The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Катализатор OFF

#11
На моето В70 2.5тди ,го махнах беше си оргинален Волво.Продадох го за 90лв.,сложих гърне за 50лв.,никви грижи.
п.п.Пуши малко повече Smile
Reply

#12
Razsipnik Wrote:
lilker Wrote:защо? проблемът не е в 4000-те обороти. просто върви, все едно има вързана каравана. турбото е наред, дебитомера също.


кОЛЕГА, майхай катализатора...................Аз го махнах, всъщност избихме го.
....., на моя катализатор първо пробихме три дупки с дебела бургия, така карах известно време.
После го избихме.
Катализатора обаче като го разбиваха вътрешното му съдържание с длето - се разчупи и рони.

Колега Разсипник както си тръгнал май някой ден и канго ще вкараш в шведката а? Big Grin Big Grin Big Grin
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#13
joro74 Wrote:...Според майсторите без гърне ще издуха бързо средното гърне заради температурата, но не виждам логика - катализатора нагрява газовете....

Точно това се случи. Махнаха катализатора и само след месец точно на влизане в Гърция колата така се разпърдя-среднтот гърне се разпра на парцали, че сме карали цялата почивка с надути глави. Да не говорим каква какафония наставаше от кучета и аларми, от където и да минахме. Веднага при влизането в бг, в първия гараж в Ивайловград го закърпиха с гърне от Опел. Още държи, но след махането на катализатора, един дрънчащ и резониращ звук, и попушване...То какво ли не беше, сменихме ламбда сонда, с чисто нова, не ще и не ще тая ми ти кола, верно че е 1.8 бензин, амЪ знам как върви едно друго такова, и разликата беше огромна. Накрая...се оказаха свещи Big Grin Big Grin . Е, за дизела свещите са по-различни, но от всичко дет изписах иде да рече, че няма разлика с или без катализатор. Те защо са го сложили шведите, мислиш...
Just keep on walking
Proud To Drive Volvo
Reply

#14
Аз на 850-ката махнах катализатора и сложих резонаторно гърне.Разликата е че колата е по-шумна особенно между 1500 и 2000 оборота направо все едно съм и сложил спортно гърне Big Grin .Разлика във вървенето няма защотот моят катализатор не беше запушен :roll:
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#15
Четох, четох и реших да поръзсъждавм малко :roll: . Нямам опит в посочената насока и пак подчертавам че това са само мои разсъждения. И те така - според мен няма смисъл при бензиновите мотори да се маха катализатора при положение че не е нарушена керамиката вътре - демек да се е натрошил и да дрънчи понеже принципа му на работа е химически(катализатор) и не пречи на газовете да излизат свободно - все пак производителя го е предвидил при поставянето му. Другояче стои въпроса при дизелите - там вече на мястото на катализатора има т.нар. филтър за твърди частици - колегите са посочили че видимо колите пропушват повече след махането му. И в двата случая и катализатора и филтъра за твърди частици след определен пробег предполагам подлежат на подмяна - кофти момента е че са твърде скъпи за кола втора ръка :x . Оттам нататък всеки си прави сметката и вероятно най-приемлив е "спортния" вариант Big Grin . При мен като купих колата, а и до ден днешен от заводски 1катализатор и две гърнета в момента има само едно голямо гърне :mrgreen:, предполагам че ако намеря и върна задното гърне колата ще поутихне доста . Много е интересен момента като тръгна да минавам преглед и човека който мери изгорелите газове установи че няма къде да постави датчика за да ги измери :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#16
Mishell Wrote:
joro74 Wrote:...Според майсторите без гърне ще издуха бързо средното гърне заради температурата, но не виждам логика - катализатора нагрява газовете....

Точно това се случи. Махнаха катализатора и само след месец точно на влизане в Гърция колата така се разпърдя-среднтот гърне се разпра на парцали, че сме карали цялата почивка с надути глави. Да не говорим каква какафония наставаше от кучета и аларми, от където и да минахме. Веднага при влизането в бг, в първия гараж в Ивайловград го закърпиха с гърне от Опел. Още държи, но след махането на катализатора, един дрънчащ и резониращ звук, и попушване...То какво ли не беше, сменихме ламбда сонда, с чисто нова, не ще и не ще тая ми ти кола, верно че е 1.8 бензин, амЪ знам как върви едно друго такова, и разликата беше огромна. Накрая...се оказаха свещи Big Grin Big Grin . Е, за дизела свещите са по-различни, но от всичко дет изписах иде да рече, че няма разлика с или без катализатор. Те защо са го сложили шведите, мислиш...


Добре Мишел!Как върви твоята?Когато си на изкачване, с педал на газта до крой натиснат(до ламарината дето се казва) колко км/час вдига?

Иначе за свещите-аз отдавна го констатирах-адски капризни са тия коли към свещи.
Иначе на газ ли си или на бензин?
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#17
Моя катализатор също се наложи да го махна.Сложих само тръба вместо друго гърне.Колата е малко по шумна но във вървенето неусещам почти никаква разлика.Може би стана малко по динамична.
Reply

#18
Razsipnik Wrote:Добре Мишел!Как върви твоята?Когато си на изкачване, с педал на газта до крой натиснат(до ламарината дето се казва) колко км/час вдига?

Иначе за свещите-аз отдавна го констатирах-адски капризни са тия коли към свещи.
Иначе на газ ли си или на бензин?

Ако е в обороти, си върви, грижи няма. Демек трябва над 2500 да си, просто под 2500 много мисли и дудне. А това колко вдига, зависи къде съм Big Grin . На първа е пушка, като цяло без да я натискам до край и спокойно шофиране, на магистралата си прави 170, може и повече, ама не ща. :roll: Пък и разходът нещо не ми понася, като я настъпя.

На бензин съм, 1.8, 116коня
Just keep on walking
Proud To Drive Volvo
Reply

#19
Mishell Wrote:
Razsipnik Wrote:Добре Мишел!Как върви твоята?Когато си на изкачване, с педал на газта до крой натиснат(до ламарината дето се казва) колко км/час вдига?

Иначе за свещите-аз отдавна го констатирах-адски капризни са тия коли към свещи.
Иначе на газ ли си или на бензин?

Ако е в обороти, си върви, грижи няма. Демек трябва над 2500 да си, просто под 2500 много мисли и дудне. А това колко вдига, зависи къде съм Big Grin . На първа е пушка, като цяло без да я натискам до край и спокойно шофиране, на магистралата си прави 170, може и повече, ама не ща. :roll: Пък и разходът нещо не ми понася, като я настъпя.

На бензин съм, 1.8, 116коня


Благодаря Мишел!

За разхода- и на мен не ми понася, но колата не е виновна.Аз си я настъпвам, а и 2,0 ката двигател доста си гори, а не върви.Гори като за 190-200 к.с. , а върви недостатъчно.
както и да е.Аз също съм на Бензин и като карам често грубо ми излиза по 142 лева месечно за гориво(един резелвоар).Тази кола е направена за ползване от БЕЛИ ХОРА В БЕЛИ ДЪРЖАВИ, СВЗЕМАЩИ ДОБРИ ЗАПЛАТИ........... Sad
Това да и е кусура...............
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#20
Белите хора в белите държави с белите заплати не карат 12 годишни коли. Новите модели не харчат толкова, и вървят доста повече. Но бъгларската вечна криза за едни е майка, за други мащеха. Та ние ще продължим да си караме 12 годишните коли, и да се чудим какво да им махнем, което производителят едва ли излишно и без да иска го е сложил, за да вървят. А други, ще се появят с още не излязлия на пазара официално нов модел. Тъй е то...Ама това да ни е кусура пък, здрави и живи да сме :-)
Just keep on walking
Proud To Drive Volvo
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)