The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как си поставих Ксенона на Волво S40

#11
pelty Wrote:Вярно ли че на H4 /каквито са на S40/ може да се сложи само "би-ксенон"? Твоят колега само за късите ли?

Здравей колега. Крушката Н4 по принцип е биксенон-за къси и дълги. Превключването става от лоста за къси/дълги и чрез електромагнитния плъзгач, който е в самата крушка. Поради тази причина и цената на крушките Н4 и по-висока.
Когато купувах моя биксенон ми предлагаха и вариант в една крушка-ксенон на къси и халоген на дълги. Лично на мен не ми хареса този вариант, нищо че беше доста по-евтин/138лв. с/у 178лв./. Естествено този тип крушка, който ти описах не може да се нарече биксенон. Всичко описано по-горе се отнася за оригиналните фарове с крушки Н4, при кристалните фарове е различно.
Поздрави.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#12
За да не отварям нова тема, да си питам тука, в мойта си Smile . КОлеги, на вас дистанционното на колата от колко метра хваща? Моето хваща на не повече от 1 метър. Трябва да си до колата, че да захапе. Дори ако си от страната на пасажера, трябва да го доближиш максимално до колата, дето се вика да опре, че да хване. Къде е проблема според вас. Батерийката съм я сменил, пак същата работа. А дано ми дадете смислен отговор, че е много гадно да се мъча по 5 пъти докато си отворя вратата.
Volvo S40, 1998, 1.8, 114 hp - продадено
Volvo V70 XC AWD 2.4 193 hp
Reply

#13
Точно за това дистанционно незнам но би трябвало да има едно тримерче което се върти с часовникарска отверка.
То е за намаляване и увеличаване на разстоянието от което се задейства системата.Ако си изпускаш много ключа по земята се разцентрова и разстоянието от което може да задействаш системата намалява.Върти го много леко за да
не се счупи, крехко е.
Reply

#14
Здравей колега. На ксеноновите крушки им дават светене около 3000часа. Ти си направи сметка колко караш на ден и за колко време ще се впишеш в живота им. Осветеността е несравнима с халогените и удоволствието си струва. Ако пък толкова много се притесняваш за крушките на ксенона, през зимните дни си слагай халогенните крушки, поне възстановяването на старата система става доста по-бързо от поставянето на ксенона т.е. кеф ти ксенон, кеф ти халоген. Аз лично това не бих го направил, но виждам че се притесняваш да не се минеш Big Grin , а това е един от основните страхове на българина, другия е да не настине Big Grin :wink: Big Grin ....шегичка Big Grin .
Поздрави от мен.[/quote]

Много благодаря за отговора колега. Моят въпрос беше продиктуван от факта, че ми предложиха обикновен ксенон за сумата от 80лв. което многоооо ме усъмни, а и продавача нищо не каза за живот на крушки, температура и т.н. Този форум е много полезен. Поздрави на всички Smile
Reply

#15
Да не отварям нова тема, гледам, че тази е за светлини...Спря да ми свети левия халоген (вероятно изгорял).Да ме ориентирате за цени - да не ме заколят някъде?Ако някой предлага нов или втора ръка също Smile Волво еС40 1997 2.0.
Reply

#16
host Wrote:Да не отварям нова тема, гледам, че тази е за светлини...Спря да ми свети левия халоген (вероятно изгорял).Да ме ориентирате за цени - да не ме заколят някъде?Ако някой предлага нов или втора ръка също Smile Волво еС40 1997 2.0.

Здравей колега. Под "халоген" да не би да имаш предвид фаровете против мъгла, които са отдолу на бронята :roll: ?!? Защото да ти изгори халогена, означава най-вече да ти изгори крушката на фара. Сменяш я и си готов. Може и да не съм те разбрал правилно, моля те да се конкретизираш. Благодаря.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#17
Да, извинявам се.Фара за мъгла десния (от шоф. страна) загасна.
Reply

#18
Левия Smile бях го написал като гледа човек отпред колата Smile точно си е левия от шофьорската страна.
Reply

#19
host Wrote:Спря да ми свети левия халоген (вероятно изгорял).Да ме ориентирате за цени - да не ме заколят някъде?Ако някой предлага нов или втора ръка също Smile Волво еС40 1997 2.0.

Крушката на фара за мъгла е H3 55W - пробвай - смени крушката, огледай кабелите, буксите, предпазителите...


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply

#20
Колеги да попитам - някой слагал ли е ксенонови светлини на халогените /фарчетата за мъгла/?

Че гледам сега има промоции по 100 лв. и ако има смисъл /помагат ли за по-добра видимост през нощта/ да взема да сложа.

пп С кристалните фарове съм и вече на късите имам ксенон.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)