The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Вентилатор на купето - проблем??? или опция на климатика???

#11
pecata2000 Wrote:вкючва се след като е работил климатика и я изгасиш,ако 30мин. не вкараш ключа се включва перката на макс,за да обдуха тръбите на климатика,да не се зараждат микроорганизми.Не се притесняваи няма да падне акумолатора от това.
Колегата е написал какъв е замисълът, предполагам това включване ще е еднократно. Аз като карам на клима и малко преди да се прибера изключвам компресорът и оставям само вентилатор, мисля че ефектът е същия. Smile
2001 S80
Reply

#12
Установих, че на режим АУТО климатроникъ е най-икономичен и най-ефикасен цялостно.....
При 5-нта степен и пълно охлаждане , каране само градско разхода се вдига с около 1,3 литра(данни от инфоцентъра).Карането в града беше умерено и по правилата......
При режим автоматичен климатроника работи така ,че разхода се качва с 0,7 литра(пак по данни на инфо-центъра).........
Като цяло пренебрежимо малко се повишава разхода , но не се потиш като в сауна и е много приятно(дори има риск , ако прекалиш да настинеш).
Но при включен климатроник и вентилатор на 5-та степен се усеща по вървежа на колата(то моята и не върви като за 2.0-де, ала все пак)......

тъй, че на режим АУТО и задаване на градуси(така е екстра).Климатроника достига зададената температура и намалява интензитета на работа.........................пада и разхода....
Тия колри са направени мното интелигентно, с грижа за притежателите им.................. Smile


Апропо Колеги, в жегата при латно време случва ли са да ви теча кондензирани капки вода от една ,,Г" - образна тръбичка?
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#13
Да, нормално е да има конденз. Аутото е най-доброто. И много внимавайте, че много се страда от климатик!
И в Чернообил сега е пролет.Тревата синее,птичките лаят...
Reply

#14
И за да не остане въпроса на етап догатки и философски задъбочени умотворения, ето един цитат от VADIS-а:
VADIS Wrote:A timer located in the central electronic module (CEM) controls the run-on time. 50 minutes after the engine has been switched off and the ignition has been turned to position 0 or I the central electronic module (CEM) supplies power to the climate control module (CCM) and the blower fan is activated at full speed for 7 minutes. This run-on dries the evaporator and prevents bad odors.
This function is programmed at the factory, but can be deactivated in the event of customer complaints via programming of customer parameters. Programming is carried out via VIDA.
The function is only available to cars of structure week 199850 and later.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#15
Здравейте!
Отдавна се каня да повдигна въпрос за климатика на волвото, но сега ще използвам темата на колегата!
Та положението е следното: преди няколко дни се возих в колата на приятел (Ауди) и забелязах, че човека си пали при включен климатик и ветнилатор! При аудито се оказа, че агрегата се включи след 5-6 секунди след запалването! Вид защита може би!
Та въпроса ми е следният: неможе волвото да е необезапасено по подобен начин! Въпреки това при всяко спиране изключвам климатика и вентилатора и след всяко палене ги пускам! Не може ли да ги оставя включени? Дали ще прецакам нещо ако паля като са включени?
Reply

#16
eeky Wrote:Здравейте!
Отдавна се каня да повдигна въпрос за климатика на волвото, но сега ще използвам темата на колегата!
Та положението е следното: преди няколко дни се возих в колата на приятел (Ауди) и забелязах, че човека си пали при включен климатик и ветнилатор! При аудито се оказа, че агрегата се включи след 5-6 секунди след запалването! Вид защита може би!
Та въпроса ми е следният: неможе волвото да е необезапасено по подобен начин! Въпреки това при всяко спиране изключвам климатика и вентилатора и след всяко палене ги пускам! Не може ли да ги оставя включени? Дали ще прецакам нещо ако паля като са включени?
При мен когато е на АУТО, ситуацията е същата, като при гореописаното Ауди. Давам контакт и светят Ауто и А/С в зелето. Паля и след няколко секунди (не повече от 4-5) почва да духа вентилаторът, като прогресивно става студено. На мен лично не ми харесва тази функция, защото не стигига, че като е студена колата е по-тромава, а пък и един компресор отгоре...
2001 S80
Reply

#17
Колега, в момента на палене (докато върти стартера) гаснат дори и фаровете, касетофона и т.н. да не казвам всичко, защото все пак има някои системи, които целево не се "прекъсват", но вентилационната не е от тях. Упасанията ти са напразни - НИКОГА не гася климатика, освен ако не стане студено навън разбира се, но и тогава вентилатора вътре го оставям да вкарва въздух и досега не съм имал проблеми. Както се казва: Пали, гаси и тръгвай Smile
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#18
Мерси за отговорите! Разбирам, че това че при палене спира вентилатор и АС е вид защита и няма да прецакам нещо палейки така!!! Smile Значи остават включени цяло лято! Wink
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)