The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Бензин vs дизел

#41
А 194 к.с. в коя графа влиза?
Reply

#42
Ето го отговора на въпроса бензин или дизел!

Но като собственик на дизелов дрънчилник и бивш собственик на бензинова кола - много ясно, че бензиновия мотор е много по добър от дизела(това докато започне продажбата на описаното в линка) :!:
Reply

#43
Това го казах образно, бе човек!
Да си купиш кола 200+ коня и да се мъчиш да я караш икономично? Big Grin
Какво да се прави, в тази държава някой неща никога няма да се променят! По-скоро държавата ще се затрие! Wink
Volvo For life!
Reply

#44
Spurs Wrote:
JMI Wrote:...Да караш кола 200+ коня на газ пък е идиотщина!
Порше Кайен на газ .... безценно! Smile "Баровец съм аз..."
Гледаш и не вярваш на ушите си...
Ама хора всякакви!
И хора всякакви и житейски ситуации всякакви, но ако трябва да се избира да се кара някой таралясник на бензин/дизел или по-хубава кола на газ ... ако оставите предразсъдъците - трудно ще намерите мотиви против газта независимо от конете.
Дай ми едно ХС70 209кс и познай дали няма да му сложа газ - това какво би ме направило - баровец или идиот?
Reply

#45
Клине, ти поне си интелигентен човек! Би ли си купил кола, която не ти е по-джоба, приятелю? Нека сме реалисти.
Колата е средство за предвижване и вършене на работа, а не гъзария. Кога най-после ще го научите това в България.
Ако искаш S60R 300 коня го карай спортно, няма смисъл да се правиш на баровец, а да се държиш като цървул като го маскариш с газ.
Ферари на газ дали е добра идея, а? :mrgreen: Екстра, само да могат да си го позволят ама нейсе! :lol:
Volvo For life!
Reply

#46
bisnaga1990 Wrote:Аз съм за дизела.. ако уцелиш на запазен ще караш и ще си свиркаш.
Аз останах изумен от Д5 на волво динамиката и разход от Казанлък до Разград лятото ходих среден разход 4.2/100 със средна скорост 120 -130 Confusedhock: Според мен ако решиш да вземеш дизел с Д5 мотора по добре да е 2003 година понеже е без ДПФ филтър и няма да имаш вихрови клапи които са май често проблемни..

Колега, дай да го видя това супер икономично S60 D5 , наблизо съм ти Wink . То и аз веднъж направих 4,3/100 разход, но през Шипка. Не се оплаквам от разхода, досега и при яко ръчкане не съм минавал 8/100 по колонка, а не само по борд компютър.

П.П. Средна скорост 120-130км/ч. може да се постигне в този участък, ако на правите до Гурково си карал с над 200км/ч. Ако имаш борд компютър и му видиш показанията ще се учудиш колко по-ниска е средната скорост. Не е заяждане, а споделяне на личен опит Smile
Приятен ден от мен.

П.П.П. За да не е спама на 100% ще кажа, че съм карал коли на бензин, на бензин/газ и на дизел. Ами на турбинирания дизел се радвам най-много. На турбиниран бензин също бих се радвал, но предполагам, че ще плача, като заставам на касите в бензиностанциите. Не, че е скъпо горивото, просто доходите ми не са европейски.... засега.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#47
Въпрос към по-запознатите, кои модели на волво се произвеждат с LPG?
Относно газта, фабрично сложена тя е с КПД почти като на дизела, мисля че в този случай дизелчето отпада от класацията.
Не коментирам поставяне на ГИ в последствие. (само заради некачествения монтаж в БГ)
Вие какво мислите?
Reply

#48
Cavalera Wrote:...Дай ми едно ХС70 209кс и познай дали няма да му сложа газ - това какво би ме направило - баровец или идиот?
Този вариант изглежда много логичен! Нито ще си баровец, нито идиот. Wink Класа е съвсем друг!
Ама да купиш "жипка", премиум клас, Порше, и да я газифицираш, за да спестиш някой лев!? Confusedhock:
Ша ма извините ама това си е пълен комплекс! Ще потърся снимките, да видите що чудо беше и отвън, и отвътре :lol:
Или готина спортна кола на газ... За мен си е нонсенс!
Но, както се писа вече, хора всякакви. Утре може и Ферари на газ да видим...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#49
Stoyanpol Wrote:кои модели на волво се произвеждат с LPG?
S40, V40, S60, V70 ... VolvoBiFuelBrochure

Проблемите със заводските уредби са няколко - малко хора в България са запознати и ако потрябва ремонт става сложно, трудно се намират части или са скъпи, технологично остарели са.
Reply

#50
Ми то си има ферари на газ :lol: :lol: http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo...to-pyk-ne/

100Y0 Wrote:....

Стойо ти ли си ? Big Grin , ако да питай Пешо със сааба той ще потвърди за разхода извънградско че е под 5 ако не я настъпвам много Big Grin
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)