The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
В40 губи масло????

#41
joro74 Wrote:Няма смисъл да се сменя. Просто Волво ги мързи да почистят с кламер една тънка дупка която е за вентилация при празен ход на пишката дето влиза в маркуча за въздух. Знаят си, че дупката е твърде малка и се запушва, но защо да не вземем 50 евро като обявим частта за консуматив.

Голямата пластмасасова кутия под смукателните колектори се отпушва сама когато вентилацията работи. При мен не беше работила дълго време заради скъсан вакумен маркуч.

Колега, къде се намира тази дупка?Ако може със снимка да се покаже.може ли да се почисти от непрофесионалист?
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#42
Чарк номер 9. Дупката към маркуч 14. Намира се на въздуховода преди дроселовата клапа. Чарка се завърта обратно на часовниковата стрелка и се дърпа за да се свали. Ако има цедка в чарка се изхвърля, обявена е за грешка във Вадис. В чарка е нормално да има боклук, изчиства се и се слага обратно.

За да провериш дали не е запушена измъкни маркуч 14 и запали. Трябва да смуче през дупката.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#43
на всмукателният колектор имам само една входяща труба.свалял съм я.няма цедка в нея . и е малко по различна от картинката.а може и да съм в грешка но към всмукателният колектор влиза само една тръба.духа доста добре от нея НО и доста пуши.доволно даже.ако съм ж грешка ме поправете.мотора е б4204с2
Reply

#44
Това е схема за В4204S, ти си с B4204S2 - там е различно и няма предвидена смяна на детайл.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#45
аз съм с 2.0 турбо и при картеранта вентиалция наистина ми се беше запушил вакума междо смукателя и вентилацията Smile
отвора е адски малък и аз направо смених тръбичката....Ефект имаше при мен Big Grin
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)