The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос относно "засилване" на V40 1.9TD

#11
pstavrev Wrote:Здравей! Мерси за мнението, силно се надявам да не е гарнитура на главата, защото излиза солено. Но знае ли се, докато не я закарам на майстор, мога ли сам да разбера дали гарнитурата е дала фира? За ЕГР мисля да го откача от колектора и да изрежа една ламаринка латун 2мм. с цел да не отиват изобщо газове към клапана и пп този начин няма да се маха нищо. Между другото съм махнал катализатора, усещаше се малка разлика в началото, но беше минимално.
[/quote]

Колега да не си ме разбрал погрешно на гарнитурата на главата вероятно и няма нищо. При мен се появи масло в антифриза и това наложи операцията. Просто имам в предвид махнеш ли колекторите смени им гарнитурата.
Reply

#12
Mihov Wrote:
zdravko_i_i Wrote:Здравей колега

Бащами кара едно мицубиши каризма което май е със същия двигател като твоето волво ако не се лъжа са произведени в един завод Smile, та сменях му гарнитъра на главата и трябва да отбележа че след старателно почистване на EGR-a и изпускателните колектори се поосвободи някое друго магаре и колата се доближи доста повече до 90 коня.
Ако се наемеш имай в предвид че може да срешнеш трудности с развиването на болтовете имайки в предвид възраста на колата, и като махнеш гарнитурата на колекторите смени я с нова 12 лв ако не се лъжа.

п.п. аз карам V40 115 коня 2001 год. разликата между двете коли е доста голяма така че не очаквай чудеса Smile

Не го приемай като заяждане , колега но мисля , че имаш предвид входящите колектори или греша ? Точно входящите се затлачват от мизерии върнати от ЕГР клапана .
Тази процедура с почистването няма ли да е излишна ако го изолирам по описаният от мен начин?
Reply

#13
kazanova85 Wrote:http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?t=37606

в тази твоя тема писах,когато я пусна,сега вече напълно след 2 години водене на автомобил с този мотор мога да изкажа мнение по почти всичко за него,както и по намеренията ти в тази тема,който аз осъществих върху автомобила ми през последните месеци.ако искаш остави едно телефонче на лично или аз да оставя моя в темата,доста може да научим един от друг и съм сигурен че ще сме си полезни
поздрави ивайло 0884037950

или другия вариянт,ако не си член на фейсбук групата на клуба,стани задължително,там ще ме намериш - Ивайло Павлов(снимка с малко бебенце),на лично също може да обменим малко опит
Колега, писах ти. Smile
Reply

#14
pstavrev Wrote:Тази процедура с почистването няма ли да е излишна ако го изолирам по описаният от мен начин?

Нямаш представа колко гняс се натрупва по стените на колектора и така се възпрепятства притока на въздух. При мен първи цилиндър беше намалено фи-то сигурно с 30% .
Reply

#15
Това е кола само 90кс, какво искате от нея? Ако искаш да върви повече Д5 е мотора. Най-много да доубиеш икономичната колица.
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#16
Здравейте отново!
Така историята с моето В40 е дълга. Ще се опитам да разкажа колкото се може по-сбито.
Първо, преди да я карам по каквито и да било майстори направих някои неща, които можех и сам без кой знае какви усилия, а именно смених горивен, въздушен филтър + почистване на сондата под задната седалка и внимателно притягане на всички маркучи по турбо пътищата. Промяна имаше, но минимална. Колата пак беше мъртвец. Закарах я на един познат майстор да я погледне. Първо се насочи към вакуумния клапан, който очевидно не работеше, поради това че беше запушен с някакви гадории като засъхнала грес... След неговото отпушване, трябваше да тръгне колата... Да, ама не тръгна. След това се насочихме към неправилно зацепване на ГНП спрямо ангренажа. След няколко дни при майстора, помпата беше преместена с едно деление по неговите думи и колата пак се очакваше да тръгне, но уви... Покрай свалянето на ангренажния ремък се видя, че водната помпа е протекла и сменихме ремъка и помпата. Хубаво беше, че открихме този проблем, но колата пак не вървеше. Следващата стъпка, която незнайно защо предприе майстора беше смяна на турбо. Намерих си турбина втора употреба и я смени. Колата запали и... ПАК не вървеше. Тези операции протичат в рамките на 10 дни, в които аз съм без кола и бях доста поизнервен вече. Момчето, което ми прави колата каза, че е проверил абсолютно всичко и според него всичко опирало до ГНП и проблем в нея, но той категорично ми каза, че не се заема да я пипа( за което го поздравявам, не е като повечето където от всичко "разбират" ). Прибрах си я от него и се свързах с едно момче, което знаех че прави помпи и ги прави добре на хубави цени. Закарах му я, след 20 минути ми каза- " Запали." Запалих я и отидох да пробвам- НЯМА такъв кеф... Волвото литна. Никога не съм предполагал, че тази кола има такъв потенциал. Върнах се при него доволен, но той ми каза да изчакам, че трябва да прави още неща по помпата. Оказа се, че авансаторния клапан и 2-3 уплътнения са заминали и помпата течеше като лейка. Сложи ми рециклиран авансатор, нов датчик за дебита на нафтата и нова мембрана, която не разбрах за какво служи точно, но се намира под авансатора. След всички процедури за няколко часа беше готово. Мисията е изпълнена, бях се зарекъл че тази кола ще тръгне да върви, бях сигурен че може повече от това, а много хора ми казваха- "Щом пали и върви не я пипай, тя толкова си може само ще я развалиш... "
Сега ускорението е съвсем различно, колата пали студена както преди палеше топла, няма пушеци и димилки.
Засега това е от мен, в цялата разправия с тази кола се запознах доста отблизо със слабите места на този двигател и осъзнах, че не е чак толкова лош. Харесва ми, че е сравнително опростен мотор, а частите са на доста добри цени. А следващата ми кола, може би ще е С40.
Поздрави на всички! Smile

П.П. Старото турбо ми стои и е свалено работещо, ако някой има нужда да свирка.
Reply

#17
Браво, дано имаш много безаварийни километри. Сега запомни: ако помпата ти тече значи имаш загуба на налягане и от там става какафония. Турбината може да я продадеш на спеца, който е решил да я сменя. Иначе БРАВО.
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)