The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как е най-икономично да се кара

#21
Има ли файда от пускането по инерция Smile
Reply

#22
dr.mitev Wrote:Има ли файда от пускането по инерция Smile

Здравей колега. Въпроса ти ми напомни за една от трите мечти на българина :wink: Big Grin :
1.Да кара по инерция.
2.Някой да му плати сметката.
3.Да "удари" нещо чуждо.

Отровора ми е-има файда и от трите Big Grin :wink: Big Grin
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#23
При по-старите двигатели пускането по инерция има някакъв резултат макар и минимален, но при по-новите няма никакъв смисъл да се изключва от скорост, защото те са конструирани така, че да не използват гориво при инерция. ::beer::
Reply

#24
Да караш по нанадолнище на скорост е по-икономично от същото с изключена скорост.
Reply

#25
iasku Wrote:Да караш по нанадолнище на скорост е по-икономично от същото с изключена скорост.
Колега не съм съгласен с теб!Когато изключвам колата от скорост разхода ми пада до 10,5-11градско,а когато я карам на скорост ми отива 13-14.Така,че е по икономично със сигорност :!:
Reply

#26
Ето какво си хортувахме преди време по темата за изключването от скорост и "на скорост - без газ": http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...f=4&t=1016.

При мен най икономично шофиране се получава когато съм на автопилот. Влиза си в фабричен режим и моментния разход на борд комютъра веднага пада. Правил съм си експерименти да карам дори и в града на автопилот след 40 км/ч., като подавам и отнемам газ от ръчката на автопилота - нещата са несравними с "крачното управление", но удоволствието ... вече го няма. Big Grin
Reply

#27
не знам колеги нямам нито автопилот нито желанието да пъпля едва едва с колицата ... но последно изчисление (откакто се затопли) си направих един експеримент напълних я догоре и след 110 км (градско) без много ръчкане и с леки задръствания я допълних и събра скромната сума от 16.50лв. ........ т.е около 8.5 в града, което за мен беше изключително странно защото досега по - малко от 10 никога не бях стигал ..... извинявам се за дългото писане но икономичното ми каране беше през деня (колата почти не изстива) без резки спирачки или газ ... и където има възможност за по - дълга инерция съм я използвал .. волво в 40 2.0/16/140к. с. ми е количката от далечната вече 1996година Smile Big Grin
Reply

#28
Big Grin чета и заливам от смях - голямо надлъгване пада
Reply

#29
:gib: аз съм готов да те качвам да се возиш при мен няколко дни за да се убедиш в истината :o
Reply

#30
ами незнам аз. аз имам дизелак и сам мн. доволен от пе4ката но моя рекорд минимум С80 2,5л ТДИ е 5,5 л изван градско засе4ено 2000км-ов пробег (германия-българия) но бях принуден да карам с 90-110. но градско засичам около 8л. то вече градско и изванградско няма разлика щото в германия извънградско е магистрала и се кара пак с 140-160 така че пак си гори.но сам забелазал че малак бенз.двиг. ако се рачка мн., гори като голям. познат има Ягуар 4,0л бенз. 97год.240 коня Автомат и гори комбинирано с повечко извънградско каране около 10л. но си кара спокоино както вика ще го караш като Ягуар. преди 10 дена купих С40 но още несам го карал требва да я взема от автокъщата и да я засека 1,6 бенз. 101 коня 2005 год. а какав муе двигателя на волво лие? парвия бенз.двигател у семеиството давидим.

и неможе само спокоино дасе кара според мен особенно ако си сам в колата и има силна музика Tongue
навих се за друго С80 с 272 кончета може догодина :ctf:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)