The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
биксенон на s40

#11
MaxBass Wrote:на В/С 40 като му се сложи ксенон става леко по добре за нас и много по зле за насрещните...Блещи за страх този гаден фар...Аз като разумен водач каращ ВОЛВО махнах ксенона и опорито търся фарове от по новите ,но втора употреба защото не искам ментаци!За мен това е единствения разумен начин да имам по-добри фарове...
Аз за себе си сметнах ,че не може да се бия в гърдите ,че карам волво(видиш ли сигорна кола) ,а да блещя и да усложнявам живота на другите които са не по-малко важни от мен...Така мисля аз колеги ...
просто като видях как ми блещят фаровете(с нови рефлектори и на всичкото отгоре забити в земята)
и ми стана неудобно Big Grin

Колко Келвина ти бяха лампите на биксенона Максбасс.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#12
Както каза Максбасс и при мене е така ,ама аз с обикновени крушки пък изобщо немога да карам то е мъчение !
Зех да се замислям и аз двусекционни 2-ра ръка ама те пари струват Big Grin
Аз съм със 6000К Smile
340gle ,1988,1.7,80hp-минало
850,1992,B5252F,2.5i,20v,170hp-минало
V40 ,1997,B4204S,2.0i,16v,140hp-минало
S40,1997,B4218S,1.8i,16v,115hp-минало
C70,1999,B5234T3,2.3 Turbo,240hp-настояще
V40,1997,B4218S,1.8i,16v,115hp-настояще
Reply

#13
MaxBass Wrote:на В/С 40 като му се сложи ксенон става леко по добре за нас и много по зле за насрещните...Блещи за страх този гаден фар...Аз като разумен водач каращ ВОЛВО махнах ксенона и опорито търся фарове от по новите ,но втора употреба защото не искам ментаци!За мен това е единствения разумен начин да имам по-добри фарове...
Аз за себе си сметнах ,че не може да се бия в гърдите ,че карам волво(видиш ли сигорна кола) ,а да блещя и да усложнявам живота на другите които са не по-малко важни от мен...Така мисля аз колеги ...
просто като видях как ми блещят фаровете(с нови рефлектори и на всичкото отгоре забити в земята)
и ми стана неудобно Big Grin
1:1 с моето мнение.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#14
От сервиза на Севдо взех H4 OSRAM COLD BLUE 4000K и съм доволен.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#15
Късите на ксенона не са по къси, просто са много силни и отвъд границата на петното на пътя окото не вижда понеже не може да се адаптира. Ако ги измериш на сняг ще видиш, че са еднакви с крушките, но заради силната светлина отпред окото не вижда в границата с по слабо осветяване.

Минах през ксенона и пак съм на халогени. Замислям се да монтирам ксенон на фаровете за мъгла само и да видя дали тази комбинация не е по успешна.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#16
Тия ксенон-и просто трябва да ги забранят със закон. Д****а гъзарите д*****а и тъпи - ти му обясняваш елементарни неща от физиката оно рупа и вика карай срещу мен, да видиш, че не те заслепявам... както и да е. За допълнителните фарове за мъгла, т.нар "халогенки" ви съветвам да си монтирате ЖЪЛТИ крушки. Така има по-голям смисъл и ефективност от тях.

Малко цензура
Велислав Енчев
И в Чернообил сега е пролет.Тревата синее,птичките лаят...
Reply

#17
Понеже H4 си е ужасен фар още при самото му разработване, стъклото отпред е направено с една камара прорези и ивици с цел корекция на посоката в която осветява. При монтиране на ксенонови крушки, нещата се скапват тотално.
Тези ивици и прорези по стъклото на фара престават да си вършат работата, защото мястото от където се излъчва светлината е много по различно от това на халогенна крушка. Да не говорим за поляризации и др. такива.
Добър резултат при монтаж на ксенонови крушки на фар H4 може да се постигне само с подмяна на фара с подходящ за ксенони... Всичко останало води до порой от псувни от насрешно движещите се. :wink:
Reply

#18
Понеже H4 си е ужасен фар още при самото му разработване, стъклото отпред е направено с една камара прорези и ивици с цел корекция на посоката в която осветява. При монтиране на ксенонови крушки, нещата се скапват тотално.
Тези ивици и прорези по стъклото на фара престават да си вършат работата, защото мястото от където се излъчва светлината е много по различно от това на халогенна крушка. Да не говорим за поляризации и др. такива.
Добър резултат при монтаж на ксенонови крушки на фар H4 може да се постигне само с подмяна на фара с подходящ за ксенони... Всичко останало води до порой от псувни от насрешно движещите се. :wink:
Reply

#19
Тишо е абсолютно прав! За това хората вече взеха да се осъзнават и да ги махат... :wink:
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply

#20
Ще започнат, защото дори и с обикновенни крушки не е приятно да карат срещу теб на дълги, а аз точно това почнах да правя, заслепи ли ме някой насреща било заради кофти регулирани фарове или заради хоуммейд ксенонче - пресветна 2-3 пъти и минавам на дълги. Това е начина да се накарат хората да си регулират фаровете и да си сложат предписаните крушки. Който има съзнание може да се самоосъзнае за останалите - :violent1:
"Били слаби фаровете на 40ките, аз ще сложа ксенонче и ще виждам по-добре", не е това начина!

П.П. Предполагам, че и чуствителноста на очите към светлина е различна при различните хора, което също е фактор за определянето дали даден фар осветява добре и дали заслепява или не...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)