The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
скорости

#11
Ако сменяш М46 и кардана съответно,пиши едно Л.С. Трябват ми здрави карета на кардана.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#12
Stanchoni Wrote:Ако сменяш М46 и кардана съответно,пиши едно Л.С. Трябват ми здрави карета на кардана.

Ами на мен може да ми се освободят скоро.
Трябва само да намеря време и транспорт да си пренеса мотора с кутията от Варна до Търговище.
Така че това 'скоро' е много относително.
Reply

#13
ipdown Wrote:
killara Wrote:имам маховик,скорости м46,кардан и педалите эа съединителя

Маховика става ако е със същия брой отвори (тези по периферията). Няма значение дали са дупки или квадратни отвори, само броя им да е същия

Владо, според мен съпоставянето на маховика трябва да е и по други критерии - все пак колата вече ще има сух съединител,например това , че е на автоматите понякога онова нещо дето не е маховик напрактика , а се изпозва да брои обороти и стартера чрез него да завърти мотора, е с двойно повече, по-къси болтове хванато за к.вал, следователно при монтажа на по-тежкия и с по-големя на дебелина маховик за М46 се използват неговите болтове.

Да споделя също че трябва да се смени и цялата конзола с педалите , не само за съединителя, обусловено от факта , че при автоматите имате още едно жилце - за кикдауна, а е и възможно по тази причина жилото от педала на газта до дроселовата клапа да е различно по дължина.

Правили сме такова прехвърляне преди около 4-5 години на Мерцедес 123 - около 4 дни смятахме ,разглобявахме , пробивахме и рязахме щита на колата за да си пасне всичко , то там си има опции за това . Та тъй де ... Big Grin
Reply

#14
докараха ми 760 тди эа части и от него ще вэема педалите м46 кардана и мултилинк Big Grin а жилцето эа кикдауна е отвън и е эахванато эа клапата га гаэта отделно а маховика които ще сложа е лек и доиэпилен :wink:
Reply

#15
эдравейте отново два дена лежах под мойта каляска и смених маховика и целия съединител колата пали и работи нормално сложих и м46 те са от 760тд и кардана съотвено е от същата кола а тя е с мултилинк а моята деветка е с цял мост и когато опитах да сложа кадана на деветката се окаэа че е 3-4см по дълък и нестава може ли таэи несъвместимост да е от разликата в деференциалите
та въпроса ми е някой има ли карданче от 7-ма или 9-та серия да е била с м46 да е с гумено каре към скоростите и да е с цял мост
Reply

#16
killara Wrote:эдравейте отново два дена лежах под мойта каляска и смених маховика и целия съединител колата пали и работи нормално сложих и м46 те са от 760тд и кардана съотвено е от същата кола а тя е с мултилинк а моята деветка е с цял мост и когато опитах да сложа кадана на деветката се окаэа че е 3-4см по дълък и нестава може ли таэи несъвместимост да е от разликата в деференциалите
та въпроса ми е някой има ли карданче от 7-ма или 9-та серия да е била с м46 да е с гумено каре към скоростите и да е с цял мост

В Технокардан ЕООД, гр. Кубрат могат да го скъсят и балансират,
това са им телефоните които намерих: 0838/75022, 0887/837377, 0899/884545
Reply

#17
Маховика от 16 клапановата 9ка ли го свали? Как ти се струва двигателя?
Искам да го взема заради главата, изчаквам да взема пари.
Reply

#18
да от същшя мотор вэех частите по мотора нямаше течове само е счупена водната помпа от удара и няма капачка эа маслото общо вэето ми се видя читав
Reply

#19
проблема е решен вече си имам деветка с ръчни скорости
големи благодарности на всички които се отэоваха Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin :wav:
Reply

#20
Супер! Как се справи с кардана?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)