The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Смяна на пружини на V40 дизел

#11
Калине, ходих през обедната почивка до гаража да меря Big Grin . Резултатите са следните: най-ниската точка на пластмасовите прагове отпред и отзад е точно на 16см., най-ниската точка на задното гърне на генерацията е на 22см. от земята.Колата естествено беше ненатоварена :wink: Big Grin , но с пълна газова бутилка/38л.-събира 30-32л./ и 20л.бензин в резервоара. Това е от мен.

П.П. Сега, като започне едно мерене......... Big Grin :wink: Big Grin
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#12
100Y0 Wrote:Калине, ходих през обедната почивка до гаража да меря Big Grin . Резултатите са следните: най-ниската точка на пластмасовите прагове отпред и отзад е точно на 16см., най-ниската точка на задното гърне на генерацията е на 22см. от земята.Колата естествено беше ненатоварена :wink: Big Grin , но с пълна газова бутилка/38л.-събира 30-32л./ и 20л.бензин в резервоара. Това е от мен.

П.П. Сега, като започне едно мерене......... Big Grin :wink: Big Grin
Само искам да подчертаче,че за височината на колата има значение с какви джанти сте и най-вече с какви гуми,защото примерно ако единия е с 205/55/15,а другия 195/60/15 ще има разлика Big Grin
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#13
С оригиналните за модела лети джанти съм. Гумите са 195/55/15-каквито ги препоръчва производителя :wink: Big Grin .
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#14
isd_0929 Wrote:Как точно да разбера, да ли окачването е спортно. Можем да поговорим за бартер. Ти от къде си? Аз съм от Пещера.

Занчи, взимаш едно парцалче (по-добре да бъде леко влажно), отиваш, при едно от предните колела на колата, бъркаш под калника и забърсваш втората витка на пружината. Там някъде трябва да е цапнато с боя, гледаш какви са двата цвята и ми ги казваш. Мойте са кафяво и светло синьо, което означава, че мойте пружини са Фемили (демек комфртните) и най-вероятно са почти най-високите.
Reply

#15
ок утре ще проверя цвета и на моите и ще пишач
Reply

#16
Здравейте колеги , имам следният проблем.
Смених задните пружини и амортисиори на ВОЛВО В40 1997г ,но след смяната колата си остана пак "увиснала "от зад
Ако някой може да помогне.
Предварително благодаря
Reply

#17
А може ли на моята кола ако съм с комфорт пружини да си сложа такива спорт...Просто моите са заминали и трябва да взема други...а знам ,че спорт са 1.5см по-ниски (засега май само задни ,а по нататък и предни)
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#18
Добре де...разбрах ,че моите са спортните пружини...Сега не ми е ясно само от къде по дяволите да си купя...В сайта на мото фое ги няма ама цените май са около 200 за едната Confusedhock:
Някой идеи къде да търся?
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)