The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем при палене

#31
Става въпрос за 440 1.8моно.
Reply

#32
Става въпрос за 440 1.8моно.
Reply

#33
Efri 740 Wrote:При мен започва от тук отдушника на резервоара, с маркуч и до горна крайна точка отива тръбато, после слиза надолу.
На 3тата снимка има една система - която си бе наред при мен (това май е като се обърне колата да не изтече горивото)
Вижте по долу снимките:
Аз имам същият проблем. Получаза се вакуум в резервоара. Но неразбрах къде се намират тези тръбички и къде какво да сменям.. Може ли малко повече инфо? Благодаря предварително
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#34
И при мен проблема го има - паля,гасне .Така 3-4 пъти.Мотора ми е B18E.Преди време помпата си я отремонтирах сам - хубавият ни бензин ли или заради това че съм със газ и застоява незнам, но уплътненията се бяха разложили и беше затегнала.Как да проверя дали е отдушника, регулатора на гориво или налягането ?Като е топла до 1-2 часа след като е работила пали, след това пак 3- 4 пъти.Ако някой е патил да сподели . :|
Reply

#35
krasimir2006 Wrote:И при мен проблема го има - паля,гасне .Така 3-4 пъти.Мотора ми е B18E.Преди време помпата си я отремонтирах сам - хубавият ни бензин ли или заради това че съм със газ и застоява незнам, но уплътненията се бяха разложили и беше затегнала.Как да проверя дали е отдушника, регулатора на гориво или налягането ?Като е топла до 1-2 часа след като е работила пали, след това пак 3- 4 пъти.Ако някой е патил да сподели . :|
ЕЕЕЕ най-накрая да срещна някой като с моят двигател...... Big Grin Всичко друго ЕР и са различни (ние нямаме дебитомер и ламбда което е едно хубаво нещо още повече ако си на газ.... но аз не смея още да сложа)
Здравей колега, Досега не открих решение а при мен освен нестабилни ниски обороти се появи и придърпване и при високите.... Вече незнам от къде да почна и какво да гледам. До скоро имах проблем с компа но отстраних тази несправедливост....
Ти с какво друго си се сблъсквал досега и какви лекарства си и взимал? :wink:
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#36
Радвам се и аз, че се намери колега с моят мотор.Имам обикновенна газова от 6 години - BRC и съм много доволен.Гори ми 9-10 газ.Проблема с низките на газ когато е студена го има - обикновенна е затова.Със компа и аз имах голям проблем - беше изгоряло крайното стъпало за управлението на гадното стъпково моторче за празния ход - взех от друг комп.По темата - предполагам , че помпата ми не създава достатъчно налягане или проблема ми е от регулатора затова и питах, но за съжаление никой не ми отговори.
Reply

#37
Колеги имах същия проблем, и го оправих днес....... Стъпковото моторче работеше, не както трябва. Аз го свалих и реших да го отворя трудно но нямах друг избор. и просто една пласмаса се беше откачила от моторчето. Залепих го с канаконлит и Честито проработи. В моя случай като загасиш колата и от него се чува едно тракане лекичко. Дано съм бил полезен.
Reply

#38
apox Wrote:Колеги имах същия проблем, и го оправих днес....... Стъпковото моторче работеше, не както трябва. Аз го свалих и реших да го отворя трудно но нямах друг избор. и просто една пласмаса се беше откачила от моторчето. Залепих го с канаконлит и Честито проработи. В моя случай като загасиш колата и от него се чува едно тракане лекичко. Дано съм бил полезен.

Най-вероятно ти си от другия тип с два кабела а не с 3 и при теб трябва да има пружинка която да връща клапата. Можеби затова чуваш тракане....
При нас нещата изглеждат така <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=14073" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=4&t=14073</a><!-- l -->.
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#39
krasimir2006 Wrote:Радвам се и аз, че се намери колега с моят мотор.Имам обикновенна газова от 6 години - BRC и съм много доволен.Гори ми 9-10 газ.Проблема с низките на газ когато е студена го има - обикновенна е затова.Със компа и аз имах голям проблем - беше изгоряло крайното стъпало за управлението на гадното стъпково моторче за празния ход - взех от друг комп.По темата - предполагам , че помпата ми не създава достатъчно налягане или проблема ми е от регулатора затова и питах, но за съжаление никой не ми отговори.

Здравей друже Smile Крайното стъпало се заменя от ТДА2004 Става Проверено и тествано Писах цяла тема по въпроса.
При мен започна да се обажа бензиновата помпа и досега като четох не подлежала на ремонт. Но видях че ти си успял да я ремонтираш. Сподели как си се справил. М/у другото от София ли си за да се видим на по биричка и да се покефим на близнаците? :lol:
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#40
Здравей "Yogi !За биричката ми допадна идеята но съм от В.Търново.За бензиновата помпа - изгоря ми предпазителя-този които се намира под жапката до релето за помпата.Смених го но пак изгоря.Замерих помпата на място- под задната седалка като се оказа,че омичното съпротивление е добре.Подадох и кратковременно ток директно от акомулатора през предпазител,но се чуваше само леко чукване при подаването - помпата се опитваше да завърти.Предположих, че е механична повреда.Сори че нямам снимки.Та - свалих я при което се оказа от качествени горива, че уплътняващите гуми между нея и пластмасо вия "балон" се бяха разградили.Мих с кореселин.Извадих я и с отверка я разкапсоловах -лека полека обръщах в горния и край пресованото.Вади се от алуминиевия кожух.Беше клеясал и затегнал ротора - както и предположих механично.Доста мъки, топене в кореселин и се раздижи.Съчмите на центрбежната шайба трябва да се движат свободно в леглата си !!!Ротора е "надянат" на ос - тоест ротора има отвор от край до край.Всичко трябва да се почисти леко, внимателно и МНОГО добре !Използвах корселин, парцал и отверка да бъркам навсякъде.По възможност сменете четките !!!Почистете колектора с много фина шкурка и остро ножче между сециите.Сглобете по обратния ред.Може за 3-4 сек да подадете напрежение да видите дали ще завърти, но НЕ по-дълго защото помпата се охлажда от бензина !!!Аз намазах за упътняване отгоре с поксипол, защото това имах но попринцип се прави с бензиноустойчив силикон в тубички.Оглежда се хубаво маркучето и -между нея и пластмасовия кожух и ако се наложи се сменя.Ако сте работили бавно и внимателно и ако ротора не ви е изгорял успеха ви е гарантиран.Смятам, че една така отремонтирана помпа ще иазкара 100 пъти повече от някоя от морга.Надявам се да съм обяснил добре.Успех на всички в начинанието !!!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)