The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Дойде време за смяна на маслото.Каква марка, откъде?

#11
Вчера гледах в Метро- Русе масло Мобил 5-в30 на цена 50 и нещо лева за 4л. Някой да каже читава ли е тая работа и става ли за нашите коли.
Reply

#12
roadkill Wrote:Предния път ми бяха сипали някво Esso не ми харесваше.Сега си сипах Castrol Magnatec 10W40 има разлика мотора работи по-добре,за другия път пак Кастрол ще си сложа но може и 5W40.

И аз съм със същия Кастрол ама дизелово Wink Нямам забележки, освен, че зимата се получава конденз, повече в сравнение с другите, които съм ги слагал на волвото, но от дуга страна мотора го пипа по-малко. Следващия път мисля да пробвам с Яко или да си взема от МП...което май се явява кастрол....
За смяната, го сменям на 8000км, защото колата се кара главно градско, на сравнително къси разстояния (5-8км), пък и горивата ни са със съмнително качество Big Grin
Reply

#13
Препоръчвам ти да сложиш синтетика нищо че колата ти е на бая годинки.
Reply

#14
Ей да и аз се каня за масло от МП....Какво по-хубаво от оригиналното Smile
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#15
MaxBass Wrote:Ей да и аз се каня за масло от МП....Какво по-хубаво от оригиналното Smile

Оригиналното не беше ли Статойл?(това, което препоръчва корпорацията Волво вече бивша).
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#16
МП е решението. А да - и не си купувайте масло от МЕТРО. Успех.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#17
Аз сега си карам с масло от Метро и няма проблеми, ама миналата година имаше само 10в40. По баркод излизаше, че е правено във Франция и е на 2-3 месеца. Колата не го бута и няма проблем.
Reply

#18
добре де, как разбирате, че нямате проблеми и какви точно проблеми очаквате ???
всяка синтетика си става, а останалото е реклама и от там успокояването на душата, че си сипал "добро масло" Smile а аз успокоявам моята като си карам колите в официалните сервизи
Reply

#19
Може би от задълбочени изследвания....колко харчи мотора, запазва ли вискозитета с времето, получава ли се конденз, става ли на боза като е студено, притропват ли повдигачите на клапаните при палене, променя ли си цвета. Ето ти няколко критерия за оценка на маслото в "домашни" условия. Вярно е че не малко от тях се определят до някаква степен от състоянието на ДВГ, но като съдиш по един агрегат, който във времето на 2-3 смени на маслото, не се променя много, може да се направи някакво заключение. А колкото до официалните сервизи....не бъди много спокоен, защото съм виждал какво се прави в такива сервизи на сериозни марки, единственото успокоение, може да бъде това, че евентуално ползват качествени части Wink Иначе нали знаеш, че майстора си е майстор...където и да работи.
Reply

#20
Аз бих ти препоръчал Castrol Magnatec.Без да правя реклама, тук някъде в сайта имаше координати за немски Castrol.Хората са точни,имаше и отстъпка.Януари си поръчах 6 литра за V40-ката.Доволен съм.Дори го изпратиха с опция отвори преди да платиш.Поздрави.
Volvo 1.9 TD 2001 102Hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)