The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Неоткриваем проблем с окачване.

#21
Колега къде са щетите по гумата, ако можеш направи снимка и я качи.
Reply

#22
Щетите са и от вътрешната и от външната страна на гумата (по средата няма щети), по лявата гума няма никакви щети. Представляват все едно се откъсват малки парченца от грайфера, накъсва гумата, не е да я яде от лоша сходимост. Имам чувството, че колелото се измества, чува се такъв шум при преминаване през легнал полицай с по-висока скорост (по-точно, когато колата слиза), ще кажеш все едно гумата е опряла в нещо. Започвам да си мисля за тампони на моста и от там да се получава изместване. Бих бил благодарен, ако някой ми каже, как най-точно мога да проверя тампоните на моста. Другото, което ми идва на ум е дали предния тампон на носача не е някакъв боклук и от там да се получава странично изкривяване на колелото.
Reply

#23
Огледай къде гумата опира в купето.
Reply

#24
Ако опираше някъде по купето щеше да има следи и по купето, а такива няма. Всичко е свързано с това хлопане, според мен.
Reply

#25
Щом чупи парчета от гумата, трябва да опира, или гумата е пластмасов боклук който се разпада в движение.
Ако няма следи, сменяй лагер макферон, и приключвай с проблема.
А шума който чуваш може да е от неправилен размер гуми (по широки).
Reply

#26
Tsetso Wrote:Това е проблема, че при мен има щети по гумата, накрайника е свалян и проверен, колелото не помръдва, вътрешния накрайник също е проверен, няма смисъл да сменям части, които не са за смяна. Така вече смених една биалетка и не смятам да го карам на принцип 'да сменим това, да видим какво ще стане'. Колега Пламен Дянков, точно заради това пиша тук, да чуя и на други 'патили' мнението, но нещо не мога да ти разбера коментара, какво искаш да кажеш, ако изобщо е по темата.
Аз останах с впечатление, че е бил накрайникът, сега разбирам, че не е така - писах, понеже ми се случи абсолютно същото преди време, само че без да ми яде гумата. Сега ми идва на ум, че един колега си взе рено втора ръка преди два месеца, оказа се, че колата е удряна и има изкривяване на рамата, при което и едното колело е леко криво, и оттам яде гумата. Описаният проблем доста наподобява неговия, дано няма подобно нещо в случая...
"Наистина,Херакле,това е най-големият и най-красивият от всички градове. Отдалеч блести красотата му"...
Лукиан Самосатски,ІІ век

<!-- m --><a class="postlink" href="http://youtu.be/MZh9Ehd-ys4">http://youtu.be/MZh9Ehd-ys4</a><!-- m -->
Reply

#27
Здравей колега,
Моят проблем не е с гума, която е боклук, защото е с правилният размер, купувал съм ги чисто нови и четирите (гумите са Nokian wrD4), това им е трета зима, хлопането се чува от долната страна на окачването. Започвам да си мисля, че е възможно да е от задния тампон на моста (от там ми се чува), и от там да се измества целият мост, заедно с гумата, което да довежда до щетите. Няма как от лагер на макферсона да има такива щети по гумата, поне така мисля. Колата не е удряна, при мен е от почти три години и 60000 километра, а този проблем е от скоро. Цялото окачване на колелото е проверено (разглобявано) и почти всичко е ново, няма хлабини, няма хлопане, до колкото може да провери с щанга, чук и т.н.. Ще помоля някой колега с Вида, ако може да ми даде парт номер на тампон за моста, защото не мога да го открия. Благодаря на всички за отговорите, ще се радвам да чуя мненията Ви, дали е възможно да е от тампона на моста.
Reply

#28
Ако е от разбит тампон на моста, и къса парчета от гумата от двете страни!!!
Трябва да опира за да се случва, или си имаш извънземно с ножче да я дялка (шега)
И въпреки това логиката куца, по принцип яде гума от едната страна, но от двете за първи път чета(чувам).
Не че е невъзможно, нооо...
И все пак прегледай тампоните на магарето или моста, не знам как е при теб.
Reply

#29
Здравейте колеги,
Малък ъпдейт. Задният тампон на моста е сменени, проблема си остава. Някакви идеи?
Reply

#30
Колега, провери при вдигнат преден капак когато някой тръгне на 1-ва по рязко дали се мести двигателя.
V 50 2.0d 2006г.
Xc90 D5 2008г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)