The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo 850 или не ?

#11
Ами май тази кола не е за теб :| , по-добре се ориентирай към Мицубиши или некоя друга "Японка", 850-ката не е кола-бегачка. Не че не може, ама някак си не те дърпа да се режеш. The spirit of Volvo е нещо по-различно, кефа от това да караш Волво не идва това да се изрежеш на светофара, а от самото усещане на колата.

There is no place like 127.0.0.1
Reply

#12
Torque Wrote:Абе реално погледнато аз съм младок които не му трябва чак толкова голяма кола. Все пак на един 21 годишен младеж му кипи кръвта и му се кара нещо по възможност реактивно. :twisted: На мен пък ми е влязла муха, че искам нещо турбинно, дето аз пък аз да си го направя газо-турбинно. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
А за тези части защо така стои работата със цените. Има ли разлика между цените на частите на турбо версиите и на атмосферните?
Виждам има една бяла англичанка се продава. Ако я взема евентуално колко би ми излязло смяната на дирекцията. Има ли въобще смисъл от тази цялата заигравка?
Аз не съм по-голям от теб (и аз съм на 21години),но не ми пречи да карам голямото комби Big Grin .Често има подхвърляния както спомена колегата,че съм карал параход,катафалка и т.н.Кога се возят вътре 5 човека и им е удобна никой не казва,че е параход,а всеки вика много е удобно!А колкото до изрязването,честно казано качвал съм се в 2.5 турбо и смея да твърдя,че колата си е направо "бегачка",но естествено и разхода не и е никак малък Big Grin
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#13
NASKO1973 Wrote:Ами май тази кола не е за теб :| , по-добре се ориентирай към Мицубиши или некоя друга "Японка", 850-ката не е кола-бегачка. Не че не може, ама някак си не те дърпа да се режеш. The spirit of Volvo е нещо по-различно, кефа от това да караш Волво не идва това да се изрежеш на светофара, а от самото усещане на колата.
аз пък оня ден се изкефих на ботевградско на светофара бях втора кола зад една такава "катафалка" Т5, а до нея цепеше гърне едно гоуфче четворка GTI на високи обороти, гъзар от всякъде, но не с ПК а С номер Big Grin
На тръгване гоуфа нещо не успя да се стегне и докато зацепи, нащо от втора включваше вече на трета и тия в голфа умряха просто Big Grin Big Grin Big Grin
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#14
Колегата raceteam ме е разбрал правилно. Това с изрязването и с хвърченето насам натам го казах донякъде образно.
До момента какво съм карал.... Golf...... и при това 75кс. и 125Nm/2500rpm. А пък всеки сравнява със предишното което е имал. В край на сметка ми трябва нещо подобно. А като поразгледах характеристиките на двигателите на 850-тката останах с едно такова убеждение, че атмосферните двигатели имат еднта такава тенденция да имат въртящ момент във високи обороти, 3500 (за 2.5) и 4800 (за 2.0). Докато при турбо агрегатите им има едно много хубаво явление, наречено плоска крива на въртящият момент която започва от 1900rpm и е така равна до около 4800rpm (по спомен).
А както казах, останахте с неправилното оебеждение за това какъв шофьор съм. :wink: Има един термин наречен бабешко каране, еми аз съм почти нагледно средство за това. В града колкото и да са празни булевардите с повече от 60км/ч не карам. Извън града е подобна картинката. Било магистрала или пък първокласен път, аз с повече от 100км/ч не карам. А колата която карам при тази скорост е на около 2500 оборота. Та ако не разбрахте, за това ги писах тези многото цифри по-горе. А според мен за това купе което тежи 1400кг малко повечко въртящ момент би свършил перфектна работа.
Та ако си помислихте, че главно за нещо друго ми е претрябвал турбо автомобил мога да твърдя, че не сте прави.
Остана обаче едно голямо НО. Всичкото изброено за турбо агрегатите беше амо положително до тук. Въпросът е обаче дали пък не е прекалено скъпо да си гледаш един такъв индивид, отколкото атмосферен такъв. За разход ако говорим, при това моето каране за градско повече от 12л. газ и 8л. извънградско смятам, че няма да се качи. Обаче това последното Вие ще ми кажете. Smile Smile
Reply

#15
"А след около година установяваш, че всички останали коли са тясни, малки и неудобни, возят твърдо и докъде съм гледал досега и какъв съм бил тиквеник, та не съм си взел таквъз кола." Това го усетих и аз и то доста по рано. Big Grin Big Grin Big Grin . А иначе колега добре си се насочил към марката, наистина повечето купета на Волво са доста тежки, но пък затова има избор и на мотори :wink: . Лично моето мнение е че турбиниран двигател излиза по-скъпо за поддръжка, но пък кефа е несравним. Както се казва - друго си е да имаш мощност когато ти потрябва :wink: . Успех с покупката на "твоя" автомобил.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)