The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gaz

#51
AAAAAAAA НЕ! Темата я прецака адаша Павлов, той да си сърба попарата пред властите Big Grin Ние само му дадохме отговор на мнението, а това не е прецакване :twisted:
Safety, Quality, Environment!
V40, 1.9 TDI, 98-a!
Reply

#52
AAAAAAAA НЕ! Темата я прецака адаша Павлов, той да си сърба попарата пред властите Big Grin Ние само му дадохме отговор на мнението, а това не е прецакване :twisted:
Safety, Quality, Environment!
V40, 1.9 TDI, 98-a!
Reply

#53
Не знам дали е прецакване или не, но по-готиното е, че тамън се бях вкарал в разни безобразни мисли от сорта на инжекциони, газ, пари, и т.н., и изведнъж се появява интересния спор - определено е разведряващ, еле па в 4 сутринта!!! Smile
Reply

#54
Не знам дали е прецакване или не, но по-готиното е, че тамън се бях вкарал в разни безобразни мисли от сорта на инжекциони, газ, пари, и т.н., и изведнъж се появява интересния спор - определено е разведряващ, еле па в 4 сутринта!!! Smile


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#55
Правилно ли съм разбрал - ако се сложи газов инжекцион, разхода на газ е равен на разхода на бензин /11/100 бензин = 11/100 газ/ или има някакво завишение.
И ми е интересно да разбера за 100 км градско /20 км. дневно/ какъв е разхода на бензин /ако някой си е правил труда да разбере/.
Reply

#56
Правилно ли съм разбрал - ако се сложи газов инжекцион, разхода на газ е равен на разхода на бензин /11/100 бензин = 11/100 газ/ или има някакво завишение.
И ми е интересно да разбера за 100 км градско /20 км. дневно/ какъв е разхода на бензин /ако някой си е правил труда да разбере/.
Reply

#57
nemur Wrote:Правилно ли съм разбрал - ако се сложи газов инжекцион, разхода на газ е равен на разхода на бензин /11/100 бензин = 11/100 газ/ или има някакво завишение.
И ми е интересно да разбера за 100 км градско /20 км. дневно/ какъв е разхода на бензин /ако някой си е правил труда да разбере/.
много правилно си разбрал - равен е. е ако трябва да бъдем перфекционисти - почти. както и мощноста е същата - пак почти.
НО за да е така трябва да се грижиш за редовната смяна на:
-газовия филтър до 10000км - по-добре на 8к
- въздушния филтър на 10000км - по добре на 8к с условието да не е някое менте като филтрон дето е два пъти по-малък от оригиналния. имам предвид че когато височината на филтъра е по-малко то и площа прес която преминава въздоха е по-малко. това води до по-бързо замърсяване на филтъра а и съпротивтението на въздуха е повече заради площта.
- свещи - качествени и да се сменят на препоръчания от производителя им период

след 20 000 км и 2 смени на в. и г. филтър смених и двата заедно , а и за капак смених и свещите с оригинални волво ( учудващо 45 лв комплекта - три електродни от МПф) . колата стана доста по-динамична. за разхода още е рано да коментирам защото нямам километри за база на сметки
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#58
nemur Wrote:Правилно ли съм разбрал - ако се сложи газов инжекцион, разхода на газ е равен на разхода на бензин /11/100 бензин = 11/100 газ/ или има някакво завишение.
И ми е интересно да разбера за 100 км градско /20 км. дневно/ какъв е разхода на бензин /ако някой си е правил труда да разбере/.
много правилно си разбрал - равен е. е ако трябва да бъдем перфекционисти - почти. както и мощноста е същата - пак почти.
НО за да е така трябва да се грижиш за редовната смяна на:
-газовия филтър до 10000км - по-добре на 8к
- въздушния филтър на 10000км - по добре на 8к с условието да не е някое менте като филтрон дето е два пъти по-малък от оригиналния. имам предвид че когато височината на филтъра е по-малко то и площа прес която преминава въздоха е по-малко. това води до по-бързо замърсяване на филтъра а и съпротивтението на въздуха е повече заради площта.
- свещи - качествени и да се сменят на препоръчания от производителя им период

след 20 000 км и 2 смени на в. и г. филтър смених и двата заедно , а и за капак смених и свещите с оригинални волво ( учудващо 45 лв комплекта - три електродни от МПф) . колата стана доста по-динамична. за разхода още е рано да коментирам защото нямам километри за база на сметки
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#59
Насочил съм се към Аргус Сервиз, които работят с Ловато, някой има ли отзиви за тяхните газови инжекциони и качеството на поддръжката?
Reply

#60
Насочил съм се към Аргус Сервиз, които работят с Ловато, някой има ли отзиви за тяхните газови инжекциони и качеството на поддръжката?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)