The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo v70 '99 Капачето на резервоара НЕ СЕ отключва!

#21
И аз го ядох тоя . Но при мен ,като се махне кората има аварийно жило, телче с ухо което е захванато с щипки, всичко фабрично. След съмнения за изгоряло моторче се оказаха щифчетата, в които влизат + и - .Нямаше добър контакт, не знам защо но много лесно се вадиха. След смазване и хубаво набиване на въпросните крачета, вече няколко години никакъв проблем.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#22
Leper Wrote:
anex Wrote:Ей така на шега реших да проверя какво става и при мен с тази машинка, оказа се, че работи само към отключване. Май имам някакъв електрически проблем и не заключва. Как се контролира това моторче?!? Имаме ли идея?
Във Фейсбук в групата на Ники Добрев, я коментирахме тази тема, доста срещан проблем.... при някои проблема е самото моторче (което е като навремето от конструктор Млад Техник), уви при мен самото моторче си беше добре смазано и т.н. според мен някъде реле се е прецакало.
Колега,кажи коя е групата , за да се присъединя.
Reply

#23
VOLVO Tune Line
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#24
Здрасти ,колега.
Предполагам ,че проблема ти е изгоряло реле в карго отсека ,ако моторчето работи. Капачето се управлява от 2 рлета ,едно за отключване и едно за заключване. Провери ги ,залагам на тях.
Reply

#25
и аз на тях залагах, ако мога да ги намеря и да ми кажете освен ФотоМое откъде мога да намеря
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#26
Leper Wrote:и аз на тях залагах, ако мога да ги намеря и да ми кажете освен ФотоМое откъде мога да намеря

Ами в Мегапартс ,целия блок с всички релета и предпазители струва двайсетина лв. Аз лично от автоморга си намерих , не от Volvo ,стават и от други коли, но не видях от какво ми свалиха .
Reply

#27
Привет колеги, и при мен има проблем със заключването - ако го бутна с пръст да се заключи после се отключва от централното, но не може само да се заключи. Свалих машинката, вътре е като нова, моторчето върти нормално. Замерих с мултицет - при отключване има нормален импулс 12В, но при заключване няма никой Smile Явно проблема е електрически, някои успял ли е да се пребори?
Благодаря предварително за отделеното време и внимание Smile
Reply

#28
Volvo_fann Wrote:Привет колеги, и при мен има проблем със заключването - ако го бутна с пръст да се заключи после се отключва от централното, но не може само да се заключи. Свалих машинката, вътре е като нова, моторчето върти нормално. Замерих с мултицет - при отключване има нормален импулс 12В, но при заключване няма никой Smile Явно проблема е електрически, някои успял ли е да се пребори?
Благодаря предварително за отделеното време и внимание Smile

S70 предполагам?

Вероятно някое реле. Би трябвало да са две релетата управляващи въпросната машинка.
Reply

#29
Tisho Wrote:S70 предполагам?
Да, точно.
Tisho Wrote:Вероятно някое реле. Би трябвало да са две релетата управляващи въпросната машинка.
А в коя част на автомобила да ги търся тези релета? Smile
Reply

#30
Volvo_fann Wrote:Привет колеги, и при мен има проблем със заключването - ако го бутна с пръст да се заключи после се отключва от централното, но не може само да се заключи. Свалих машинката, вътре е като нова, моторчето върти нормално. Замерих с мултицет - при отключване има нормален импулс 12В, но при заключване няма никой Smile Явно проблема е електрически, някои успял ли е да се пребори?
Благодаря предварително за отделеното време и внимание Smile
А провери ли дали не заключва със закъснение като при по-новите модели?След 1 минута,може и повече.С цел например като спреш на бензиностанцията и си заключиш колата,капачката да остане отключена да ти напълнят резервоара.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)