The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Първи впечатления xc90 3.2 литра

#11
Quote: Основният проблем пред мен е резервната гума и къде да я дяна. Засега е в багажника, но като тръгнем да товарим колела и багаж не съм сигурен как ще стане. Явно няма много опции де Wink
http://support.volvocars.com/en-CA/cars/...e80074ac06

Набързо го намерих това. Давам ти идея само. Има много опции на пазара. Проблем е само това че когато се махне гумата и джантата да се почисти ще ти вземат допълнителни пари. Освен това не съм наясно как се вулканизират и дали се вулканизират гуми "спасени" по този начин? Въпроси които да провериш.
Вземи си стойка за колелета на покрива. Хич не ги навирай в багажника. https://www.amazon.com/Genuine-Volvo-Upr...B008TSU00K

Quote:Това сега го разбирам. Мерси много Big Grin . А R-design с 4 ауспуха ли е тогава? Моята е с 2!
Моята е също с два.


Щом имаш AWD бъди сигурен че си сменил масла по диференциали и масло и филтър на халдекс.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#12
nesty Wrote:Да, много ми се искаше BLIS, но няма. Искаше ми се много и дървен волан. 7местна е, AWD. Нямам bluetooth, но мисля да използвам AUX изхода за тази цел за да използвам говорителите. Основният проблем пред мен е резервната гума и къде да я дяна. Засега е в багажника, но като тръгнем да товарим колела и багаж не съм сигурен как ще стане. Явно няма много опции де Wink

Не е болка за умиране липсата на BLIS. Огледалата са големи и дават достатъчна видимост. Относно синия зъб след 2010 имат. Аз мисля да пробвам да монтирам на моята. Току що пристигна Bluetooth модула който бях заръчал през E-bay. Чакам едно разклонение за оптиката, предполагам до две седмици ще пристигне и започвам с пробите. :mrgreen:
Reply

#13
Добре дошъл в клуба 3,2 Wink и честито! Много безаварийни км.
Провери в какво състояние е ремъка и ролката, че ако тя блокира го къса и си е проблем(нямаш хидравлика, водната помпа спира).
От къде я взе, води ли я в МП, как са ти дисковете(накладки), с какви джанти си(като гледам май са 19")?
Снимай и интериора.
ex XC90
Reply

#14
zorba Wrote:Добре дошъл в клуба 3,2 Wink и честито! Много безаварийни км.
Провери в какво състояние е ремъка и ролката, че ако тя блокира го къса и си е проблем(нямаш хидравлика, водната помпа спира).
От къде я взе, води ли я в МП, как са ти дисковете(накладки), с какви джанти си(като гледам май са 19")?
Снимай и интериора.

Взех я от частно лице в Бургас. Не съм я водил в МП. Направих и диагностика и всичко мина без грешки. Джантите са 19-ки. Още не съм й взел нови гуми, но ми харесаха едни NEXEN N`FERA RU1 107W XL 4PR 255/50 R19. Като цена са 200 лв. Сравнени с BRIDGESTONE D-SPORT 103V FR 255/50 R19 разликата е 70 лв в полза на корейската марка, но има хубави характеристики. Поне като спирам не се усещат никакви вибрации, но някак си педалът трябва да се понатисне по-силно или така си въобразявам. Така или иначе ще се оправя крачната, та ще сменя и дискове(накладки). Ремъкът викаш... в сервиза го погледна майсторчето и каза, че е ОК. Ще я снимам по-подробно през уикенда отвътре.
2001 v70 d5 163 hp
2007 xc90 3.2 238 hp r-design
Reply

#15
При разлика 70 лв. на гума, колкото и добри характеристики да има Нексен, винаги бих избрал Бриджстоун... Wink
Още повече, ще се карат няколко сезона, така че разликата в парите просто ще се стопи!
Колкото и да се говори, марката поне в гумите трябва да се има предвид!
Безаварийно и поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#16
nesty Wrote:Взех я от частно лице в Бургас. Не съм я водил в МП. Направих и диагностика и всичко мина без грешки. Джантите са 19-ки. Още не съм й взел нови гуми, но ми харесаха едни NEXEN N`FERA RU1 107W XL 4PR 255/50 R19. Като цена са 200 лв. Сравнени с BRIDGESTONE D-SPORT 103V FR 255/50 R19 разликата е 70 лв в полза на корейската марка, но има хубави характеристики. Поне като спирам не се усещат никакви вибрации, но някак си педалът трябва да се понатисне по-силно или така си въобразявам. Така или иначе ще се оправя крачната, та ще сменя и дискове(накладки). Ремъкът викаш... в сервиза го погледна майсторчето и каза, че е ОК. Ще я снимам по-подробно през уикенда отвътре.

Nexen-а си е една доста добра гума. Второ лято карам с този модел и нямам забележки. Тиха и добре возеща гума, с добро поведение на мокро. Единственото за което не става е offroad.

Смени спирачната течност, ако не е сменяна скоро можв да се наблюдават аномалии.
Reply

#17
nesty Wrote:
zorba Wrote:Добре дошъл в клуба 3,2 Wink и честито! Много безаварийни км.
Провери в какво състояние е ремъка и ролката, че ако тя блокира го къса и си е проблем(нямаш хидравлика, водната помпа спира).
От къде я взе, води ли я в МП, как са ти дисковете(накладки), с какви джанти си(като гледам май са 19")?
Снимай и интериора.

Поне като спирам не се усещат никакви вибрации, но някак си педалът трябва да се понатисне по-силно или така си въобразявам.

А като го натиснеш яката гледай да си с колана. Big Grin
Така са си, но натиснеш ли здраво ...
Иначе най-добре ще прецениш като я качиш на валяци в някой пункт за ГТП и гледай усилията на всяко колело и на преден - заден мост поотделно. Но не забравяй че е AWD - не навсякъде могат да направят упражнеието както трябва.
А от крачната не очаквай чудеса.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#18
nesty Wrote:Основният проблем пред мен е резервната гума и къде да я дяна. Засега е в багажника

Понеже аз от няколко месеца съм в (относително) активно търсене на ХС90, постоянно се ровя във форуми, статии, ръководства и пр., възникна ми въпросът: "защо да няма къде?". Доколкото виждам колата е с фабричен ауспух от едната страна, т.е. не е с 4-те търби R-Design, тези на HEICO, BSR или други тунинг варианти, при които резервната гума трябва да се махне от мястото ѝ. Защо не можете да я сложите, където ѝ е мястото?
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#19
YoYo Wrote:
nesty Wrote:Основният проблем пред мен е резервната гума и къде да я дяна. Засега е в багажника

Понеже аз от няколко месеца съм в (относително) активно търсене на ХС90, постоянно се ровя във форуми, статии, ръководства и пр., възникна ми въпросът: "защо да няма къде?". Доколкото виждам колата е с фабричен ауспух от едната страна, т.е. не е с 4-те търби R-Design, тези на HEICO, BSR или други тунинг варианти, при които резервната гума трябва да се махне от мястото ѝ. Защо не можете да я сложите, където ѝ е мястото?

На мястото на резервната е LPG резервоара Smile
2001 v70 d5 163 hp
2007 xc90 3.2 238 hp r-design
Reply

#20
A, ясно... него го забравих, понеже газта за мен е terra incognita, мисия невъзможна и т.н. Тогава се присъединявам към предложението за компресора за пяна. Wink
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)