The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Кой какво е сменял?

#11
Здравей и добре дошъл, Bat Man4o!
Мога да ти подам достатъчно информация по въпросите, които те интересуват.
Позвъни ми през седмицата на тел. 97-97-017 и търси Жоро.
Пуснах ти и лично съобщение.
Това е.
Reply

#12
Filiar Wrote:Здравейте, скоро се регистрирах във форума, защото съм тръгнал да си търся возило и имам голямо желание за Волво (в частност 460). Проблемът е, че всеки ме плаши с високите цени на частите. Видях, че има подобна тема, но според мен ако въпроса се формулира малко по-ясно ще е от полза за повече хора.

Та мойте въпроси са:

1 - Какво сте сменяли по колата си и на каква цена?
2 - За колко време експлуатация?
3 - Груба сметка годишно колко излиза поддръжката?

Благодаря предварително!



За пет години:
1.Ремонт на биалетки - един път 35лв.
2.Накрайници -два пъти ,с труда 60лв.
3.Гърне - един път,около 60лв.
4.Скоростна кутия - за щастие един път,с работата 450лв.
5.Консумативи според пробега.
6.Фарове и мигачи - много пъти :lol: ,но това е проблем на застрахователите.
7.Амортисьори задни / сам си го уредих,правих се на ЗИЛ/ ,с работата около 18олв.
Reply

#13
Колкото и да е странно на моето 440 карбуратор два пъти съм сменял жилото на съединителя и болта за закрепването му към педала.Т.Е. две късания на жило (протриваше се на една от извивките)и 2 счупвания на болта при педала в следствие на силно натискане заради протриване на жилото.
Reply

#14
Колкото и да е странно на моето 440 карбуратор два пъти съм сменял жилото на съединителя и болта за закрепването му към педала.Т.Е. две късания на жило (протриваше се на една от извивките)и 2 счупвания на болта при педала в следствие на силно натискане заради протриване на жилото.
Reply

#15
Накладки задни - 30 лв.
Volvo 440 1,8i '94
Reply

#16
Накладки задни - 30 лв.
Volvo 440 1,8i '94
Reply

#17
Термостат 14лв, кабели 25лв, свещи Денсо обикновенни 20лв(май са ментаци), дистрибуторна капачка, палец и плстмасата към тях - 25лв, селенови втулки от горните пловдивските по 12 - 48лв+50лв смяната им + 15лв реглаж предница,агренаж със ролки 108лв от промобил + 30лв смяна, масла филтри ...
Всеки ден, започващ с над 300 коня под капака е добър Smile
Reply

#18
Термостат 14лв, кабели 25лв, свещи Денсо обикновенни 20лв(май са ментаци), дистрибуторна капачка, палец и плстмасата към тях - 25лв, селенови втулки от горните пловдивските по 12 - 48лв+50лв смяната им + 15лв реглаж предница,агренаж със ролки 108лв от промобил + 30лв смяна, масла филтри ...
Всеки ден, започващ с над 300 коня под капака е добър Smile
Reply

#19
Значи сега се ремонтира колата от катастрофата и реших да възстановя всичко (всичко!!! от което зависи сигурността и безаварииното каране) което се види при това тотално разглобяване:
1. Купих ремък и шайби - комплект от магазина на Рено (ул.Родопи) 98лв.
2. Купих шарнири 2 броя = 60 лв. от В.Левски (Волгоград)
3. Съединителя си го имах от преди и съм го купувал за 206 лв. комплект - притискател, лагер, феродо, тубичка спец. грес.
4. Пак от магазина на Рено - горен тампон за двигателя 28 лв.
5. Преден ляв носач от МотоПфое - 252 лв.
6. Преден мигач пак от МП - 109 лв.
7. Стъкло за фар отново от МП - 93 лв.
8. Лайсната под фара за пореден път от МП - 32 лв.
Исках да взема задните надлъжни стабилизиращи щанги, но при цена от 73 лв. бройката прецених че не са толкова амортизирани :roll:
[Image: KALDERIZI.jpg]
Reply

#20
Значи сега се ремонтира колата от катастрофата и реших да възстановя всичко (всичко!!! от което зависи сигурността и безаварииното каране) което се види при това тотално разглобяване:
1. Купих ремък и шайби - комплект от магазина на Рено (ул.Родопи) 98лв.
2. Купих шарнири 2 броя = 60 лв. от В.Левски (Волгоград)
3. Съединителя си го имах от преди и съм го купувал за 206 лв. комплект - притискател, лагер, феродо, тубичка спец. грес.
4. Пак от магазина на Рено - горен тампон за двигателя 28 лв.
5. Преден ляв носач от МотоПфое - 252 лв.
6. Преден мигач пак от МП - 109 лв.
7. Стъкло за фар отново от МП - 93 лв.
8. Лайсната под фара за пореден път от МП - 32 лв.
Исках да взема задните надлъжни стабилизиращи щанги, но при цена от 73 лв. бройката прецених че не са толкова амортизирани :roll:
[Image: KALDERIZI.jpg]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)