажника надолу. След като се отвори пръскаш с контактен спрей.

За паленето мисля, че проблема ти е в механизма на самата "ключалка". Когато вкараш фоба/ключа има едно "кликване" и завъртане на моторче. Това "кликване" чуваш ли го сега след като имаш проблем?
Volvo For life!
Reply

#13
Оправи първо паленето, като по-важен проблем. След това ще говорим за багажника. Ако "бутона" за отваряне е като на S40, както предполагам, проблемът може да е в един микроключ, под гумата. При мен не даваше контакт защуто се беше разрушила една малка пластмасова част, която натиска рамото на ключа. Замених я с нещо гумено, колкото да предава натиска от пръстите към ключа. Ако това е проблема, той се решава лесно. Сам ще видиш, като разглобиш.
S40 2,0D 2008
Reply

#14
Здравейте!
Няма развитие по моите проблеми:днес взех колата от сервиза на Рено на бул. Н.Вапцаров без да е отремонтирано нещо.Бяха направили диагностика.Резултатите :.            
Първата снимка е от последната диагностика(днес сутринта), след триене на предните грешки, следващите снимки са май от вчера.
Част от грешките са изтрити но тези за заключващия модул на волана си се появяват отново и отново.Това си го имаше още като купих колата, но никога не е пречело на запалването.Още предишният собственик е направил някаква интервенция и воланът не може да се заключи (според мен точно това е причината да се появява грешката).Сервизните майстори ме посъветваха да ида в МП и да видим там какво ще кажат.Аз лично се съмнявам, че този модул е проблемът,тъй като,както казах си карам колата повече от година с тази грешка и си палеше безпроблемно.
Моментното решение е да подавам ръчно контакт на релето за запалването и да си карам така, а занапред да намеря ел. майстор, който да ми изкара старт бутон към това реле и да давам контакт с ключа и да паля със старт бутона.Някой може ли да препоръча читав електричар,който да може да направи процедурата?
Багажникът ще мъча уикенда. Smile
Поздрави!
Reply

#15
Аз със сигурност няма да съм... Искаш волво, поддържаш го. Искаш старт бутон, купуваш гоуф...сори колега но побългаряването не ми е в кръвта. Успех!
Reply

#16
Това с побългаряването и голфа не съм убеден,че го схванах...Искам решение на проблема, а към момента това ми се струва практично и осъществимо.КАкаво общо има това с голф и какво общо има голфът със старт бутон...тук ми се губи връзката.Продължавам да се надявам някой да препоръча читав сервиз/майстор,който би могъл да диагностицира проблема и да предложи адекватно решение.Това с модула за ел. заключване на волана не мога да повярвам,че може да е причина, след като повече от година колата си пали при наличието на грешката.
Reply

#17
Извинявай за въпроса, но така и така си отишъл за диагностика, защо не отиде в МП да закачат колата на вида ами си се изпраскал в Рено :?
Reply

#18
mlad_ej Wrote:Това с побългаряването и голфа не съм убеден,че го схванах...Искам решение на проблема, а към момента това ми се струва практично и осъществимо.КАкаво общо има това с голф и какво общо има голфът със старт бутон...тук ми се губи връзката.Продължавам да се надявам някой да препоръча читав сервиз/майстор,който би могъл да диагностицира проблема и да предложи адекватно решение.Това с модула за ел. заключване на волана не мога да повярвам,че може да е причина, след като повече от година колата си пали при наличието на грешката.

Колегата най вероятно по малко заобиколен начин се опитва да каже, че когато нещо има проблем то най добре е да бъде решен проблема, а не да се търсят алтернативи за замазването му.
Защото такъв подход едва ли ще доведе до нещо различно от това колата да спре отново в най не-подходящия момент. Smile

Същото мога да ти кажа и аз, не си прави експерименти а закарай колата в Мото Пфое. Там ще ти кажат от какво се нуждае.
Reply

#19
Аз смятам, че ако първата снимка е с актуалните грешки, колата си казва какъв е проблема.
CEM - 1A41 е проблем със старт ключа или ЦЕМ / CEM

Проблема се решава със смяна на start control unit или с неговото почистване.
http://forums.swedespeed.com/showthread....ion-Switch
http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=122451

   
1.Volvo 940, 1991, 2.0 turbo, B200FT, Estate
2.Volvo V70, 2002, 2.4 turbo, D5244T
3.Volvo S80, 2004, 2.4 turbo, D5244T
Reply

#20
+1 за решаване на проблема без изменения на оригиналната конструкция. Имам познат, който прибързано сложи старт бутон на S40 от 2006-та, за което сега съжалява горчиво.Закачката с "голфа", е по скоро заради небрежното отношение на много собственици у нас към автомобилите си, което някак си се свързва с определени марки и модели.
S40 2,0D 2008
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)