The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Не пали, гасне, гърми, пука, мирише на бензин... ОПРАВЕНО!

#31
Малко време и проблемът е локализиран:
-кабели на свещите и бобината бяха тръгнали, но не това беше главното.
-стъпково моторче за празен ход!
Махнахме го и с пръсти запушихме тръбата - запали веднага.
Свалих го, чистих го правих го струвах го, е не става и тва си е.
Мерси на всички за отговорите.
Сега ако мога и даа намеря от някъде такова...
Reply

#32
Малко време и проблемът е локализиран:
-кабели на свещите и бобината бяха тръгнали, но не това беше главното.
-стъпково моторче за празен ход!
Махнахме го и с пръсти запушихме тръбата - запали веднага.
Свалих го, чистих го правих го струвах го, е не става и тва си е.
Мерси на всички за отговорите.
Сега ако мога и даа намеря от някъде такова...
Reply

#33
Здравейте всички! Само да споделя, че постигнах напредък! Оставих я без да я пипам седмица, заредих акумулатора и започнах бърникането отново. Почистих дросела, свалих релетата зад жабката, отворих ги и ги почистих, разглобих еку-то и пак го сглобих(тъй като нямаше никакъв видим проблем) и накрая хубаво изолирах жиците (поотделно) на куплунга на стъпковото моторче. Ефектът е че запали мамка й! Tongue Сега пали винаги макар, че малко пак се чуди, т.е. въртя си малко повече. Ами за сега толкова, не съм сигурен, че е 100% ок, но ще я наблюдавам. Благодаря на всички за помощта, макар и да имам странното усещане, че пак ще се оплаквам(не дай си боже) !
Reply

#34
Здравейте всички! Само да споделя, че постигнах напредък! Оставих я без да я пипам седмица, заредих акумулатора и започнах бърникането отново. Почистих дросела, свалих релетата зад жабката, отворих ги и ги почистих, разглобих еку-то и пак го сглобих(тъй като нямаше никакъв видим проблем) и накрая хубаво изолирах жиците (поотделно) на куплунга на стъпковото моторче. Ефектът е че запали мамка й! Tongue Сега пали винаги макар, че малко пак се чуди, т.е. въртя си малко повече. Ами за сега толкова, не съм сигурен, че е 100% ок, но ще я наблюдавам. Благодаря на всички за помощта, макар и да имам странното усещане, че пак ще се оплаквам(не дай си боже) !
Reply

#35
Оплаквай се смело - нали за това сме тук.
Следя темата ти с интерес. 8)
И виждам, че и ти не се предаваш.
Само така.
Браво! =D>
Reply

#36
Оплаквай се смело - нали за това сме тук.
Следя темата ти с интерес. 8)
И виждам, че и ти не се предаваш.
Само така.
Браво! =D>
Reply

#37
Благодаря :oops:
Другата седмица ще попътувам малко и ще видим как ще се държи, тъкмо може и съединителя да сменя.
Reply

#38
Благодаря :oops:
Другата седмица ще попътувам малко и ще видим как ще се държи, тъкмо може и съединителя да сменя.
Reply

#39
Колеги и колежки ще се разплача...
Оставих я няколко дни и проблемът се ЗАВЪРНА. Айде пак, мамицата й мръсна ме побърква. Симптомите са същите-въртене до откат и няма палене. Дайте да видим не можем ли да измислим още някой акъл МОЛЯ !
Reply

#40
Колеги и колежки ще се разплача...
Оставих я няколко дни и проблемът се ЗАВЪРНА. Айде пак, мамицата й мръсна ме побърква. Симптомите са същите-въртене до откат и няма палене. Дайте да видим не можем ли да измислим още някой акъл МОЛЯ !
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)