The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gaz

#91
включва се на бензин защото е изпаднала във авариен режим
Reply

#92
включва се на бензин защото е изпаднала във авариен режим
Reply

#93
До: копие до | копие до | скрито копие доскрито копие до

Копие до: [премахни]
Скрито копие до: [премахни]
Относно:
Файлове: няма прикачени файлове

Преведи на: Оставащо време:

обратно към писмото

Аз да се изкажа Smile ами казвате бутилката за метан е тежка-моята е 90 кг.+14 кг.метан- общо 104 кг.
Да не е леко,но резервоара ми е празен- той побира 75 литра-не знам точно но може би бензина тежи около 60 кг. тоест в повече са около 45 килограма-това е разликата ако колата е с пълен резервоар.
Моята кола тежи 1700 килограма-ВОЛВО V70. е сега някои може ли да каже дали кола тежаща 1700 килограма ще усети едно 45 килограмово дете на задната седалка?
Да колата е по-бавна отколкото на бензин или на пропан,но цената е буквално наполовина на пропана.Със моето каране,на бензин харчи над 15 на сто.Карам я сутрин и вечер в най-яките задръствания,а и с удоволствие я настъпвам.Това значи на пропан около 15 литра=15 лева.
На метан ми отиват между 7 и 8 лева.
Друг е момента,че и на мен ми се случва един път на 2 седмици да гръмне системата,въпреки,че си има всички възможно джаджи.
За това и аз съм намислил да сложа газов инжекцион.
Но каквито и трудности да срещна по отстраняването на проблема с гърменето...цената е наполовина на пропана и повече от наполовина от дизела.
Така,че с две думи не е точно така-колата много натежавала.
Най-здравото измежду автомобилите,най-красиво измежду танковете....
Всичко е много просто-само да се сетиш...
VOLVO FOR LIFE!!!!!!!
Reply

#94
До: копие до | копие до | скрито копие доскрито копие до

Копие до: [премахни]
Скрито копие до: [премахни]
Относно:
Файлове: няма прикачени файлове

Преведи на: Оставащо време:

обратно към писмото

Аз да се изкажа Smile ами казвате бутилката за метан е тежка-моята е 90 кг.+14 кг.метан- общо 104 кг.
Да не е леко,но резервоара ми е празен- той побира 75 литра-не знам точно но може би бензина тежи около 60 кг. тоест в повече са около 45 килограма-това е разликата ако колата е с пълен резервоар.
Моята кола тежи 1700 килограма-ВОЛВО V70. е сега някои може ли да каже дали кола тежаща 1700 килограма ще усети едно 45 килограмово дете на задната седалка?
Да колата е по-бавна отколкото на бензин или на пропан,но цената е буквално наполовина на пропана.Със моето каране,на бензин харчи над 15 на сто.Карам я сутрин и вечер в най-яките задръствания,а и с удоволствие я настъпвам.Това значи на пропан около 15 литра=15 лева.
На метан ми отиват между 7 и 8 лева.
Друг е момента,че и на мен ми се случва един път на 2 седмици да гръмне системата,въпреки,че си има всички възможно джаджи.
За това и аз съм намислил да сложа газов инжекцион.
Но каквито и трудности да срещна по отстраняването на проблема с гърменето...цената е наполовина на пропана и повече от наполовина от дизела.
Така,че с две думи не е точно така-колата много натежавала.
Най-здравото измежду автомобилите,най-красиво измежду танковете....
Всичко е много просто-само да се сетиш...
VOLVO FOR LIFE!!!!!!!
Reply

#95
гърменето или тъй наречената детонация във всмукателния колектро е неизбежна при някои модели и марки автомобили няма какво да се притесняваш,важното е всичко да е подсигурено за да не счупи нещо,гърменето се избягва в голяма степен като редовно си сменяваш свещи и кабели,шо се отнася до газовия или метановия инжекцион гърмене и детонации за изключени
Reply

#96
гърменето или тъй наречената детонация във всмукателния колектро е неизбежна при някои модели и марки автомобили няма какво да се притесняваш,важното е всичко да е подсигурено за да не счупи нещо,гърменето се избягва в голяма степен като редовно си сменяваш свещи и кабели,шо се отнася до газовия или метановия инжекцион гърмене и детонации за изключени
Reply

#97
Кажи нещо повече за този авариен режим - от какво възниква и как се оправя?
Volvo 460 GLE 1.8 i 1994 --> Volvo s40 2.0 i 1999
[Image: line.gif]
Reply

#98
Кажи нещо повече за този авариен режим - от какво възниква и как се оправя?
Volvo 460 GLE 1.8 i 1994 --> Volvo s40 2.0 i 1999
[Image: line.gif]
Reply

#99
възниква ако се е получило ниско налягане на газта в редуктора,ако колата е палена принудително на газ,и ако някои от датчиците MAP или GAS PRESSURE не дава сигнал
Reply

възниква ако се е получило ниско налягане на газта в редуктора,ако колата е палена принудително на газ,и ако някои от датчиците MAP или GAS PRESSURE не дава сигнал
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)