The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тресене на пистовия ремък

#11
Колега Mihov според мен не е уместно сам да прехвърляш ремъка с една писта напред. При мен това се случваше от само себе си. Сега си карам така- с ремък, който е излязал с една писта напред върху демпферната шайба и шайбата на хидравликата. Върху шайбата на динамото си стои на правилното място. Тресенето при мен беше на празен ход до 1000 оборота. След тази граница няма тресене. След смяната на всички ролки и обтегача с амортисьорчето, проблемът малко поутихна, но си остана. В това положение /смених също и ремъка/ при включване на фаровете, припляскването напълно спира. В момента нямам никакъв проблем, при положение, че си оставих ремъка, както той си се е наместил с една писта излязъл напред. Смятам да не го пипам и да го оставя така.
Според мен проблемът е изцяло в демпферната шайба. Когато купувах колата през март /времето беше хладно/, при запалване на двигателя се чуваше едно скърцане откъм коляновия вал, докато колата загрее. След това скърцането изчезваше. В последствие разбрах, че това скърцане е идвало от демпферната шайба. И по-точно гумата явно се беше отлепила и приплъзваше върху металните повърхности и издаваше шум. Разбрах го, след като един ден при запалване на двигателя и опит да потегля , се оказа че управлението е невъзможно- хидравликата не работеше. Вдигам капака на двигателя и виждам ремъка на земята, парчета гума и външната част на демпферната шайба също на земята. При това положение не можех да карам, тъй като и водната помпа няма задвижване доколкото знам.Подчертавам, че до този момент проблем с тресене и припляскване на ремъка изобщо не съществуваше. На другия ден купих демпферна шайба и след смяната и в сервиза и изкарване на колата отвън чувах странни шумове откъм двигателя. Оказа се че ремъкът приплясква, а амортисьорчето на обтегача направо щеше да се разглоби от вибрации. Оттам нататък проблемът съм го описал по-горе. Посетих няколко сервиза, като навсякъде ми казваха, че проблема е в обтегача и ролките. Да, ама не. Всичко смених и пак си вибрираше, докато не се намести от само себе си в едно положение и сега карам така.
Та, това е от мен. Ако някой има идея къде точно се крие разковничето на този проблем да пише. Благодаря!
Reply

#12
Колега Mihov според мен не е уместно сам да прехвърляш ремъка с една писта напред. При мен това се случваше от само себе си. Сега си карам така- с ремък, който е излязал с една писта напред върху демпферната шайба и шайбата на хидравликата. Върху шайбата на динамото си стои на правилното място. Тресенето при мен беше на празен ход до 1000 оборота. След тази граница няма тресене. След смяната на всички ролки и обтегача с амортисьорчето, проблемът малко поутихна, но си остана. В това положение /смених също и ремъка/ при включване на фаровете, припляскването напълно спира. В момента нямам никакъв проблем, при положение, че си оставих ремъка, както той си се е наместил с една писта излязъл напред. Смятам да не го пипам и да го оставя така.
Според мен проблемът е изцяло в демпферната шайба. Когато купувах колата през март /времето беше хладно/, при запалване на двигателя се чуваше едно скърцане откъм коляновия вал, докато колата загрее. След това скърцането изчезваше. В последствие разбрах, че това скърцане е идвало от демпферната шайба. И по-точно гумата явно се беше отлепила и приплъзваше върху металните повърхности и издаваше шум. Разбрах го, след като един ден при запалване на двигателя и опит да потегля , се оказа че управлението е невъзможно- хидравликата не работеше. Вдигам капака на двигателя и виждам ремъка на земята, парчета гума и външната част на демпферната шайба също на земята. При това положение не можех да карам, тъй като и водната помпа няма задвижване доколкото знам.Подчертавам, че до този момент проблем с тресене и припляскване на ремъка изобщо не съществуваше. На другия ден купих демпферна шайба и след смяната и в сервиза и изкарване на колата отвън чувах странни шумове откъм двигателя. Оказа се че ремъкът приплясква, а амортисьорчето на обтегача направо щеше да се разглоби от вибрации. Оттам нататък проблемът съм го описал по-горе. Посетих няколко сервиза, като навсякъде ми казваха, че проблема е в обтегача и ролките. Да, ама не. Всичко смених и пак си вибрираше, докато не се намести от само себе си в едно положение и сега карам така.
Та, това е от мен. Ако някой има идея къде точно се крие разковничето на този проблем да пише. Благодаря!
Reply

#13
Да , след внимателно оглеждане реших че по-добре е да не мърдам ремъка , защото ще застане в някакво неестествено положение - при мен всичките ролки си пасват и ремъка е в една равнина. Нямам ролка която да е изместена .
На мен ми се струва че проблема може да е и в "ролката-съединител" на климатика ???
Значи залагам на депферната шайба и ролката на климатика .

milenhr можеш ли да ми дадеш някакъв номер на демпферната шайба за да ме улесни в търсенето. Пробвах да я развия като включих на 1-ва скорост , но като напъна с ключа и колата тръгва назад и ме беше страх да не се отплесне и да стане някоя беля. Опитах отгоре , но може би трябва да се атакува от към гумата .
Reply

#14
Да , след внимателно оглеждане реших че по-добре е да не мърдам ремъка , защото ще застане в някакво неестествено положение - при мен всичките ролки си пасват и ремъка е в една равнина. Нямам ролка която да е изместена .
На мен ми се струва че проблема може да е и в "ролката-съединител" на климатика ???
Значи залагам на депферната шайба и ролката на климатика .

milenhr можеш ли да ми дадеш някакъв номер на демпферната шайба за да ме улесни в търсенето. Пробвах да я развия като включих на 1-ва скорост , но като напъна с ключа и колата тръгва назад и ме беше страх да не се отплесне и да стане някоя беля. Опитах отгоре , но може би трябва да се атакува от към гумата .
Reply

#15
Най после проблема е решен.След като и на мен ми прескочи ремъка с една писта навън се прежалих и дадох 115 лева за фрайлайф-ролка на динамото и 22 лева за нов ремък и о.....чудо-мотора заспа.Няма вече вибрации и тресене.Разликата е коренна-все едно имам още 10-на коня повече под капака.Явно това е решението-който иска да пробва и да пише тук.Поздрави за празника на именниците днес. Smile
Reply

#16
Сигурен ли си , че са ти сменили точно тази ролка - на динамото ( генератора ) ?

Питам те , защото и аз имам същия проблем - тресе ми от около година и нещо - няма развитие , на моменти изчезва.Смених демпферна шайба , бяха ми казали че е от нея - но уви - нямаше промяна . Сега ще сменям и тази ролка - на динамото . Тя се развива с торкс Т50 - "еврейска свезда" за контра и с глюч 21,22 ... така ми изглеждаше днес като гледах .
Reply

#17
Точно тази ролка ми смениха и ремъка заспа.Погледни и тук за информация <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=37532.0" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=37532.0</a><!-- m --> Ако е блокирал механизма на ролката става като обикновена и се получават вибрации.
Reply

#18
Благодаря ти - стана ми ясна картинката . :wink: Само незнам защо моята ролка не изглежда да е някаква по-специална , може би защото колата е 97-ма и тогава са слагали такива ролки .Твоята така ли изглежда ? Гайката е 24 !!! а торкса е Т50 .
   


Attached Files Thumbnail(s)
       

.pdf   touran fusebox.pdf (Size: 202.97 KB / Downloads: 0)
.pdf   touran fusebox.pdf (Size: 202.97 KB / Downloads: 0)
Reply

#19
Колега Михов, изпревари ме Smile Точно смятах и аз да покажа моята ролка, а ти вече си качил снимки. Моята ролка е идентична с твоята и ми се струва, че няма такова устройство в нея за свободен ход. Изглежда 1:1 като твоята. Все пак някой, който е сменял ролката да каже дали така трябва да изглежда, защото на мен ми се струва, че при мен няма фрайлайф устройство. Може би колегата Yasho най- точно ще каже. Дали ако ролката не е с такова устройство все пак може да се сложи ролка от специалните!? Ако ролката ми няма такова устройство вече ще ми стане напълно ясно откъде идват тресенето на ремъка.
Reply

#20
И моята беше такава, но вече е от другите срещу 115лв и проблемите изчезнаха.На по новите модели май фабрично слагат от новите ролки, а на по старите проблема не е бил проучен.За тоя проблем четох и при първите фолксваген поло и там от производителя са почнали и те да слагат такива ролки.На мен сега ми е друга мъката-протече ми радиатора.. :minigun:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)