The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мит или реалност

#21
аз пък наблюдабам по глобално нещата...По-скъпа кола по-скъпа подръжка...по нова кола по-скъпа подръжка....
колкото повече агригате толкова повече възможности за дефектиране...по тази връзка Волво в40(такова имам и аз) е среден клас около 2000 година и нещата са средни...Имат доста системи ,но не чак толкова...Имат нормална подръжка за класа си и годината...имам и ескорт 97 ...По малко агрегати и по-прост..По-евтин за подръжка дефектите вариарат според много неща..преди имах ескорт 92година дизел....Минимум агрегати..Ами нямаше какво да му се чупи освен оказчане ..е ок струва всичко по 20лв Smile та зависи много...ескорта ми беше по-евтин и ми вършеше работа ама комфорта и големия двигател ме теглят...та така...
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#22
Хайде да се изкажа и аз похвално за моята С40-ка не че си е моя де, но за 4 години и половина яко друсане по софийските дупки съм сменил 2 шарнира и тампоните на двигателя Smile като преди около 3 месеца я вкарах в бокса да се види има ли нещо за правене или е ОК Smile

едит: преди тов карах едно Типо колицата си се държеше добре, като изключим факта, че през около половин година трябваше да му се прави цялата предница .... не и понасяха дупките Smile)
Reply

#23
колега много се извинявам че ти спамя в темата :oops: ама ми направи впечатления че доста колеги изразили мнение карат в40 ,и се сетих да се направи една анкета кои какво волво кара :wink:
340gle ,1988,1.7,80hp-минало
850,1992,B5252F,2.5i,20v,170hp-минало
V40 ,1997,B4204S,2.0i,16v,140hp-минало
S40,1997,B4218S,1.8i,16v,115hp-минало
C70,1999,B5234T3,2.3 Turbo,240hp-настояще
V40,1997,B4218S,1.8i,16v,115hp-настояще
Reply

#24
Ами то е най-достъпното Волво за момента...Нали може и по-старо ,но ако трябва да си в час с автомобилостроенето до някаква степен то това е най-евтиния вариант Smile поне така си мился...Интересното е ,че май има повече в-та отколкото с-ки Smile
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#25
MaxBass Wrote:Ами то е най-достъпното Волво за момента...Нали може и по-старо ,но ако трябва да си в час с автомобилостроенето до някаква степен то това е най-евтиния вариант Smile поне така си мился...Интересното е ,че май има повече в-та отколкото с-ки Smile

Абсолютно вярно е за преобладаването на V над S. Жив пример е казанлъшко-старозагорския регион :wink: Big Grin .
Не говоря само за клубни коли.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#26
Тенденцията с комбитата е силно изразена не само при 40-ките, а и при 850(70)-ките. И може би се дължи на факта, че Волво си е семейна кола, а комбито си побира поне двойно повече багаж. Да не споменавам и за къмпинг способностите. Big Grin
Reply

#27
1. Далечната 1989 г. семейната Лада 1300 я скъсвахме от каране и аз и баща ми. Имаше само дребни проблеми черупка на бендикса, ръжда и рядко по окачването пак дребни проблени. Харчеше много! 12 - 13/100...
2. Пак Лада 1300 сменил съм само свещи.
3. Трабант... - трабант...
4. Нисан Датсун Чери 1.1 - Разкошна кола за времето си, но при малко по- агресивно каране харчеше безумните за 1.1 14 л / 100 км.
5. Ситроен БХ 16 ТРС - ВЪРХОВНА КОЛА! за почти 10 г. съм правил 2 пъти ремонт по хидро-активното окачване за по 60-80 лева и веднъж смених всички сфери за около 250 лв. (втора употреба - рециклирани). Няма такава кола като стабилност дори и през огромни преспи през зимата, а за возията въобще няма какво да споменавам!
6. Пасат 3 - служебен. Бетонна кола няма човек във бившата ми работа, който да не я е карал. Гледам, че наскоро са я пребоядисали изцяло и все още я карат (даже и по 2 пъти на ден, всеки ден ходи до София).
7. Ауди Б4 2.0. След Ситроена ми беше като каруца. Перфектен двигател с АГУ - перфектен разход 11 - 13 газ. Ходова част - ужас тампоните на носачите ги сменявах по 2 пъти на година. Включително съм ги купувал и от Юнитрейд - уж оригинални.
8. Рено Меган дизел. Със счупен клапан ми го доставиха от Италия. След ремонта вървеше прекрасно, като се изключи белия дим при по-студено време докато загрее...
9. Опел Вектра 2.0 XEV - автоматик. Швейцарка. Уникално запазена кола (вече е на 14 години и я кара жената). Дребни ремонти по ходовата част като я купих, ремонт на компресора на климатика и на алтернатора. Изключително стабилна през зимата! 13 - 14/100 км бензин.
10. Служебна "баничарка" Фиат. Доста скъпи части по окачването, но никакви други проблеми - изключително икономична.
11. Волво S60 D5 автоматик. При закупуването направих цялостно обслужване във Мото- Пфое, което ми излезе доста солено, но оттогава до днес никакви проблеми по окачване или двигател! Изключително икономична (в Гърция съм свалял разхода до изумителните за автомат 5.5 л/ 100 км.) Тук смесено до и в София разхода варира между 7 и 8.5 л/ 100 км.
Дано никога не ми се налага да карам кола, която не е автоматик 8) .
Има и още, ама и без това поста стана доста дълъг.
Reply

#28
1.Опел Кадет - изключително зрава кола. Мотора беше на над 600 000 км, сменяха се само консумативи и вежди с прагове веднъж. Нищо повече.
2.Волво 460'94 - голяма и комфортна, сменени 3 съединителя за 80 000км. Гадно тракащо табло, разпадаща се генерация. Като цяло хубава кола.
3.Опел Мерива' 04 1,7 CDTI - само консумативи и нафта. Big Grin
460 B18EP+
Reply

#29
Orlin Zlatev Wrote:Считано от 15.09.2007 г. когато сбъднах детската си мечта да имам Волво ми се случи една стара руска джипка да ми отнеме предимството.Изблъска ме от пътя и последователно се ударих в бордюр, електрически стълб и дебело дърво. Щетите ми се изразиха в следното - тотално разпран ляв калник, пукната броня, изваден ляв фар и мигач, изкривена джанта и скъсана дясна гума... и това е. Излязох от колата като абитуриент и ми нямаше абсолютно нищо. Вярно... ремонта беше скъп, но за това си имам каско. В закючение ще кажа, че от както си взех Волвото вече колкото и пари да ми дават на друга кола няма да се кача.


Ех ако говорим и за ПТП-та аз докато си правех един ляв завой със с40-ката изневиделица един ме отпра буквално Smile)) хубавото беше че ме удари отзад отстрани. Сигурно караше с 70мк/ч защото ме завъртя настрани на улицата, по която завивах Smile) На мен нищичко ми нямаше, само че колата горката заден десен калник и беше заминал, джантата беше станала на ГЪЗ буквално,беше ми изкривен шенкела та гумата стоеше на криво и задната броня беше на земята издрана цялата Smile) красоти просто. Трябваше репатрак да ме извозва, че нямаше каране просто ... Аз бих се качил на друга кола, но само, ако е някое по-ново Волво Smile))
Reply

#30
здравейте и от мен. аз дето се вика, съм чисто нов във вашия форум, и бих искал да отправя малка молба по темата. Много ще се радвам хората да се изкажат за V70 и най-вече за S70, която въпреки ретро-фасона си ми е най-симпатична и с колебливи крачки съм тръгнал към нея: какво могат да кажат от личен опит? поздрави.
VOLVO V70 TDI 1999
<!-- m --><a class="postlink" href="http://booktraffic.bg/">http://booktraffic.bg/</a><!-- m -->
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)