The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Спирачки

#11
Според мен
трябва да видиш къде се събират лявото и дясното жило - от там да направиш регулировката.
По принцип е лесно явление! за регулирането.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#12
Така е.

Пак се позачетох и май се очертава, че трябва да се поиграе с тоя автоматичен регулировчик... и регулировка на жилата преди това. Пробвах да потърся в един английски форум и там пишат че тоя регулировчик често скапвал нещата та май пак ще ходя в сервиза, че те поне уж знаят как да си играят с него.
Reply

#13
uncle_scrooge Wrote:Така е.

Пак се позачетох и май се очертава, че трябва да се поиграе с тоя автоматичен регулировчик... и регулировка на жилата преди това. Пробвах да потърся в един английски форум и там пишат че тоя регулировчик често скапвал нещата та май пак ще ходя в сервиза, че те поне уж знаят как да си играят с него.

Според мен 95% проблема ти е свързан с "автоматичния регулировчик" Той трябва да се регулира винаги при смяна на накладките.
Доколкото имам спомени този "регулиравчик" се навива докрай и след това се връща четвърт или половин оборот..
Ако се ориентирам правилно по снимката по-горе, той се намира точно вляво от надписа "хлабавина при отпусната ръчна" Има една гумена тапичка. Махаш я. Мисля че имаше и някакво винтче което се маха (под тапичката) и там е така наречения "регулировчик"
Успех!
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#14
Не, там се намира долния водач.
Има още един горе - точно зад съединението на маркуча (на снимката - обнових снимката).
В руското ръководство е написано по-добре от английското. Затяга се докато затегне и после се отпуска половин оборот или ако взема двете заедно се върти обратно докато отпусне диска и гумата почне да се върти свободно... Дано това обира и луфта на ръчната... Утре мисля преди работа да мина през сервиза и да се опитам да ги наведа на мисълта, че нещата могат се оправят без подмяна на елементи... Тук така работят... няма да ги коментирам, че все на некултурни изрази се отплесвам...
Reply

#15
Резултати.
Тази сутрин отидох да ме ощипят по портмонето ама поне да оправят бозите...
Първо се пробваха да ми бутнат нови накладки с челюсти и всичките му такъми... после едно друго...
Накрая като си взех колата, за да не е минало съвсем без нищо, щото се палеха, взели че ми сменили само жилата и предполагам са регулирали автоматичния реголировчик... Иначе наистина щях да мина съвсем метър...

Та така - явно точно регулировчика е бил.

Поздрави
Reply

#16
uncle_scrooge Wrote:Резултати.
Тази сутрин отидох да ме ощипят по портмонето ама поне да оправят бозите...
Първо се пробваха да ми бутнат нови накладки с челюсти и всичките му такъми... после едно друго...
Накрая като си взех колата, за да не е минало съвсем без нищо, щото се палеха, взели че ми сменили само жилата и предполагам са регулирали автоматичния реголировчик... Иначе наистина щях да мина съвсем метър...

Та така - явно точно регулировчика е бил.

Поздрави
Хубаво е че си оправил проблема.. едва ли е било от жилата. Щеше да е хубаво ако можеше и сам да си го оправиш... за да не те товарят така
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#17
Извиняваи, но нямах време да влизав от доста време и съм изпуснал темата.

Та за какво става въпрос:
Това дето си го заградил на снимката е само капачето на автоматичния регулировчик, то се отвива с шестограм, а под него с един размер по малък шестограм се настроива регулировчика.

ВНИМАНИЕ-регулировчика се върти само на ръка и не се натяга, зашоно тези зъбчета или кученца обикновено не се изхабяват а се изронват след като някой който не знае ги е натегнал повече.

Когато се сменят наклатки трябва да се одвие капачето и да се развие регулатора защото иначе не може да се прибере цилиндърчето. След това като се сглоби, навиваш регулатора (без да стягаш) като през това време въртиш диска, като спре да се върти значи си го навил. връщаш четвърт оборот и дърпаш ръчната пробваш върти ли се диска ако се върти стягаш малко, ако не се върти пускаш ръчната и пак пробваш ако и тогава не се върти отхлабваш малко и така докато всичко стане нормално - демек - вдигаш ръчна-не се върти, пускаш я върти се.
След това навиваш капачето и си ОК. Но общо взето е играчка, така че не ви го препоръчвам, но пък ви препоръчвам:
СМЕНЯИТЕ НАКЛАДКИ В СЕРВИЗИ В КОИТО РАЗБИРАТ ОТ ВОЛВО иначе нали видяхте колко струват кученцата.

А накладките в диска са при Мерцедес, а може и в някои от големите модели да ги има но в този не е със сигурност.

П.П.- То за обяснение е сложно, та представяте ли си за изпълнение.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
------------------------
Volvo S60 D5 - 2003, 163hp/4000, 347Nm/1750 & Volvo S40 1.6D - 2006, 110hp/4000, 245-280Nm/1750 & Volvo 460 1.9TDi - 1996, 90hp/4500 180Nm/2200 & Volvo 460 GLE - 1994, 1721cc. - 106hp
Reply

#18
Е по добре от Изекс няма кой да го обясни...можех и аз ама късно прочетох. Единствено с автоматичния регулатор се оправят тия неща. Хода на ръчната си се определя от посочените вече ограничители. Щом задните спирачки са ти дискови трябва да си с АБС или задницата ти е сменяна като на Ейс.
Другия вариант е нкладките да ги е сменял някой некадърник който е вкарал буталото с чука и да е преебал целия апарат... дано да не е..
Ex: Volvo 440; 1.9 TDi, Ауди А4, :-|
[Image: a2_h14_22_7_1993_2_1a.gif]
Reply

#19
Нямам ABS. В Haynes-a в началото на 9-та глава пише (творчески превод):

Дискови спирачки са поставени на предните колела, които могат да са обикновен или вентилиран тип. Дискови спирачки са поставени на задните колела с изключение на някои модели 440 с карбуратори, където са поставени барабанни. Всички ABS модели са със задни дискови спирачки.

За известно време и аз живях със заблудата че имам ABS но фактите са очевадни - вижте в галерията ми - там имам снимки на отсека.

Пак благодаря за помощта! Безценна! Проблема беше, че ми трябваше канал за да бъркам отдолу ("евтиния" - по около 20 лева на час излиза) и да човъркам с риск да скапам регулировчика докато се пробвам да настроя ръчната. В сервиза като гаранция ми издават протокол за пред тукашния КАТ - та не пропуснаха да си изкарат някоя крона заради удобството - да са/сме живи и здрави.
Reply

#20
При мен като опъна ръчната дясното колело не държи добре и ми тропат накладките на него и целия апарат, а лявото няма никакъв проблем.

Volvo V40 1.9tdi 97г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)