The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Дъжд...мокро е..!

#11
BOCK GT1 Wrote:Точно така, Ники.
При дъждовно време влажността на въздуха е много голяма, съдържанието на кислород е високо.
При горенето в цилиндрите точно тези водни пари и повишеното кислородно съдържание допринасят за по-доброто изгаряне.
Това си е доказано научно, че процесът на горене се подобрява.
Или при самият "взрив"в камерата водните пари се разграждат и кислорода пряко взема участие в самото изгаряне на горивната смес... до известа степен се явява и катализатор на самия процес.
Оттук подобрената работа на двигателя.
По-добрите му динамични показатели - те се повишават.
И както казва Терориста - колата "полудява".
Което съвсем не е илюзия, а реален факт.

Всички знаем, че всеки огън се нуждае от кислород.
Повече кислород е = на по-буйно горене.

пп:
Ако ви пламне нещо в двигателния отсек на колата, видите пушек и т.н..... НЕ БЪРЗАЙТЕ ДА ВДИГАТЕ КАПАКА, ПРЕДИ ДА СТЕ ХВАНАЛИ ПОЖАРОГАСИТЕЛЯ!!! :violent3:
Вдигнете ли капака на двигателя, осигурявате пряк достъп на свеж въздух, респ. кислород и пламъците лумват. Бедата става неконтролируема. :twisted: :crybaby:

Умното си е умно Smile
Safety, Quality, Environment!
V40, 1.9 TDI, 98-a!
Reply

#12
BOCK GT1 Wrote:Точно така, Ники.
При дъждовно време влажността на въздуха е много голяма, съдържанието на кислород е високо.
При горенето в цилиндрите точно тези водни пари и повишеното кислородно съдържание допринасят за по-доброто изгаряне.
Това си е доказано научно, че процесът на горене се подобрява.
Или при самият "взрив"в камерата водните пари се разграждат и кислорода пряко взема участие в самото изгаряне на горивната смес... до известа степен се явява и катализатор на самия процес.
Оттук подобрената работа на двигателя.
По-добрите му динамични показатели - те се повишават.
И както казва Терориста - колата "полудява".
Което съвсем не е илюзия, а реален факт.

Всички знаем, че всеки огън се нуждае от кислород.
Повече кислород е = на по-буйно горене.

пп:
Ако ви пламне нещо в двигателния отсек на колата, видите пушек и т.н..... НЕ БЪРЗАЙТЕ ДА ВДИГАТЕ КАПАКА, ПРЕДИ ДА СТЕ ХВАНАЛИ ПОЖАРОГАСИТЕЛЯ!!! :violent3:
Вдигнете ли капака на двигателя, осигурявате пряк достъп на свеж въздух, респ. кислород и пламъците лумват. Бедата става неконтролируема. :twisted: :crybaby:

Умното си е умно Smile
Safety, Quality, Environment!
V40, 1.9 TDI, 98-a!
Reply

#13
А аз се чудех защо като завали (почти) всички шофьори започват да бързат вместо да се съобразят със скапаната обстановка и да не се трескат. Явно за да се намалят ПТП трябва да се върнем на парни двигатели - скоростта ще е обратно пропорционална на влажността на въздуха при непроменени други условия.
Reply

#14
А аз се чудех защо като завали (почти) всички шофьори започват да бързат вместо да се съобразят със скапаната обстановка и да не се трескат. Явно за да се намалят ПТП трябва да се върнем на парни двигатели - скоростта ще е обратно пропорционална на влажността на въздуха при непроменени други условия.
Reply

#15
В тази връзка ми хрумна следната идея за тунинг:
Вместо да чакате да завали дъжд, вадите въздушния филтър и слагате на негово място мокро пране. По този начин хем ще имате винаги сухи чорапи на разположение, хем ще добавите поне 10-15 коня към обора си \Big Grin/
Volvo V40 '97 1.8, 115 h.p. бензин и газ
[Image: sigr1323896a-40.png]
Reply

#16
В тази връзка ми хрумна следната идея за тунинг:
Вместо да чакате да завали дъжд, вадите въздушния филтър и слагате на негово място мокро пране. По този начин хем ще имате винаги сухи чорапи на разположение, хем ще добавите поне 10-15 коня към обора си \Big Grin/
Volvo V40 '97 1.8, 115 h.p. бензин и газ
[Image: sigr1323896a-40.png]
Reply

#17
никога не бях чувал за това и сигурно е вярно само че хора внимаваите на мокра настилка незнам що но ми се струва че задницата ни шетка в завойчетата особено когато е мокро
Reply

#18
никога не бях чувал за това и сигурно е вярно само че хора внимаваите на мокра настилка незнам що но ми се струва че задницата ни шетка в завойчетата особено когато е мокро
Reply

#19
не само задницата мойте предните гуми са вече доста за смяна и тая седмица когато се прибирах по Шипка а после и по Бузлужа когато вляза малко по агресивно във завоя усещам как предницата не завиваше отнемаш гаста и си във завоя Big Grin даже си направих експеримент когато вече колата влезе във завоя намачквам я и тя направо остава на едно място Big Grin отдавна не бях се забавлявал така но един завой го виждах изправен така че внимавайте и преценяйте риска предварително . Хайде много поздрави 8)
VOLVO 440, 1.8, 90 Hp, ex
Ford Mondeo, 97, Turbo Diesel, 90 Hp ex
Ford Mondeo, estate, 04, TDCI, 115Hp, now
Reply

#20
не само задницата мойте предните гуми са вече доста за смяна и тая седмица когато се прибирах по Шипка а после и по Бузлужа когато вляза малко по агресивно във завоя усещам как предницата не завиваше отнемаш гаста и си във завоя Big Grin даже си направих експеримент когато вече колата влезе във завоя намачквам я и тя направо остава на едно място Big Grin отдавна не бях се забавлявал така но един завой го виждах изправен така че внимавайте и преценяйте риска предварително . Хайде много поздрави 8)
VOLVO 440, 1.8, 90 Hp, ex
Ford Mondeo, 97, Turbo Diesel, 90 Hp ex
Ford Mondeo, estate, 04, TDCI, 115Hp, now
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)