The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined variable $thumblist - Line: 1033 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1033 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем при палене

#41
krasimir2006 Wrote:Здравей "Yogi !За биричката ми допадна идеята но съм от В.Търново.За бензиновата помпа - изгоря ми предпазителя-този които се намира под жапката до релето за помпата.Смених го но пак изгоря.Замерих помпата на място- под задната седалка като се оказа,че омичното съпротивление е добре.Подадох и кратковременно ток директно от акомулатора през предпазител,но се чуваше само леко чукване при подаването - помпата се опитваше да завърти.Предположих, че е механична повреда.Сори че нямам снимки.Та - свалих я при което се оказа от качествени горива, че уплътняващите гуми между нея и пластмасо вия "балон" се бяха разградили.Мих с кореселин.Извадих я и с отверка я разкапсоловах -лека полека обръщах в горния и край пресованото.Вади се от алуминиевия кожух.Беше клеясал и затегнал ротора - както и предположих механично.Доста мъки, топене в кореселин и се раздижи.Съчмите на центрбежната шайба трябва да се движат свободно в леглата си !!!Ротора е "надянат" на ос - тоест ротора има отвор от край до край.Всичко трябва да се почисти леко, внимателно и МНОГО добре !Използвах корселин, парцал и отверка да бъркам навсякъде.По възможност сменете четките !!!Почистете колектора с много фина шкурка и остро ножче между сециите.Сглобете по обратния ред.Може за 3-4 сек да подадете напрежение да видите дали ще завърти, но НЕ по-дълго защото помпата се охлажда от бензина !!!Аз намазах за упътняване отгоре с поксипол, защото това имах но попринцип се прави с бензиноустойчив силикон в тубички.Оглежда се хубаво маркучето и -между нея и пластмасовия кожух и ако се наложи се сменя.Ако сте работили бавно и внимателно и ако ротора не ви е изгорял успеха ви е гарантиран.Смятам, че една така отремонтирана помпа ще иазкара 100 пъти повече от някоя от морга.Надявам се да съм обяснил добре.Успех на всички в начинанието !!!

Здрасти Краси,
Можеш ли по спомени да кажеш от тези 3 снимки коя е нашата помпа и гумените уплътнения които са се били разложили как и с какви си ги сменил? И като гледам тя е капсолована и после трябва да се развалцова. Този алуминиев цилилндър колко е устоичив и ако го хвана на струга мога ли да го повреда?
           
Нашите помпи на коя фирма са? И спомняш ли си номер или нещо такова?


Attached Files Thumbnail(s)
                                   
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#42
За помпата мисля, че е Бош но не съм сигурен - минаха 2 години от тогава.Мога да цитирам:

Бензиновата помпа се намира в резервоара под датчика за нивото на гориво.
Цветови индекс:
Двигател В18Е черен;
Двигател В18ЕР: бял.
Марка и каталожен №: Bosh 0 580 454 027, 0 280 150 130 или 0 580 453 951.
Производителност при напрежениe на изводите 12 В и температура 20 С, л;
Двигател В18Е: 120;
Двигател В18ЕР: 130.
Налягане на горивото, кг/см2 :
Помпа с каталожен № 0 580 464 027 или 0 280 150 130: 2,5;
Помпа с каталожен № 0 580 453 951: 3,5.

Знам,че кожуха не е много дебел защото не съм имал проблем с "разкапсоловането", а то мисля си имаше и О-пръстен за уплътняване.
Уплътненията - не съм и търсил защото предположих,че няма да намеря и съм я "уплътнил" със ивици маслоустойчива гума дебела 5-6мм. защото такава ми даде приятел.Ефекта е ,че оригиналната гума обира вибрациите и помпата работи по-тихо !А след ремонта като я уплътних доста се чува като работи.
Ако съм помогнал добре,а ако не то поне не съм навредил !Успех !!!
Reply

#43
Здравейте колеги, имам голям проблем. Колата ми гасне на бензин, свети ми ламда сондата и на бензин и на газ, отчита ми грешки 1-1-3 и 2-3-2. Карам със светната ламда сонда на газ върви. На бензин гасне в движение , ламда сондата си свети. А истинската трагедия е при палене. Паля на бензин и в момента в който завъртя и двигателя запали и опа изгасва. И така до безкрай. Но ако дам малко газ да прехвърли на газ, не гасне ама трябва да я изфорсирам над 2500об./мин. което е тъпо. А ако загасне на кръстовище си изкарвам яда и оставям пък гумите ... И двата варианта не ме устройват ... Моля Ви за съвет. Какво да гледам? И още нещо, сменях накладки, жила за ръчна и лагер на дясно задно колело. Ама пак нямам ръчна. Понеже както ми го обясниха .. до колкото разбрах трябва да сменя целия дисков апарат понеже ръчната дърпала някакви цилиндърчета които при мене били клеясали и не могли да се оправят и трябвало да търся 2ра ръка. А нови колко струват? Какво бихте ме посъветвали и за това? Благодаря Ви
Reply

#44
Колеги помагайте! Имам сериозен проблем! Климатик, на газ, със светната ламда сонда! Гасне в движение! Климатик, бензин със светната ламда сонда гасне в движение! Направо губи всякакви светлинки и колата забива, изключва се серво на волан на спирачки абе изгасва си. ОБАЧЕ, какво открих. В това състояние както е вместо да въртя пак стартера да запали само изключвам копчето на климатика и WOW всичко си идва на място, колата си пали пак ?!? Само от изключване на климатика?!? Без да завъртам стартера без да смъквам предавка и да я паля в движение. Само изключвам климатика и опааа пак има тоци пак си заработва двигателя и на безнин и на газ. Обаааче като пристигна до точка Б и река после да запаля ... Ни да прехвърля на газ ни на бензин пали. Край. Запали и в същия момент изгасва. Река да прехвърля на газ изгасва. Чета следните грешки 1-2-2 ; 1-1-3 ; 2-3-2. Чистя ги. Пали река да тръгна ... край гасне. Стоя малко да изстине /10-на минути/. Паля и ни лук мирисала ни лук яла. Не, че прегрява. Тя перката се включва. Охладителна течност има. Държи си оптимална температура. Тези номера ми ги прави лятото. Ама един път се чудих дали не е от касетофона. Понеже тогава пак изключваха всички тоци и си мислех че нещо не е наред с касетофона. Ама аз и сега рядко го слагам и забелязвам пак същия проблем. Дори и без касетофон. И уж почиствах маркучето за оттичане на кондензиралата вода от климатика, и днеска гледам в краката на момичето и ужас вода по пода... Май пак трябва да го почистя. Или пък да се е запушила по навътре ли? Ама за една година да се запуши? А къде се намира филтъра на купето т.е. май е на климатика ако не се лъжа. Понеже мирише на "горски кът" като пусна климатика. И после или свиквам с миризмата или се разсейва... Благодаря Ви предварително!
Reply

#45
Така, явно никой не се е сблъсквал с този проблем, та почнах по метода на изключването да проверя от къде идва този проблем с "пали-гасни" случката. Ами климатика е изключен колата пее песен. Отивам от точка А до Б доволно. Не се включва перката. Оставям колата. Свършвам си работа. Паля и си пали от раз. Така отново без климатик от точка А до Б , този път перката се включва. Оставям колата. Връщам се и забрави да запали. Но въртя един път, втори път, не иска на третия път пали на бензин и светва индикатора на ламбда сондата, пак изгасва. Паля форсирам да обърне на газ. И си тръгвам със светната ламбда сонда, на газ. Оставям я да изстине, паля от раз без светната ламбда сонда, пак от точка А до Б, без да се включва перката - ок. Включи ли се перката и почва пак "пали-гасни". Нищо не мога да й разбера, понеже ми се губи цялата логика. Мнения? Гледах бушоните, незнам Вие забелязвали ли сте, че на тези китайските дори да пише 5А или 20А намотката е една и съща? Казаха ми, че това били само временни бушони да те издържат само до сервиза. Грешките пак са същите като горе посочените...
Reply

#46
В града в който съм Сливен, никъде не можаха да ми кажат от къде и защо идва проблема с това да запаля и да гасне така поне 1000 пъти. Даже ходих да меря ламбда сондата дали не е дала фира. Съветите бяха отиди в Стара Загора да ти направят замерване /диагностика/ и то в Мото Пфое и то трябва дефекта да се прояви там иначе няма да го "хванат".Благодаря. Иначе тука всеки дига рамене. Така и не получих съвети от Вас и реших сам да се направя на майстор. Разкачих компютъра от навигаторското място, зачистих буксите с WD40. Проверих всеки един бушон отделно и смених 2 /ама не с китайски/. Изчистих всяка една букса всяка една връзка в двигателния отсек. Зачистих клемите на акумулатора. Както и делкото, проверих бушоните на газовата уредба. Погледнах и релето. Напръсках и изчистих всяка свещ и всеки кабел. Първо вечерта погледенах дали няма "коледна елха" по кабелите. Нямаше. Изчистих грешките. И резултата беше изненадващ. Пали от раз. Вече 5ти ден. Карам я да се включи и перката гася я и после пали от раз. Просто и елемнатрно.
Reply

#47
Браво..................ТИ СИ МАЙСТОР и полезно за всички!
volvo4xx сервизно ръководство
и цък на рекламите цент х цент милион!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)